Şimdi Ara

Galaxy ace s5830 brick oldu!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar. Samsung galaxy ace s5830 brick oldu. Ben hard brick oldu sandım. Telefonda hiçbir ses, ışık felan hiçbirşey yok yani. Tuşlara basıyorum felan hiçbir şey yok telefonda. Fakat telefonu bilgisayara bağlıyorum. Odinde telefonu görüyor. Telefonun bataryayı çıkarıyorum. Odin görmüyor bataryayı çıkarınca. Ses kısma+Home+Power tuşlarına basıyorum ve bu tuşlara basarken bataryayı takınca Odin tekrar görüyor telefonu. Lütfen yardım edin. Ses kısma+Home+Power tuşlarına bastığımda odin görüyor ya, telefonda downloading mod yazmıyor. Telefon kendini downloading moda almıyor, ama odin telefonu görüyor. Bilgisayarın telefonu görmesi için bilgisayarımda sadece Kies'in son sürümü yüklü. Telefona odin'den orjinal rom'u yüklesem telefon kendine gelirmi? Lütfen bana bir cevap verin arkadaşlar. Telefon gittttiiiiiiii. Sağlıcakla kalın. :üzgün:

• quote:

Orijinalden alıntı: psycho__rılgodgl

Selam arkadaşlar. Samsung galaxy ace s5830 brick oldu. Ben hard brick oldu sandım. Telefonda hiçbir ses, ışık felan hiçbirşey yok yani. Tuşlara basıyorum felan hiçbir şey yok telefonda. Fakat telefonu bilgisayara bağlıyorum. Odinde telefonu görüyor. Telefonun bataryayı çıkarıyorum. Odin görmüyor bataryayı çıkarınca. Ses kısma+Home+Power tuşlarına basıyorum ve bu tuşlara basarken bataryayı takınca Odin tekrar görüyor telefonu. Lütfen yardım edin. Ses kısma+Home+Power tuşlarına bastığımda odin görüyor ya, telefonda downloading mod yazmıyor. Telefon kendini downloading moda almıyor, ama odin telefonu görüyor. Bilgisayarın telefonu görmesi için bilgisayarımda sadece Kies'in son sürümü yüklü. Telefona odin'den orjinal rom'u yüklesem telefon kendine gelirmi? Lütfen bana bir cevap verin arkadaşlar. Telefon gittttiiiiiiii. Sağlıcakla kalın. :üzgün:

İlk olarak o telefondan hayır gelmez.
    İlla düzeltmek istiyorsan ebay de falan brick için çipler var 5 dolar fiyatında takıyosun düzeliyor öyle biliyorum.Sana tavsiyem sat dicemde satamazsın 200-250 liraya temiz bi galaxy s2 al ailem izin verseydi şimdiki telefonumun yanına kardeş olarak alcaktım Telefonu bu şubatta bozdum ama efsane telefondur her gün canım sıkıldıkça rom yüklüyodum xda ya gir her yer s2 rom u dolu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Abi uzun araştırmalarımın sonucunda bir sonuca varabildim. Ebay sitesinde çip dediğin alet olarak şunu buldum:http://www.ebay.com/itm/MICRO-USB-JIG-DOWNLOAD-MODE-DONGLE-FOR-Samsung-Galaxy-S-S2-S3-S4-ACE-Wave-Note-2/390796422075?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20131017132637%26meid%3D76ee405e0c054c8b93921970ae52c806%26pid%3D100033%26rk%3D2%26rkt%3D4%26sd%3D400924394747

Kargo ücreti yok. Fiyatı 1.46 Amerikan Doları. Yani tl olarak: 3,9515 tl'ye denk geliyor. Yani toplam KDV felan 3,9515. Abi sence bu aleti alayımmı? Güvenilirmi yani? İnternette onuda uzun uzun araştırdım. Ödeme işlemi için PayPal kullanacağım. Bu yüzdende sıkıntı çıkmazmış. Saten ödediğim parada fazla birşey değil. Düz hesap yaparsak 4 tl'ye denk geliyor. İnternet te çip dediğin aleti ''el yapımı'' olarak'da var. El yapımı için 300k direnç lazımmış veya 3 tane 100k dirençde olurmuş. Veya 6 tane 50k direnç. Farketmezmiş yani. O çip'i Ebay'den alırsam elime 16 Temmuz ile 5 Ağustos arasında bir tarihte geleceğini yazıyor Ebay sitesi. Orada bulunuyor saten. Buda demek oluyor ki uzun bir süre. Abi diyelim ki el yapımı yapmak istiyorum. Senin belki bilgin vardır diye düşünüyorum. 300k Direnç dedikleri şeyi ben nerede yani hangi aletin içinde bulabilirim? :) :D Lütfen bana birisi cevap yazsın. Sağlıcakla kalın. :üzgün:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psycho__rılgodgl -- 30 Haziran 2015; 4:16:21 >

• quote:

Abi uzun araştırmalarımın sonucunda bir sonuca varabildim. Ebay sitesinde çip dediğin alet olarak şunu buldum:http://www.ebay.com/itm/MICRO-USB-JIG-DOWNLOAD-MODE-DONGLE-FOR-Samsung-Galaxy-S-S2-S3-S4-ACE-Wave-Note-2/390796422075?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20131017132637%26meid%3D76ee405e0c054c8b93921970ae52c806%26pid%3D100033%26rk%3D2%26rkt%3D4%26sd%3D400924394747

Kargo ücreti yok. Fiyatı 1.46 Amerikan Doları. Yani tl olarak: 3,9515 tl'ye denk geliyor. Yani toplam KDV felan 3,9515. Abi sence bu aleti alayımmı? Güvenilirmi yani? İnternette onuda uzun uzun araştırdım. Ödeme işlemi için PayPal kullanacağım. Bu yüzdende sıkıntı çıkmazmış. Saten ödediğim parada fazla birşey değil. Düz hesap yaparsak 4 tl'ye denk geliyor. İnternet te çip dediğin aleti ''el yapımı'' olarak'da var. El yapımı için 300k direnç lazımmış veya 3 tane 100k dirençde olurmuş. Veya 6 tane 50k direnç. Farketmezmiş yani. O çip'i Ebay'den alırsam elime 16 Temmuz ile 5 Ağustos arasında bir tarihte geleceğini yazıyor Ebay sitesi. Orada bulunuyor saten. Buda demek oluyor ki uzun bir süre. Abi diyelim ki el yapımı yapmak istiyorum. Senin belki bilgin vardır diye düşünüyorum. 300k Direnç dedikleri şeyi ben nerede yani hangi aletin içinde bulabilirim? :) :D Lütfen bana birisi cevap yazsın. Sağlıcakla kalın. :üzgün:

Hocam açıkçası bi fikrim yok benim s2 brick olmuştu araştırdım onu buldum fakat almadım unbrick programı falan baktım eğer hardbrick değilse bu programlarıda kurcalaybilirzin.

Edit:bu arada telefonu görüyosa hala bas romu odinden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luznyluzak -- 1 Temmuz 2015; 1:37:29 >

• Arkadaşında dediği gibi önce brick durumunu öğren sonra odinle bi dene telefonu görüyorsa stock rom at türkiye rom'u düzelir
  • Abi telefonda yapmadık şey bırakmadım. Telefonda hiç bir ses yok yani. Fakat odin telefonu görüyor ama orjinal romu yüklediğimde 20 dakika felan duruyor bir hata veriyor şimdi ismini unuttum. Ama hatayı nasıl veriyor yani anlatayım onuda: Odin'de dosyaları seçiyordum. Telefonu bağlıyordum. Telefon gelince oraya, START diyordum. İlk 10-20 saniyede bir şeyler yazıyordu. Ama yazıların toplamıda fazla bir şey değil az bir yazı yani. 10-20 saniye sonra işte bir yazı yazıyordu ve 20 dakika felan bekledim tam olarak 21-22 dakikadır. O yazı geçmiyordu. Onda donmuştu. 21-22 dakika bekledim. En sonunda çektim telefonu. Şimdi tekrar denedim fakat odin görmedi. Bende şarja taktım telefonu. Tabi telefonda şarj simgesi felan gelmiyor ama yinede öyle bi beklesin dedim. Sormayı unutmadan: O Usb jig. Hardbrick'i kurtarırmı abi. O konuda bir bilginiz varmı? Diye sordum. Abilerim sizde şu türkiye orjinal romu varsa bana linkini atabilirmisiniz? Bende bir orjinal rom var türkiyenin olduğunuda biliyorum fakat siz bana yine bir atarsanız iyi olur. Benim ki yanlıştır felan. Sağlıcakla kalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psycho__rılgodgl -- 1 Temmuz 2015; 22:03:52 >

• quote:

Abi telefonda yapmadık şey bırakmadım. Telefonda hiç bir ses yok yani. Fakat odin telefonu görüyor ama orjinal romu yüklediğimde 20 dakika felan duruyor bir hata veriyor şimdi ismini unuttum. Ama hatayı nasıl veriyor yani anlatayım onuda: Odin'de dosyaları seçiyordum. Telefonu bağlıyordum. Telefon gelince oraya, START diyordum. İlk 10-20 saniyede bir şeyler yazıyordu. Ama yazıların toplamıda fazla bir şey değil az bir yazı yani. 10-20 saniye sonra işte bir yazı yazıyordu ve 20 dakika felan bekledim tam olarak 21-22 dakikadır. O yazı geçmiyordu. Onda donmuştu. 21-22 dakika bekledim. En sonunda çektim telefonu. Şimdi tekrar denedim fakat odin görmedi. Bende şarja taktım telefonu. Tabi telefonda şarj simgesi felan gelmiyor ama yinede öyle bi beklesin dedim. Sormayı unutmadan: O Usb jig. Hardbrick'i kurtarırmı abi. O konuda bir bilginiz varmı? Diye sordum. Abilerim sizde şu türkiye orjinal romu varsa bana linkini atabilirmisiniz? Bende bir orjinal rom var türkiyenin olduğunuda biliyorum fakat siz bana yine bir atarsanız iyi olur. Benim ki yanlıştır felan. Sağlıcakla kalın.

O çip zaten hardbrick için.

• Abi telefonum için samsung driverin en güncel sürümünü indirip. Telefonu takıp tekrar denedim. Odin yine gördü telefonu. Takılan yer dediğim tam olarak: (1)setup connection... diyor işte burada takılıyor telefon. 6:32 dakika bekledim, fakat nafile. O kısmı geçmedi. İnternette araştırmıştım. Orada takılmanın sebebini ve .ops dosyası yanlıştır demişler. Şimdi .ops dosyasını değiştirip deneyeceğim. Olmazsa çip dediğin şeyi satın alıcam. S2 ve S2 mini telefonların sıfırı kaç TL abi bilgin varmı? Sağlıcakla kalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psycho__rılgodgl -- 1 Temmuz 2015; 22:39:25 >
  • quote:

Abi telefonum için samsung driverin en güncel sürümünü indirip. Telefonu takıp tekrar denedim. Odin yine gördü telefonu. Takılan yer dediğim tam olarak: (1)setup connection... diyor işte burada takılıyor telefon. 6:32 dakika bekledim, fakat nafile. O kısmı geçmedi. İnternette araştırmıştım. Orada takılmanın sebebini ve .ops dosyası yanlıştır demişler. Şimdi .ops dosyasını değiştirip deneyeceğim. Olmazsa çip dediğin şeyi satın alıcam. S2 ve S2 mini telefonların sıfırı kaç TL abi bilgin varmı? Sağlıcakla kalın.

S2 sıfırı yok fakat 2.el temiz sorunsuzu 300e bulursun taş çatlasın 250 temizleri.

• S2 döneminin efsane telefonudur, aceden kurtul bi an önce sat telefoncuya 50 40 neyse. üstüne koy s2 al...
  • Arkadaşlar şöyle bir s2 buldum:http://gorkemiletisim.sahibinden.com/alisveris?sorting=storeShowcase
    buraya tıklayın. Telefon 2. Sayfada 345 tl s2.
    Fakat ben güvenemedim. Çünkü diğer telefonlar çok iyi ama çok ucuz. Fakat o telefonlar Kore malı ve ya micro sim ya da nano sim. Ucuz olmasının sebebi bunlarmı? Bana önerirseniz s2'yi alacam. S2'ye kapıda ödeme yazmışlar. Gerçekten kapıda ödeme'mi? Sağlıcakla kalın. Lütfen bir cevap verin acilen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi birde bu telefonun ram ve hafızası kaç gb? Android sürümü kaç bu telefonun? Alierenys abi senin bilgin vardır bu konuda. Sağlıcakla kalın.

• s2 için 0 yazanlara aldırma çakmadır 2.el al rahat et ayrıca s2 klasiği bildiğimiz büyük sim kullanır.
  • Abi yok o s2'yi almadım. Onun yerine sahibinden.com'da GET'li orjinal telefon buldum. Onu sipariş verdim. Sordum herşeyini orjinalmi diye. GET ne bilirsindir. GET(Güvenli E-Ticaret) Ben satıcıdan telefonu alıp ödemeyi yapıyorum. Para sahibinden.com havuzuna düşüyor fakat adama gitmiyor daha. Kargo benim evime geliyor ve imzalayıp kargoyu açıyorum. Telefonu beğenmessem sahibinden.com'dan paraya onay vermiyorum yani iptal ediyorum. Fakat S2'yi satıcıya geri gönderiyorum öncesinde. Eğer telefonu beğenirsem sahibinden.com'da onay veriyorum para adama gidiyor. İşte böyle birşey GET. Bu arada telefonu 399'a aldım. Yani 400 sayılır. Sana bir sorum olucak abi tabiki anlarsan bundan. Telefonu dün satın aldık. Para sahibinden.com havuzuna gitti. Dün telefona baktığımda ''Kargolanmasını Beklediklerim'' kısmında yer alıyordu. Şimdi telefonu orada ve heryerde aradım ama bulamadım. Yani halen telefon satılık olarak yer alıyor saten. Telefonun satıcısı Çorum/Merkez'de saten yeri belli ve adam mağaza olarak satıyor telefonu. Sahibinden.com'da adam mağaza kurmuş böyle baya sattığı telefon var. Orjinal olanda var çakma olanda. Benim s2 fazla ucuz olmadığına göre orjinal diye düşündüm. Saten adamada sordum. Telefon orjinalmi diye. Orjinal dedi. Çin malı veya spot değilmiş. Orjinal,Sıfır,Kutulu. İstersen adresini atayım birde sen göz at derim sonrasında beni bilgilendirirsin. Bu arada iki adet s2 ilan var. Diğerini adamın mağazasında bulabilirsin. Bu telefonların orjinalinde android kaç abi bilgin varmı senin. Fakat rootsuz romsuz vb. olmadan. Android kaç? İşte telefonun url adresi:http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-bilgic-telekom-farkiyla-samsung-i9100-galaxy-s2-sifir-kutulu-211876527/detay

İşte buda adamın mağazası:http://bilgictelekomgsmteknolojileri.sahibinden.com/

SAĞLICAKLA KALIN.

• Android 4.1.2 fakat rootlayıp stock rom atabilirsin bendeyken enson cyanogenmod12 android 5.0 vardı.Bu arada ben sıfır olanlara pek güvenmiyorum aslen 4 yıl oldu çıkalı ve stokları 2sene önce bitti ve tekno marketlerden kaldırıldı ben temiz 2. El bul derim.Adamın satışları olumlu gibi 8 kişi olumsuz demiş bi satışta note 3 sipariş etmiş biri fakat cihaz replika (çakma) çıkmış.

Ayrıca forumda biri 1buçuk ay sonra satacakmış eğer bekleyemezsen forumdan belki satacak biri çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luznyluzak -- 10 Temmuz 2015; 2:57:11 >
  • Abi cihaz replika çıkarsa anında geri gönderirim. Saten adam dedi telefonun kamera, hafıza, ram gibi şeylerinde sıkıntı yokmuş oraları orjinalmiş. Kötü bir tarafını görürsen telefonun, telefonu anında geri gönder dedi. Antutu benchmark varmış onunla felan ölçüm yap dedi normal s2 sonuçları 9000-11000 arası oluyor dedi. Onunla ölçücem saten. Telefon bana geldiğinde başka bir telefondan ''uygulama paylaş'' ile antutu benchmark programını atıcam. Test yapıcam. Ikinci olarak telefonun imei sini sorgulatacam. Üçüncü olarak *#06# yazınca çıkan imei ile bataryanın oradaki imei numarasını karşılaştıracam. Dördüncü olarak kamerasının ne kadar iyi çektiğine bakıcam. Bir sorum olacaktı. Bu telefonun kamerasını test etmek için bir program felan varmı? Bir sorum daha olacaktı. Sen bu adamın bilmem 8 Memnun değil bir şeyler yazmışsın onlara nereden bakıyorsun abi? Sağlıcakla kalın.

• Abi telefon elime geldide ben pek beğenmedim açıkçası o kadar övdüğü telefon replika. Ben en iyisi 2. El tertemiz bir s2 alayım.bir tane görmüştüm sahibinden'de onu alacam. Bu arada telefonu geriye iade ettim paramı aldım. İkinci el bir tane buldum oda GET'li yani telefonu kontrol ettikden sonra geri gönderebiliyorum. O yüzden o telefonu alacam. Bir'de telefon kabı takarım olur biter. Sağlıcakla Kalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psycho__rılgodgl -- 15 Temmuz 2015; 10:43:37 >
  • quote:

Abi telefon elime geldide ben pek beğenmedim açıkçası o kadar övdüğü telefon replika. Ben en iyisi 2. El tertemiz bir s2 alayım.bir tane görmüştüm sahibinden'de onu alacam. Bu arada telefonu geriye iade ettim paramı aldım. İkinci el bir tane buldum oda GET'li yani telefonu kontrol ettikden sonra geri gönderebiliyorum. O yüzden o telefonu alacam. Bir'de telefon kabı takarım olur biter. Sağlıcakla Kalın.

S2 candır alabilsem alıcan 2.telefon olarak.Ayrıca baştada demiştim temiz 2.el al diye gönder gitsin.Ayrıca S2 nin antutu 5 te antutu değeri 16000 civarında.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.