yeni bir etrex 10 aldım...aşşağı yukarı cihazı çözdüm...fakat koordinat değerlerini hep derece dakika saniye cinsinden gösteriyor...oysa bana ondalık derece lazım...bulunduğum yerin koordinatlarını ondalık derece olarak görmem gerekiyor...o an için....çevirici proğramı buldum..eve geldiğimde pc den ondalığa çevirebiliyorum ama bana bulunduğum yeri ondalık derece halinde gösterebilmesi önemli...cihazdan bir türlü başaramadım...belkide böyle bir özelliği yok...böyle bir özellik cihaz üstünde varmıdır yokmudur bilmiyorum...varsa nasıl yapıldığını bilenlerden öğrenmek isterim....böyle bir özellik yoksa zaten yapacak bir şey yok...şimdiden teşekkür ederim...
verdiğiniz linki izlicem...etrex onda da mevkii formatı var..açınca bir sürü senecek ve ülke isimleri çıkıyor....bir çoğunu okeyledim ama genede bir değişiklik olmadı...hangisini seçersem seçeyim hiç bir değişiklik olmuyor.bana enteresan geldi...ciihazın kullanım kılavuzundada bu konuya hiç değinilmemiş...her türlü bakıcaz artık...alakanıza çok teşekkür ederim...kolay gelsin...
yeni mesaja git
Yeni mesajları sizin için sürekli kontrol ediyoruz, bir mesaj yazılırsa otomatik yükleyeceğiz.Bir Daha Gösterme