Şimdi Ara

iOS 9 sistem güncellemesi için kendine yer açacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iOS 9 sistem güncellemesi için kendine yer açacak 

Apple sunduğu uzun güncelleme desteği ile kullanıcılar için ayrı bir yere sahip. Ancak düşük depolama alanına sahip bazı modellerde bu alanı dolduran kullanıcılar zaman zaman güncelleme yapmakta zorlanabiliyorlar.

iOS 9 beta 2 sürümünde ortaya çıkan yeni bir özellik ise bu sorunu ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Şirket daha önce bu problemi minimum seviyeye çekebilmek için iOS 9 güncellemesini 1.3 GB boyutuna kadar indirmişti (iOS 8 4.6 GB boyutundaydı). Ancak hala yetersiz alana sahip olduğu için güncellemeyi kuramayan kullanıcılara yeni bir seçenek sunulacak. Bu seçeneğe göre kullanıcı izin verirse cihaz bazı uygulamaları telefondan kaldırarak boş alan yaratacak, güncellemenin yapılmasının ardından ise kaldırılan uygulamalar otomatik olarak yeniden yüklenecek. 

Bu yeni yöntem ile birlikte kullanıcı verilerinin silinip silinmeyeceği ise henüz netlik kazanmadı. Ancak muhtemelen kullanıcı verileri de bir şekilde muhafaza edilerek geri getirilecek. Bu yeni özellik ile birlikte 8 GB ve 16 GB modellerin güncellenmesi için de önemli bir kolaylık sağlanmış olacak. 

• hayret. sahaan glen bazı seslere de kulak verseler deinsanlar yana yana JB peşinde koşmasa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne silmişlerde 3gb gitmiş çok merak ettim

• Super olmus bu, ugrasmak zorunda kalmayacak cogu kisi.

• İos 8 neymiş öyle window 7-8 bile o kadar büyük bir kurulum dosyasına sahip değil ayrıca 4.6 GB yi nasıl 1.3 GB boyutuna kadar düşürmüşler hayret doğrusu.

• ios 8 güncellemesinin boyutunun o kadar buyuk olmasının sebebi sadece iosun boyutu degil herhangi bir problemle karsılamamk ıcın sistem yedegide alındıgı için boş miktarın 4,6 gb olması gerekiyor

• Güzel haber
  • quote:

Orijinalden alıntı: cntrl

ne silmişlerde 3gb gitmiş çok merak ettim

GTA sanandreas, bishock, dungeon Hunter???

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple hakkında olumlu bir haber yapan dh grubu Samsung yetkililerini kızdırdı

• Umarım veri silinmeden yapılabilir.

• Yararlı bir özellik olmuş.
  • Baz model 32gb'den baslamali, yeter artik bu kadar kapasite somurusu

• Takdire şayan bi hareket :))

• quote:

Orijinalden alıntı: Apple-jobs

quote:

İşletim sisteminden bahsediyor yalnız

• apple belediyesi çalışıyor gene
  • quote:

Orijinalden alıntı: Archimert

quote:

quote:

quote:

Bu seçeneğe göre kullanıcı izin verirse cihaz bazı uygulamaları telefondan kaldırarak boş alan yaratacak, güncellemenin yapılmasının ardından ise kaldırılan uygulamalar otomatik olarak yeniden yüklenecek.

zaten apple uygulamalarından geriye 12 küsür gb kalıyo ??? Aynı şeyden bahsediyoruz değilmi? Bu arada

• Millet 16 gb almış tabii,yer yettiremiyor ,Apple de hatasını böyle telafi ediyor.En düşük hafıza 32 olmalı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Archimert

quote:

quote:

quote:

Bu seçeneğe göre kullanıcı izin verirse cihaz bazı uygulamaları telefondan kaldırarak boş alan yaratacak, güncellemenin yapılmasının ardından ise kaldırılan uygulamalar otomatik olarak yeniden yüklenecek.

zaten apple uygulamalarından geriye 12 küsür gb kalıyo ??? Aynı şeyden bahsediyoruz değilmi? Bu arada

4 küsür gbdan 1 küsür gba düşmüş ya onu diyor 3 gb diye

• Kendileride böyle ıkınacağına 32GB yapsalar ya en düşük kapasiteyi! Her şeye kafaları basıyor da bunu mu akıl edemiyorlar! Pes..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.