Şimdi Ara

Asus ZenFone 2 incelemesi 'Tüm detaylar, merak edilen her şey bu videomuzda'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
4
Favori
9.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asus'un yeni akıllı telefon modeli ZenFone 2 test masamızda. Detaylı incelememiz kapsamında 4GB RAM'e sahip olan 5.5-inç boyutundaki yeni telefonu mercek altına alıyor, merak edilen tüm detayları ekranlarınıza getiriyoruz. Bakalım geçtiğimiz senenenin en başarılı telefon modellerinden ZenFone, ,ikinci jenerasyonu ile benzer bir başarı hikayesine imza atabiliyor mu, iyi seyirler.

Editörün Notu: Asus ZenFone 2'le ilgili önemli gördüğüm bazı noktalar!

- Asus ZenFone 2'nin farklı versiyonları bulunuyor. Bu modeller arasında temel farkı işlemci, RAM miktarı ve ekran çözünürlüğü oluyor.  ZenFone 2'de kullanıldığı Atom Z3560 işlemcisi 1.8GHz, Atom Z3580 işlemcisi ise 2.3GHz'de çalışıyor. İki model arasındaki frekans farkı %27, dolayısıyla günlük kullanım deneyiminde olmasa bile en yüksek performans değerlendirmesinde, Atom Z3580 kaydadeğer bir fark sunuyor. Intel'in işlemcilerinde thermal throttling problemi bulunuyor. Bir buz kasesinin içinde bile, GeekBench 3 ile yaptığım ölçümlerde skorun daha yüksek seviyeye çıkmadığını gördüm. Nadiren ise, genel olarak 910-920 puan seviyesinde değişen tek çekirdek başarımı, 895-900 seviyesine düşebiliyor. Çok çekirdek tarafında ise dile getirebileceğim kadar bir fark ile en azından testlerim esnasında karşılaşmadım.

- 5.5-inç ekran boyutunda çözünürlük tercihimFull HD'den yana. 720p kimi uygulamalarda sırabiliyor. Yani genel dağılımın 5-inç için 720p, 5.5-için ise Full HD olması taraftarıyım. Ama tabi bu karar verilirken, özellikle Full HD cephesinde kullanılacak GPU yani grafik işlem biriminin, performanstan taviz vermeyecek bir donanım altyapısına sahip olması gerekiyor. Atom Z3580 işlemcisindeki PowerVR G6430 işlemcisi, daha önce Apple'ın A7 işlemcisinde karşımıza çıkmıştı. İki çipset dolayısıyla iki telefon arasındaki fark, Asus ZenFone 2'de GPU'nun 533MHz, Apple A7 yani iPhone 5s'de ise 450MHz'de çalışması.  Aradaki %18'lik frekans farklı, GPU performansı için dikkat çekici. Intel ve Asus'un frekans arttırmında cesaret olduğu nokta ise, daha büyük kasa ile daha yüksek termal bütçe ve Intel'in gelişmiş 22nm litrografi sereci ile üretilen SoC paketinin, enerji tüketimi konusunda daha tasarruflu olması. 

• Önlerden

• ortalardan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatına rağmen alınır.1099 ve 1299 luk modellerin rakibi yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yurtdışı fiyatına bakılırsa pahalı olduğu kesin ama 1299 liralık modeli yine de fiyat/performans cihazı olmuş.

• Ilk tanıtıldığı zamanlarda çıksa çok can yakardı ama geç kalındı.

• Telefonu ve incelemeyi kenara koyuyoum o ayrı ona bişey demiyorum ama uzun zamandır sitede izlediğim grafik olarak en güzel inceleme olmuş. detaylar, çekimler olağanüstü. prodüksiyon olarak Verge kalitesine ulaşmışsınız bu videoda. Tebrikler.

• 1099 TL lik model de; Hızlı Şarj özelliği mevcut mudur ?
    1099 Tl lik model ile diğer 2 model arasında kamera farkı var mıdır?

• Asus'un bu telefonu 1000 tl nin altında piyasa sürmesini bekliyordum.Hayal kırıklığı :(
    Satişlarda patlama yapardı.ZenFone 2 bizimle değilsin :)

• Şu yeni videoplayer gerçekten çok çok kötü. Eskiden videoları firefox eklentileri sayesinde indirip kesintisiz izliyordum, şimdi sürekli takılan, donan, bizi tarayıcıya ve bu sorunlara mahkum eden videoplayer ile baş başa bıraktınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi damn2u -- 26 Haziran 2015; 2:56:32 >
  • ilgi mi çekmedi

• g3 ve z2yi çok dillendirdiniz hele bir yan yana koyunda görek farkları.

• Geç geldi, pahalı geldi

• Yeri değil ama LG G4 incelemesi ne zaman gelecek? Z2 incelemesine döndü :(

• Abi havadurumunda konum ümraniye yazıyor. Neresindesiniz bi ziyarete gelelim :-)

• htc one m7 g2 g3 z1 z2 gm elite ile kıyaslarsanız çok güzel olur

• tüm videoyu izleyemedim. zenfone2 lg g3 g2 karsılastırmalı test var mı. en önemlisi o
    gerisi palavra

• Hocalarım, eskiden video içeriğini ek olarak yazılı yayınlardınız. Şimdi neden yayınlanmıyor?

• ABİ BİZ YURT DIŞI PARANIN 5 KATINI VERİYORZ.
    KİMSE KALKIP DOLAR PAHALI VERGİLER FAZLA DEMESİN YA. RESMEN TÜM FİRMALAR BİZE KAZIK ATMAK İÇİN UĞRAŞIYORLAR.
    ADAMLAR YURT DIŞINDA 250 DOLAR DİYOR. EEE O ÜLKELERDE DE VERGİ HİÇ Mİ YOK, ŞİRKET ZATEN KAR EDİYOR AMA 250 DOLAR. BİZDE 1299-1500..

NİYE BİZDE BU KADAR PAHALI OLUYORLAR HİÇ ANLAMADIM HİÇ...........

• BU TELEFON TEKNOSADA VATANDA NE ZAMAN SATİSA CİKACAK ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.