Şimdi Ara

Huawei HG658 V2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
576
Cevap
15
Favori
197.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün Superonline'dan internet bağlattım.

Yalın 16 Mbps'ye kadar sınırsız 50 gb AKK olan tarifeyi seçtim. Ayda 64 TL ilk 3 ay ücretsiz 27 ay taahhütlü.(Digitürk ve tablet kampanyasını önerdiler kabul etmedim. Digitürk fiyatları değişken, tablet ise Vestel marka ayda +10 tl)

Neyse modem olarak başlıkta belirttiğim ürün geldi. Sitelerinde böyle bir ürün yok. Sanıyorum yeni gelmiş.
    İnternette kısa bir araştırma yaptım Türkçe sitelerde herhangi bir bilgi bulamadım.
    Burada bile olmaması açıkçası şaşırttı beni.

Ürün VOIP destekli. Aynı zamanda DLNA özelliği de var. Usb bellek takıp paylaşım yapabiliyorsunuz.
    Ağ klasörü olarak bilgisiyarda görülüyor. İsterseniz ftp adresiyle de paylaşım yapmak mümkün.
    Dlna özelliği olan cihazlara paylaşım yaptım akıcı bir şekilde videoları izledim.
    (Note 3'ün kendi video oynatıcısında "yakındaki cihazlar" bölümünden videolara eriştim. Kullanım açısından çok iyi)
    iOS cihazlarla daha denemedim. Bir yolu elbet vardır ancak kolay olacağını sanmıyorum :)
    Ayrıca 3G modem bağlayıp paylaştırabiliyorsunuz

Son olarak hiçbir ayar yapmadan kablosuz hızı 65 mb/s olarak kullanmaya başladım.

Bu arada ana kutuya yakın olduğum için hızım 12-13 mbps civarlarında.

Umuyorum bu modemin kullanıcıları artar ve ileride yaşanacak bir sorunda bilgi alışverişi yapabiliriz.
    Ayrıca bu cihaz diğer modemlerle problem yaşayan arkadaşlara da çare olabilir.

http://i.hizliresim.com/PqbPE8.jpg
    http://i.hizliresim.com/ZDy7Ag.jpg

• Bende bağlattım internet banada aynı modemi getirdiler ama türk telekom santralden interneti açmadığı için bekliyorum yorum yaparım modemi kullanınca.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Broadcom BCM63168 chipsetli guzel bir modem :)

https://wikidevi.com/wiki/Huawei_HG658
  • An itibarıyla Turkcell bana da bu modemi taktı görünüşünden falan sağlam bir şey olduğu zaten belliydi dubleks evin üst katında 5 diş çekince kendisinin de iyi olduğunu anladım 16 MBPS paketindeyim hat bilgilerin aşağıdaki gibi şuan.

Huawei HG658 V2

Bu değerlerin 16.000 olması gerekmez miydi ? Download hızım da 1.4 MB/S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TMRT -- 27 Haziran 2015; 13:41:20 >

• Ben de modemden memnunum. Başta dandik bişey takarlar diye düşünüp eski modemimi kullanırım dedim ama bu modem geldi neyseki.

Bu arada wifi hızım 65mbps demişsiniz, ben 11n ile bağlanıyorum modemle aramda 7-8 metre var biraz da duvarlar kapatıyor ancak 135mbps ile bağlanıyor ki bu çok iyi özellikle hdd bağladığım için iyi oldu. Bir de 11n bant genişliği seçeneğini 20mhz yapınca wifi kapsama alanının genişlediğini duymuştum ve denedim ancak bu sefer de hızım 65 mbps ye düştü ben de 20/40 a geri döndüm belki sorununuz bu olabilir eğer 11n kullanyorsanız.

Bir de hdd bağlayıp samba özelliğini aktifleştirdim ilk defa denedim, özellik hoşuma gitti dosyaları indirmeden direkt modeme bağlı hdd üzerinden kullanabiliyorum ancak android de video ses vs bilinen dosyalar dışında diğer dosyaları indirmeden açmıyor keşke bu sorunu da çözebilsem ki gerçi bu android ile ilgili bir durum yoksa modemde sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cos37 -- 3 Temmuz 2015; 20:39:13 >

• bana hg552e modem verdıler wifi kotu genel olarakda modemde kötü.eğer memnun kalırsanız değisım talep edeyım
  • Sinyal gücü beklediğimden çok daha iyi.Evin tüm odalarında full çekiyor.
  • Bende de aynı modem var. Ayarlarda WAN_INTERNET_AD bölümünde 213.74.0.1 ve 213.74.1.1 DNS adresleri girilmiş. Bunu değiştirmek mümkün mü?
  • modem güzel ama ilginç bir sorunum var her türlü siteye sorunsuz giriyorum ama milliyet gazetesine girince bağlantı düşüyor ve 5 dakika gelmiyor
  • UgurKRN kullanıcısına yanıt
    Bunun cevabını ben de arıyorum DNS değiştiremedim modemde bir türlü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TMRT

Bunun cevabını ben de arıyorum DNS değiştiremedim modemde bir türlü.

Fabrika ayarlarına dönüp yeniden kurulum yapmayı denedin mi?
  • hocam bu modemin arayüz şifresi ne acaba biliyor musun?
  • UgurKRN kullanıcısına yanıt
    Modemi resetlediğinde kurulum yaptırmıyor ki kendi kendine kuruyor herşeyi. Değişen hiç birşey olmadı reset atınca.
  • Beyler ben de 2 gün önce bağlattım ve bu modemi kullanıyorum. Bağlantı hızım 16 mbps. Bir masaüstü ve 2 telefon bağlanıyor. Bu modem için ayrıntılı ayarlara nasıl ulaşabilirim? Yani hangi ayarlarla en iyi şekilde internete bağlanabilirim?
  • alperen717181 kullanıcısına yanıt
    Bende merak ediyorum bile biri yazarsa çok iyi olur:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cakgalkarlos

Beyler ben de 2 gün önce bağlattım ve bu modemi kullanıyorum. Bağlantı hızım 16 mbps. Bir masaüstü ve 2 telefon bağlanıyor. Bu modem için ayrıntılı ayarlara nasıl ulaşabilirim? Yani hangi ayarlarla en iyi şekilde internete bağlanabilirim?

Ya bunun dns nasil degisiyor

Benden airties 6372 vardi ben o modemi daha cok begeniyodum bu modemde detayli atar bile yok bide geri aldilar o modemi benden anlamadim gitti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler başka arayüz şifresi superonline olması lazım. Bi deneyin. Kurulum kitapçığı varsa onda da yazıyor.

Dns değişmiyo diye bişeyler okudum ben forumlarda ama emin değilim hocam.
  • Bende de Airties 6372 vardı ve Superonline'a geçtiğimden beri sıklıkla ping sorunu yaşıyodum, bir türlü düzeltilememişti. Öncesinde yine aynı modemle değiştirip sorunu çözmeye çalıştık ama olmadı. Şimdi ise bugün bu modemi aldım. Arayüz olarak Airties'a göre beğendim, en azından farklı geldi. Bikaç gün kullanım sonrası editlerim.

arayüz adresi: 192.168.1.1
    kullanıcı adı: admin
    şifre: superonline
  • Evet ben de il airties 6271 istiyodum bu modemi görünce tuhafıma gitti superonlinenin sitesindede yok yeni çkmış sanırım ilk biz aldık :) bende seninle aynı tarifeye geçtim dun aksam ustu 6 da modem geldi turk telekom interneti açmamış bende aradım superonlineyi neden açılmadı diye modem kurulduktan sonra 7 gun suruyomuş ben dedim bekleyemem kapattırıp ttnet alcam dedim sabah 9 da internet geldi..
  • Arkadaşlar selamlar,

10 yıldan fazladır kullandığım TTNET'i bırakarak, gelen cazip teklif üzerine Superonline'a geçtim (şu 27 ay taahhütlü 64 TL'lik muhabbet).
    Pazartesi günü internetim bağlandı, bana gelen modem de Huawei HG658 v2.

Yalnız benim bazı şikayetlerim var.

1. Mesela kablosuz çekim gücü çok düşük.

Bu modemden önce Zyxel'in modemini kullanıyordum (5 sene önce baya iyi para verip satın almıştım şu an evde değilim, modemin modeli de aklımda değil), ve Huawei'nin kablosuz performansı Zyxel'e göre çok daha düşük. Şöyle ki, bizim evde modem koridorun sonundaki arka odada hemen oda girişinde durur. Salonda her zaman oturduğum köşede, Zyxel kullanırken iphone'da 1 bar çekim olurdu, (ama bu bana yetmediği için Airties accesspoint almıştım, o ayrı); Huawei'de daha salona girmeden kablosuz gidiyor...

2. Superonline'a geçtiğimden beri internet "stabil" çalışmıyor gibi geliyor, ki bu bence daha büyük bir sorun. Ara ara kesiliyor, takılıyor. Bir sayfayı yüklerken, birşey download ederken falan anlaşılıyor bu. Ama en çok kablosuz cihaz kullanırken anlaşılıyor. Yani eğer internetin sürekli çalıştığını ___ işaretiyle anlatacak olursam, Superonline'a geçtiğimizden beri şöyle kullanıyoruz gibi: _______._______.______.

Bu arada modemin internet ışığı sürekli olarak yanıp sönüyor.
    Sabit yanması gerekmez mi?

TTNET - Zyxel kullanırken DSL ve Internet ışıklarım sürekli olarak sabit yanardı. Superonline'a geçtim, Zyxel kullandığım ilk gün internet ışığı yanıp sönmeye başladı. Sabit yanmıyor. Şimdi Huawei'de de öyle.

Superonline'ın olayı mı budur, yoksa ben mi yanlış biliyorum, yoksa bir sorun mu var :)

Hayır her ay 40 TL cebimizde kalsın diye bir değişiklik yaptık, daha ilk haftadan sorun yaşıyoruz diye hissediyorum.

Ne diyorsunuz?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.