Şimdi Ara

Windows Xp İçin After Effect

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Bilgisayarımı win xp yaptım 4gb ram 1 gb ekran kartı amd readion 5500 series
    win 7 deyken after effect CC Vardı sorunsuz çalışıyordu xpye geçtiğimde indiremedim illaki cc istemiyorum En az
    CS 4 E Kadar kasmıycak şekilde istiyorum nasıl indirebilirim adobe creative could çalışmadı ne yapıcağımı bilmiyorum
    yardım ederseniz sevinirim

• 4 GB'lı xp ile zaten AE size eziyet ettirecektir. 32 bitlik xp ise zaten ram daha da aşağıya düşecek,
    buna bir de geri plan uygulamaları eklenince bu daha da rahatsız eder. Tabii asıl curcuna Render'a
    geçince olacak, en ufak bir render bile saatler sürecek hesaplamaya geçer.

önemli bir ayrıntı olarak XP'yi SP3'e çekin, bu sürüm olmasında önem var. Eğer elinizde bu yoksa
    yükseltmeyi veya yeniden SP3'lü bir sürüme geçmenizi öneririm.

Sonrasında da CS4 veya CS5 yüklemesini yaparsınız. Tabii ekran kartınızı XP için yeni olduğundan
    buna ait güncel sürücüleri bulmanızı gerekiyor.

Kolay gelsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Harris32

4 GB'lı xp ile zaten AE size eziyet ettirecektir. 32 bitlik xp ise zaten ram daha da aşağıya düşecek,
    buna bir de geri plan uygulamaları eklenince bu daha da rahatsız eder. Tabii asıl curcuna Render'a
    geçince olacak, en ufak bir render bile saatler sürecek hesaplamaya geçer.

önemli bir ayrıntı olarak XP'yi SP3'e çekin, bu sürüm olmasında önem var. Eğer elinizde bu yoksa
    yükseltmeyi veya yeniden SP3'lü bir sürüme geçmenizi öneririm.

Sonrasında da CS4 veya CS5 yüklemesini yaparsınız. Tabii ekran kartınızı XP için yeni olduğundan
    buna ait güncel sürücüleri bulmanızı gerekiyor.

Kolay gelsin...

benim xp zaten sp3 ayrıca daha demin cs4 ü indirdim aşırı kasıyor ne yapıcam win 7 ye geri mi dönücem
    acil yardımlarınızı bekliyorum cs 4 e video atamıyorum üstüne doğru sürüklüyorum ama aynı duruyor
    quick time ile alakalı galiba ama ben anlamadım quick time indirdim ne yapmam lazım acil yardım edersen sana zahmet anlatırsan çok makbule geçer şididen hayırlı geceler

• 4 gb ram ile AE zaten kullanamayacağını söylemiştim, kasılması da normal,
    adobe quick time için 7.4.5 sürümü öneriliyor. Bunları bir araya getirirsen çalışır.
    işlemcin de yeterince hızlıysa belki verim alırsın. Güncel ekran kartı sürücülerini
    yüklemeyi unutma.

Bunlara rağmen istediğin gibi olmuyorsa, ilk hareket win7 x64'e geri dönmek olmalı.
    Bu arada kullandığın GPU AE için desteklenmiyor. Yani ekran kartının GPU'sunu
    After Effects içinde seçemez ve kullanamazsın.

Eğer bu işi sürekli yapmayı planıyorsan, bu donanımdan vazgeç, Quattro serisi bir ekran kartı
    seçerek ilk adımı atarsın. Bolca para gerektiriyor.
  • quote:

4 gb ram ile AE zaten kullanamayacağını söylemiştim, kasılması da normal,
    adobe quick time için 7.4.5 sürümü öneriliyor. Bunları bir araya getirirsen çalışır.
    işlemcin de yeterince hızlıysa belki verim alırsın. Güncel ekran kartı sürücülerini
    yüklemeyi unutma.

Bunlara rağmen istediğin gibi olmuyorsa, ilk hareket win7 x64'e geri dönmek olmalı.

Eğer bu işi sürekli yapmayı planıyorsan, bu donanımdan vazgeç, Quattro serisi bir ekran kartı

yardımınız için teşekkür ediyorum ozaman ben win 7 yapıyorum belliki bu iş böyle olmuyacak

• quote:

4 gb ram ile AE zaten kullanamayacağını söylemiştim, kasılması da normal,
    yüklemeyi unutma.

Ben daha önce win 7 deydim ama açıkçası verim alamadım bu arada işlemcim intel i3 3.07 ghz after effectsi hallettim ayrıca kasma yapmıyor eskisi gibi ama sana acil bir sorum olacak bana yardım edersen sevinirim arçelik led tv`im var tv kaydı alıyorum ancak flash belleği pcye taktığımda video gözükmüyor daha önceden win 7 deyken gözüküyordu sorun xp den mi kaynaklanıyor acil cevap verirssen çok makbule geçer hocam

• Up up

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • xp 32GB üstünde FAT32 diskleri görmüyor sıkıntı çıkartıyor. 16 GB'larda genelde çalıştığını biliyorum.
    Açıkçası çok uzun süredir XP kullanmadığımdan dolayı çok net hatırlamıyorum ama usb bellekleri
    NTFS'e çevirmeyi deneyebilirsin.

Control Panel içinde Device Manager'dan usb sürücülerinin yüklenip yüklenmediği, doğru çalıştığı
    kontrol edilebilir. Core i3'lü bir anakart ise anakart sürücüleri eksik olabilir, xp ile uyumsuz ise
    bu durumda xp'yi hiç düşünmeden terket, zira sistem stabil çalışmayacak ve sürekli sıkıntı verecektir.

Win7 da çalışması da bunu işaret ediyor, orada çalışan usb, XP'de çalışmıyorsa donanım uyumsuzlukları
    var demektir. Bu diğer usb parçalarda da devam edebilir. Örneğin bir harici diskte de aynı şey olabilir.

Buı arada işlemcin 64 bit'e uygun, 2 çekirdekli ve max 16GB ddr3 1033'e izin veriyor. Bence win7
    x64 bu donanım için daha uygun. En azından 64 bitlik bir işletim sistemi ile daha iyi verim alırsın.

XP'nin SP3'lü 64bit'lik işletim sistem kullanmadığını düşünüyorum. AE için bile Win7'a dönmeni öneririm.
    AE'de kullanacağın en plugin vs de sorunsuz kullanılabilir.

• quote:

xp 32GB üstünde FAT32 diskleri görmüyor sıkıntı çıkartıyor. 16 GB'larda genelde çalıştığını biliyorum.
    Açıkçası çok uzun süredir XP kullanmadığımdan dolayı çok net hatırlamıyorum ama usb bellekleri
    NTFS'e çevirmeyi deneyebilirsin.

Control Panel içinde Device Manager'dan usb sürücülerinin yüklenip yüklenmediği, doğru çalıştığı
    kontrol edilebilir. Core i3'lü bir anakart ise anakart sürücüleri eksik olabilir, xp ile uyumsuz ise
    bu durumda xp'yi hiç düşünmeden terket, zira sistem stabil çalışmayacak ve sürekli sıkıntı verecektir.

Win7 da çalışması da bunu işaret ediyor, orada çalışan usb, XP'de çalışmıyorsa donanım uyumsuzlukları
    var demektir. Bu diğer usb parçalarda da devam edebilir. Örneğin bir harici diskte de aynı şey olabilir.

Buı arada işlemcin 64 bit'e uygun, 2 çekirdekli ve max 16GB ddr3 1033'e izin veriyor. Bence win7
    x64 bu donanım için daha uygun. En azından 64 bitlik bir işletim sistemi ile daha iyi verim alırsın.

XP'nin SP3'lü 64bit'lik işletim sistem kullanmadığını düşünüyorum. AE için bile Win7'a dönmeni öneririm.
    AE'de kullanacağın en plugin vs de sorunsuz kullanılabilir.

haklısın hocam dönüyorum win 7 ye haber veiririm

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.