Şimdi Ara

Discovery Elite - Mobil Veri ve Arama Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
6.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sorunum mobil verideyken internetin olmaması. Mobil veri açık ve hat çekiyor ama internetim olmuyor bazen hatta çoğu zaman. Telefonu yeniden başlattığında sorun düzeliyor. "Ee bunda ne var internetin gittiğinde bi reset atıver telefona nolucak" diyecekler çıkacaktır eminim. Ama sürekli telefonu yeniden başlatırsam şarjım çabuk bitiyor.

Bir de bazen telefonla arayamıyorum hiç kimseyi. Yine hat çekiyor. Ama aradığımda hiç ses gelmiyor. Çalmıyor. Beni aramaya çalıştıklarından aynı şekilde. Ulaşamıyorlar bana. Bu sorununda telefonu yeniden başlattığımda düzeliyor. Hatta bu iki sorun aynı anda oluyor yanı. İnternetim olmadığı zaman bu oluyor.

Bu sorunu yaşayanlar oldu mu ? Çozebildiler mi? Nasıl çözdüler? Yardımlarınızı bekliyorum.

Not: Avealıyım. Simkart 128 KB olması lazım. Acaba bundan dolayı mı ? Daha önceden vodafonedaydım. Arama sorunum yoktu. Ama vodafonedayken internet paketi kullanmamıştım onun hakkında bişey söyleyemiyeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• aynı sorun
  • Up

• Bu sorunu çözmek için çok bakındım fakat çözüm yok. Burdan General Mobile yetkililerine tekrar teşekkür ediyorum bu harika (!) güncelleme için.

• Up

• Up. Sorunum hala devam ediyor. Ara sıra telefon kendiliğinden kapanıyor. Uzun süre güç tuşuna basmam gerekiyor. Hani telefonu normal açarken 2-3 saniye basarsınız ya, bunda 10 saniye falan basmak gerekiyor. Ayrıca böyle olduğunda telefon açıldığında ekran süresi dolarsa ve ekran kilitlenirse telefon kapanıyor. Tekrar 10 saniye kadar basıp açmam gerekiyor telefonu.

• mobil veri sıkıntısı bendede tüm ciddiyeti ile devam ediyor bıktım artık bu işten
  • quote:

Orijinalden alıntı: meliii

mobil veri sıkıntısı bendede tüm ciddiyeti ile devam ediyor bıktım artık bu işten

Hocam servise yollasak düzelir mi acaba. Gerçi orda da düzeltebilecekleri mâlum. Yollıyacam telefonu 1 ay sonra yapılmadan geri gelicek. 1 ay telefonsuz kalıcam boşu boşuna.

• Mr.Chester M kullanıcısına yanıt
    Düzeleceğini sanmıyorum açıkçası bir güncelleme daha bekleyelim bakalım bir işe yarayacak mı

• Ben GM'nin bu telefona güncelleme verebileceğini sanmıyorum. GM zaten normalde Gionee den alıyor güncellemeleri ve Gionee sanırım güncelleme desteğini kesmiş

• Evet berbat durum 3g mesela tam çekiyor olmasına rağmen arayan bize ulaşamıyordu yada biz arama yaptığımızda 1-2saniyelik sessiz bekleyişten sonra arama yapılamadan sonlanıyor. 3g kapatınca aynı noktada rahat arama yapılıyor ama bu kez 3gden internet kullanamıyoruz. Ama şu var aynı noktada 3g çekiyor olmasına rağmen yaşadığımız sıkıntıyı şebeke seçiminden 3g wdcma iptal ve tekrar aktif yaparak internet tık diye bağlanıyor.ama bir sure sonra arayan ama yada arayanın ulasamamasi durumu yine olusabiliyor. Garip olan telefonun bu mmuzipligi ne zaman yapacağı belli olmuyor. Ve arayanın bize ne zaman arayıp ulaşamadığını biz bilemiyoruz bu büyük sıkıntı yaratıyor..

• Hocam peki biz bu durumda hakkınızı arayamazmıyız. Sonuçta bize sattıklarını telefon sorunlu

• quote:

Orijinalden alıntı: GENİŞ

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Chester

Hocam peki biz bu durumda hakkınızı arayamazmıyız. Sonuçta bize sattıklarını telefon sorunlu

Aynı sorun bendede var ben telefonumu değiştirecegim için sorun degil ama sizin için inşallah cozum bulunur sorun şu: 3g yi acinca telefonun şebekesi çekmiyor yukarda çekiyor gibi gozuktugune bakmayin çekmiyor 3g acikken birinin sizi arayamamasinin sebebi o hatta kendiniz test edin 3g yi acin hat gidince arayin birini çeviri sesi gelmez kapatin 3g yi tekrar arayin çeviri sesi gelir hayatimin hatasini yaptim bu telefonu almakla ben kurtuluyorum darisi sizin basiniza.. Bende sorunun hattan kaynaklandigini saniyodum megersem hepimizde boyleymis

Hocam bende değiştirmeyi düşünüyorum artık canına tak etti. Ama bütün GMD Elite'lerde böyleyse telefonu değiştirmeleri gerekmez mi? Para iadesi falan alabilir miyiz? Hukukçu bi arkadaş varsa forumda bi baksın ya

• 3g'de wi-fi de hep aktif hiç kapamıyorum. Ne wi-fi de ne de 3g de bağlantı kurduğunda hiç böyle bir sorun olmadı.

Telefonun kapandıktan sonra açılması esnasında telefon belleğini geç okuma gibi bir sıkıntısı sondan 1 önceki güncelleme ile birlikte bende de oluştu ve hala devam ediyor. Bu durumda telefon ilk açıldığı anda ayarlara girip ekran ışık süresini 10 dakika yapıyorum anca toparlanıyor sonra ekranı normale çeviriyorum. Ben o yüzden telefon şarjı bitmeden açık halde şarja koymayı tercih ediyorum.

Tuş titreşimini kapadığımdan şayet tel kendiliğinden restart atarsa tuş titreşimi otomatik açılıyor hali ile restart attığını anlıyabiliyorum ki bu durumda ekran sorunu yaşamadım. Bir de telefonun batarya durumu son güncelleme ile nisbeten bir öncekine göre iyileştirilse de, yüzde 20'den düşük hali hala iyi değil.
  • Arkadaşlar ben de elite kullanıcısıyım ve yaşadığınız problemi harfiyen yaşıyorum. Güncellemeden önce bi sıkıntısı yoktu jellybean de mükemmel çalışıyordu. Kit kata bi geçildi telefondan soğudum. Telefonu 2g de kullanmak dışında bir çözüm bulan varsa lütfen yazsın buraya.
  • alivelimaria A kullanıcısına yanıt
    Bi,çözüm bulamadık ben bi gidip serviste konuşucam olay neymiş

• quote:

Herkese merhabalar öncelikle,

Sorunum mobil verideyken internetin olmaması. Mobil veri açık ve hat çekiyor ama internetim olmuyor bazen hatta çoğu zaman. Telefonu yeniden başlattığında sorun düzeliyor. "Ee bunda ne var internetin gittiğinde bi reset atıver telefona nolucak" diyecekler çıkacaktır eminim. Ama sürekli telefonu yeniden başlatırsam şarjım çabuk bitiyor.

Bir de bazen telefonla arayamıyorum hiç kimseyi. Yine hat çekiyor. Ama aradığımda hiç ses gelmiyor. Çalmıyor. Beni aramaya çalıştıklarından aynı şekilde. Ulaşamıyorlar bana. Bu sorununda telefonu yeniden başlattığımda düzeliyor. Hatta bu iki sorun aynı anda oluyor yanı. İnternetim olmadığı zaman bu oluyor.

Bu sorunu yaşayanlar oldu mu ? Çozebildiler mi? Nasıl çözdüler? Yardımlarınızı bekliyorum.

Not: Avealıyım. Simkart 128 KB olması lazım. Acaba bundan dolayı mı ? Daha önceden vodafonedaydım. Arama sorunum yoktu. Ama vodafonedayken internet paketi kullanmamıştım onun hakkında bişey söyleyemiyeceğim.

hafız dız dız edeceğine telfonu tamire yollasana.bozuk işte.

• Sorun herkes de var kardeş. Ayrıca yollanılacak servis telpa olunca insan 2 kere düşünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Chester -- 17 Ekim 2015; 21:10:08 >
  • quote:

Sorun herkes de var kardeş. Ayrıca yollanılacak servis telpa olunca insan 2 kere düşünüyor.

paketlerken fotoğrafını çek veya videoya al sorun çıkmaz. bende gmd servisine 2 defa yolladım sıkıntı yapmadılar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.