Şimdi Ara

Bisikletlerle Ege Turu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar; kuzenimle beraber bisikletlerle Ege turuna çıkmayı planlıyoruz, ekipmanlarımız hazır fakat elimizdeki bisikletler yetersiz bu yüzden yeni bisikletler almayı düşünüyoruz. Yapacağımız tura uygun en iyi bisikleti seçme konusunda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Bütçe:1.300 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sixxlpack -- 25 Haziran 2015; 18:49:51 >

• Tur hakkında daha detaylı bilgi verirsen yardımcı olmak isterim hatta Manisa'dan geçerken eşlik de edebilirim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amaç tabiki gezmek,eğlenmek geceleri kamp yapacağız, gündüzleri seyahat. İstanbul'da başlayıp Muğlaya kadar sürecek sonrasında dönüşü olacak tabiki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sixxlpack -- 25 Haziran 2015; 19:03:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sixxlpack

Amaç tabiki gezmek,eğlenmek geceleri kamp yapacağız, gündüzleri seyahat. İstanbul'da başlayıp Muğlaya kadar sürecek sonrasında dönüşü olacak tabiki.

Sana önerebileceğim marka olarak Cannondale, Cube veya Trek olabilir. Bir bak araştır derim. Modeli de karar vermende yardımcı olabilirim. Bu firmalar tüm dünyada tanınan ve isim yapmış firmalardır. Ürünleri de kalite ve tasarımla ön plana çıkar genel olarak. Seni yarı yolda bırakacağını hiç sanmam.
  • Erhan Güven kullanıcısına yanıt
    Bu markalara bakmıştım fakat bütçemin iki katı neredeyse benim baktıklarım. Sanırım bize en uygun şehir-tur bisikleti olarak geçen modeller, disk fren sıkıntı yaratabileceğini duydum arıza halinde onarımı zor olduğu için bu yüzden V-fren bakıyorum ek olarakta düz maşa olmasını tercih ederim hafif olması açısından bu kriterlere uygun 1300 TL ye kadar aklınızda model varsa bilmek isterim veya katılmadığınız bir nokta varsa özellikler açısından paylaşırsanız sevinirim :)
  • Aynen dediklerinize katılıyorum. Hem daha hafif bir bisiklet elde ederiz. Hem de ince lastik takmak daha iyi olacaktır akıcılık açısından. Durun ben de bir bakayım size öneride bulunurum :)

• Ancak uzun yolda yol gidonu yerine düz gidonun daha verimli olacağını düşünüyorum sizin açınızdan dolayısıyla MTB daha ön planda olmalı bence hem daha dayanıklı hem de beliniz için daha iyi olacağını düşünüyorum. Ancak bilmiyorum siz belki alışıksınızdır tur bisikletine. Ama her halükarda Tur yapan diğer bisikletçileri de dikkate aldığımızda büyük çoğunluğunun MTB ile bu turlarını yaptığını görürüz.

Bütçenize uygun ikinci el bir Merida buldum firma hakkında bilginiz olduğunu düşünüyorum. İsterseniz link verebilirim.

• Alet temizse neden olmasın Bu arada MTB açıkçası ben pek karşılaşmadım uzun yol için tercih edenlere, fazladan ağırlık olduğu söylenir tabi 2000-3000 tl gözden çıkarırsam anca o zaman hafif bişey bulabilirim oda bu aralar baya zorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sixxlpack -- 25 Haziran 2015; 21:44:40 >
  • Carraro sportive serisi turlar için ideal bence. Fiyat olarak da uygunlar gayet. Üç-beş arkadaşım var, 224 modelini kullanıyorlar, birçok kez uzun yol yaptık, hiçbir sorun yaşamadılar.
  • 224 ün düz maşalısı yani SPORTIVE 327 aklımda olan bir model fiyatı fark ediyor 250 TL civarı ama değer bence çünkü 327 hem alüminyum hemde düz maşa olduğu için daha hafif ve avantajlı gibi teşekkür ederim Carraro da düşünücem. daha iyi fikri olan paylaşırsa sevinirim
  • http://www.bisikletforum.com/konu/merida-matts-100-hd-26-mtb.126624/

Uzun turlarda daha dayanıklı olduğu için ve daha rahat kullanımı olduğu için genellikle MTB ler kullanılır. Buna en önemli örnek Gürkan Genç'tir. Bildiğiniz üzere kendisi Türkiye'den Japonya'ya kadar bir tur yapmıştır.

Yukarıdaki üründe hidrolik disk var. Hem bakımı kolay hem de kullanımı rahat. Ağırlığı da ayrıca diğerlerinden uygun.

• Carraro hakkındaki düşünceniz nedir peki? örneğin:http://www.carrarobisiklet.com/#sportive-327_1307

Veya Sedona?http://www.dorukbisiklet.com/Sedona-410-P306

Bu iki ürün mantıklı geldi bana ama sizinde görüşlerinizi almak isterim. İkinci el olmaması daha iyi olur haliyle bu yüzden ikinci el 2.planda dursun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sixxlpack -- 26 Haziran 2015; 1:36:00 >

• Sedona 410
    cannandole quick 5 bunlar sizin aradığınız bisikletler hocam

• Sedona, Cannondale, Carraro... bunlar arasında senin baktığın fiyat aralığında dağlar kadar fark yok hocam. Hatta Carraro sahibi birisi olarak bazı noktalarda Carraro'nun üstün olduğunu, diğerlerinin ise marka prestijini kullanarak birkaç yüz lira daha fazla para talep ettiğini düşünüyorum. Giriş açısından bence Carraro sizi üzmeyecektir. Ayrıca yerli montaj olduğundan diğerlerine kıyasla daha yaygın bir servis ağı mevcuttur diye tahmin ediyorum.
  • Carraro sportive 227 kullanıyorum. Çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim. Özellikle rampalarda fazla zorlanmadan çıkılıyor. Fiyatı da tam senin bütçen.

• Teşekkür Ederim hepinize Carraro 327 de karar kıldım o zaman en azından şimdilik
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jimmy Vulmer

Sedona 410

Ben de 410 yazmaya gelmiştim.

http://www.bisikletforum.com/konu/inceleme-sedona-410.126255/

Şurada bir inceleme var göz atabilirsin
  • Seçenek fazla görünüyor özellikler ve fiyatlar yakın birbirine artık mağazaya gidip orada karar vereceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Loney

quote:

Sedona 410

771 kaç kiloya indirebildiniz? ben 781 kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: turkeyforever

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Loney

quote:

Sedona 410

771 kaç kiloya indirebildiniz? ben 781 kullanıyorum.

Bisikletiniz kaç model ve stock donanımı mı var ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.