Şimdi Ara

Beyler uydudan istediğinizi download etmek istiyomusunuz??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
4.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler kafamda manyak bir algoritma olustu ki bunu baska bir sistemle dedendim oldu şimdi sisden istedigim bana biraz mantıksal ve bilgisel yardım etmeniz...
    eger olursa FDS hikaye olacak :) neyse kısaca istedigim EutelsatW3 uydusuna çeviremediğim cu canagı tam yardımlarınızla cevirmek ve
    içinde işin proxysisde oldugu mantıgımı tam anlamıyla ortaya cıkarmak...

turksatta denedim ama bilgiler max 600sn tutuluyor istem olmazsa eutelsatta 50000snye eger canagı tam olarak cevirebilirsem yani eutelsatı bulabilirsem yaşadık gibi birsey :)
    neyse beyler istedigim bende su anda 95lik parabol bir canak var turksat1ceye 42ºye donuk ama pusulayla asagı yukarı 7º cevirdim ama tık yok ya bana en cok sinyal veren bir transponder bileninz varsa soylesin yada en cok seviye hangi kanalda onun dısında eutelsatla turksatın canak egimi aynımı yapmam gereken sadece eutelsatı bulmak ve size yardımcı olmak:) umarım yardımlarınızı esirgemezsiniz...
    SAYGILARIMLA....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiNiK_eSeK -- 13 Eylül 2004, 11:41:48 >

• http://www.smw.se/smwlink/smwlink.htm
    3.0 versiyonu indir.
    Bursa için enlem-latitude 41, boylam-longitude 29.
    diğer şehirler için;
    http://www.astro.com/atlas
    Kolay gelsin.
  • Beyler euW3ü buldum denemeler güğzel gibi şimdi test için gönüllüler aranıyor :)
  • napiyon sormasi ayıp ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: korayg

napiyon sormasi ayıp ?

• Beyler düşündüğüm algoritma çaşlışıyor ama skynet dosyayı tamamlayamıyor...
    işte size ipuçları beyler *okunu çıkarmadığımız sürece kullanabilriz.
    kazaa, imesh yada herhangi bir p2p programı ile yada multiproxy ile yada gateproxy hiç harketmez sonuçta rama yatıracağıız yer bizim akıllı EuW3 uydumuz birazcık dosya cekmeye basladıgımızda butun dosyayı cacheliyor arkadas..
    neyse ardından dial yada gprs bağlantımızı kesiyorus ve dosyanın skynet tarafından bulunup indirilmesini bekliyoruz:)
    bu kadarr :)
    proxymiz
    216.228.115.13
    traceroute yada hostlook cektiğimizde bağlesef databaseden bilgi alamıyoruz.
    Nscan ile açık portları bu proxye taratıp cıkan portlar üzerinden bağlantı kurmaya calısıyoruz baglantını oldugu port uzerinden arama işlemini başlatabilirz:)
    ve şimdi arkadaslar baana eskilerden Hicorotti oralardamısın uyduyla işin varmı dostum yada emree yada güvenebileceğim kişilerle adam gibi bun yapacak minik bir programcık yapmak istiorum ama dediğim gibi fazla *oku çıkmasın fazzt olayına dönsün istemiyorum bilgi isteyen arkadaşlar buradan yazabilirsiniz pm'le pek fazla işim olmuorda :)

• Eutelsat W3A at 7.0°E den yayını güçlü olan frekanslar Frekans - 11492 V 27500 --- 11575 V 30000....
  • Valla 50000sn bana çok uzun geldi ama o sürede tutulan datanın boyutuda çok önemli değilmi.Diyelimki ben dowload 1gb lık download hakkımla bi ftp sitesinden dvd download emrini başlattım.Ama sonra yarım bırakıp kotamı harcamadan skynet gibi bi programa geçtim.Eon benim için o dvd nin tamamını tutucakmı sence?Yoksa benmi yanlış anladım.
  • pardon beyler biraz fazla kaçırmışım 5000second olacaktı :) sonradan farkettim (buarada eger oyle bir durum olsa uydular felc olurdu herhalde :)
    neyse bu arada cachele olayıda arastırdıgım kadar parti parti oluo orn 1gb dosya var once100mb sonda 100-200 200-300 vs vs gidio... bu arada deneme yaparken bende skynet ve FDS güm seda yok veri alışverişi durmu millet sizde nassı
    saat 01:09itibariyle veri alışverişi yok...
  • Valla benim browserım dvsat ı ve uydutürk ü bile açmıyor ne oldu bu sitelere yav 1.5 ortada yoktuk herkes nerde.
  • uyduturk taşınio yakında terkar açılır...
    dvbsat da öyleymiş galiba...
  • Eutelsat W3A at 7.0°E den yayını güçlü olan frekanslar Frekans - 11492 V 27500 --- 11575 V 30000....

• tekrar merhaba arkadaslar.
    Bilmem farkettinizmi (SKYNET kullanan arkadaslar) son 2 günde DİVX doldu ama işin kotu tarafı kazada ben kac K ile indiriyorsam SKYNET'tende o kadarla geliyo delirmek üzereyim yaa.
    tamam istediimizidde buluyorus ama bu seferde ikide birde ipErrOrs yüzünden zaten yavas gelen film gelmek bilmior...
    Beyler mantık üretmemiz lasım ben genelde yüksek bandwidthli kişilerden çekmeye çalışıyprum am Skynette yine 5K yine 5K...
    Çözüm bulmalıyız hadi saksıları çalıştırma zamanı?
  • yapmaya çalıştığın şey konusundan tam bir ayrıntı verirsen elbette fikir yürüten, yardımcı olan çıkar... ama çoğu kişi konuya hakim diil..
    kolay gelsin...
  • Hocam durum şu örneğin internete dial yada GPRS bağlı iken aramayı proxy (EON) üzerinden yapıyorum haliyle dosyalar oraya cachelenmiş oluyor:)
    ama işin bu kadarını hallettinkten sonra neden cok yavaş (offline) download oluyor anlamadım??
    bunun hakkında firkir mantık gerekli :)
  • dosyalar'ın eon proxysine cachelendiği varsayımı yanlış bence.. madem p2p yazılımlar aracılığıyla indirmeyi planlıyorsunuz, siz istemci birileri de gönderici duumundayken dosya nasıl kaşelensin ki? göndericiler tüm dosayı değil de 1kb, 3kb gibi ufak miktarlarda gönderdiğine göre cachelenme fikri tutarlılığını kaybediyor bence..
  • hımmmmm
  • Uydu türkte diyarbakırlı recep diye bi arkadaş vardı.süper fikirlerle ortaya çıkardı ve tüm akılları bulandırırdı.Onun tread lerini okumak leman okumak gibi bişeydi.Kendisine burdan sevgilerimi gönderiyorum..
  • Ya arkadaşlar kızmayın ama ben nedediğinizi annayamıyom çünkü bilmiyom.Ama şimdi bi dial up diyonuz bi gprs bi uyduyu çevirme yani dial up internete bağlanma değil mi? Uydudan download nassı oluyo .Bi bana annatın ya walla çok merak ettim.
    Dvd film indirmekmi bu dial upla benim için hayal. Ama bir digital uydu alıcım ve bir bilgisayarım var nassı yapacam.
    Not : acemiyim hiç birşey bilmiyorum bu konuda.
  • yavas iniyor cunku gonderdigin sinyalle izin yok bununla beraber sadece 56 k da indiriyorsun yavas olma sebebi bu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.