Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (277. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
38.967
Cevap
305
Favori
2.226.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • an itibariyle civic'lere 1000 lira daha zam gelmiş bulunmakta.. vatana millete hayırlı olsun

silinmiş mesajı tekrar yazayım: yeni civic abd'de compact sınıfta kabin hacmi ve boyutu olarak en büyüğü. bu bir yorum değildir, sana bana göre değişmez. objektif ölçüm teknikleriyle, boyutları ölçülüp ortaya konmuş bir durum..

çatı yapısı değiştiği için (sportback görünümünden dolayı, aracın çatısı normal bir sedana göre daha erken alçalmaya başlıyor) arka koltuğun en arkasına, dibine kadar yaslanan bir arkadaş, tavanın yüksekliğini 1 cm azalmış olarak görebilir. ancak bu yüksekliğin azalmasından dolayı değil, sedan tasarımdan sportback e geçişten kaynaklanmaktadır. her sportback'te benzer bir problem vardır...

• hondaprojason H kullanıcısına yanıt
    yeni kasa çıkana kadar daha zamlanır. yeni kasa fiyatı ile arasındaki farkı kapatmaya çalışıyorlar heralde :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Weezer kullanıcısına yanıt
    amerikada falan yeni kasa-eski kasa fiyat farkı %1'in altında olunca tabii, şimdi insanlardan 5-6bin istemek olmazdı. her ay bin lira bin lira, geliyorlar yukarı

eylül ayında yeni civic geldiğinde, 'aaaa eski kasanın elegance otomatik benzinlisi de zaten 82binmiş (bu fiyata çıkacak bu gidişle), yenisine 85-86bin normal' diyenlere satarlar artık :))
  • fiyatlar artarken dolar artıyor o yüzden honda artış yapıyor, honda'nın suçu yok diyenler, bu 1000 lira 1000 lira bize geçirmelerini karşılayacak mı cebinden?
  • hondaprojason H kullanıcısına yanıt
    sonu jazz gibi olucak bence.

• Hoşunuza gitsede gitmese de ABD de yapılan değerlendirmelerde c sınıfın en iyi aracı civic olarak ifade edilmekte, araç yılın otomobili ödülünü de aldı zaten Amerika kıtasında, C+ olarak konumlandırılmakta. 100 bin bile olsa executive donanımını ABD versiyonu ile aynı olursa alacagız, çünkü bu aracın tek rakibi bmw 3.20i ondan da daha güvenli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskemre -- 1 Temmuz 2016; 15:14:56 >
  • Weezer kullanıcısına yanıt
    akıbetine honda karar verecek. araştırıp, oturup düşünecekler:

1) jazz niye satmıyor? rakiplerine göre kötü araba mı yoksa fiyatı mı yüksek?
    2) civic satışı niye artmıyor? rakipleri mi daha iyi yoksa fiyatı mı yüksek?
    3) cr-v nasıl iyi satıyor? rakiplerine göre çok iyi araba mı, fiyatı mı makul yoksa sınıfında rakipsiz mi?

rakiplerinin bütün teknik özellikleri, donanım ve fiyat bilgileri ellerinde. piyasadaki bütün araçların satış rakamı da mevcut. şimdi pazarlama departmanının kafa yorması gereken dönem..
  • Regionella kullanıcısına yanıt
    ben müşteriyim. civic pahalı gelirse, başka markaya bakarım. onlar da pahalı gelirse, araba almam olur biter. 8 yıldır biniyorum, araba fiyatları (sebebi ne olursa olsun, ister döviz, ister vergi, ister başka birşey ilgilenmiyorum) bütçemi aştığı sürece 10 sene daha arabama binmeye devam edebilirim, benim için hava hoş.. paramı harcayıp, araba almak için yanıp tutuşmuyorum...

herkes kendisi ölçüp, biçsin. verebileceği fiyatı belirlesin. başkasının ayıla bayıla gidip alması beni ilgilendirmiyor, benim ucuz olsun demem de başkasını ilgilendirmez..

ben pahalı dediğim için başkaları almaktan vazgeçmeyeceği gibi bana da kimse 'arabanın fiyatını düşürmeye çalışıyorsun' diyemez. ben de onlara kazık yiyorsunuz, çok para veriyorsunuz diyemem. herkesin kendi bedeni kendi kararı

• quote:

Orijinalden alıntı: hondaprojason

akıbetine honda karar verecek. araştırıp, oturup düşünecekler:

1) jazz niye satmıyor? rakiplerine göre kötü araba mı yoksa fiyatı mı yüksek?
    2) civic satışı niye artmıyor? rakipleri mi daha iyi yoksa fiyatı mı yüksek?
    3) cr-v nasıl iyi satıyor? rakiplerine göre çok iyi araba mı, fiyatı mı makul yoksa sınıfında rakipsiz mi?

rakiplerinin bütün teknik özellikleri, donanım ve fiyat bilgileri ellerinde. piyasadaki bütün araçların satış rakamı da mevcut. şimdi pazarlama departmanının kafa yorması gereken dönem..

Mesela civic touring ile geldiğinde sınıfında tek bir rakibi yok, fiyatı kendi belirler şimdi satmaz diyen arkadaşlar da nasılmsatıyor diye bakar, crv tespitindeki gibi. Crv inanılmaz pahalı 1.6 araç içi ama motor şanzuman ve iç hacmi rakipsiz kılıyor aracı...

• eskemre kullanıcısına yanıt
    amerikadaki touring donanımı ile gelirse rakibi olmaz ama ne yazık ki öyle olmayacak gibi. en azından benim için birkaç önemli özelliği kırpacaklar gibi duruyor. bekleyip göreceğiz..
  • Valla cok heyecanla merakla amuda kalkmis bi vaziyetlerde falan bekliyoruz yeni civic imizi ama c++++ da olsa rakipsizde olsa hakkaten 10 uzerinden 11 de haketse ama bizimde bi butcemiz var. onu asarsa ruyamizda ancak goruruz. Para sorun olmasa 150 de veririm. Full cok pahali olursa orta donanima bakacam oda olmazsa bi bardak su icecem artik.

• Ve oyle bi noktaya getirdiki yeni civic beni inanin muadillere bakamiyorum bile begenmez hic birinden hoslanmaz oldum. Fiyat guzel olursa alacaz nasipse tum ev ahalisi kilitlendik yeni civic e su mubarek kadir gecesinde bi dua edelim uygun fiyatli gelmesi icin.

• quote:

Orijinalden alıntı: eskemre

Hoşunuza gitsede gitmese de ABD de yapılan değerlendirmelerde c sınıfın en iyi aracı civic olarak ifade edilmekte, araç yılın otomobili ödülünü de aldı zaten Amerika kıtasında, C+ olarak konumlandırılmakta. 100 bin bile olsa executive donanımını ABD versiyonu ile aynı olursa alacagız, çünkü bu aracın tek rakibi bmw 3.20i ondan da daha güvenli

Uçmazsak...

Umalım da honda türkiye yöneticileri de sizinle aynı kafada değildir. Gerçi şu hondayı tasarlayan yapan adamlar dahi sizin kadar fanatizm boyutunda savunmazlar kendi yaptıkları aracı.

Şimdi hondacı abiler çıkıp "ulan şu yaptığımız arabanın tek rakibi madem ki bmw 320i o zaman dayayın 150 bin etiketi" deseler...

Sanki memnun olcanız gibi..ne motor ne konfor ne prestij ne mühendislikle değil ama fiyatla aynı seviyedeyiz diye mutlu olacanız.

Biz de beğendik bekliyoruz da arkadaş bi araca bu derece bu boyutta fanatik yaklaşmak.

• @hondaprojason elbette ki herkes cebindekiyle gerdeğe girer.

ama birkaç hafta önce honda'yı fiyat politikası konusunda suçladığımda suç dolarda ve ötv'de denilmişti. her ay 1000 lira artıracak bir dolar ve ötv artışı yok ortada. sene başı da değil fiyat artsın.

ee suç bende olmadığına göre honda'da, milleti keriz yerine koymaya çalışıyor, güya yeni kasa çıkana kadar eski kasanın fiyatını artırıp yenisini de ona yakın fiyatta sunacak, daha sonra eski kasayı da indirim yapıyoruz ayağına şimdiki fiyata satacak.

yer mi anadolu çocuğu
  • Filmde Sadri Alışık'ın Kartal Tibet'e sevdalandığı kızın resmini göstermesi gibi arkadaşlara yeni Civic'in resimlerini gösteriyorum.

Sadri Alışık: Nasıl güzel değil mi ya?
    Kartal Tibet: Hmm. Çok güzel. Aşık olduğun kadar varmış.
    Sadri Alışık: (fotoğrafı öpüp) Aahh. Evlense de kurtulsam.

Ben de bakıp diyorum ki 1.6 dizel otomatik full'ü 110 binin üstünde gelse de kurtulsam.

• quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

quote:

Orijinalden alıntı: eskemre

Hoşunuza gitsede gitmese de ABD de yapılan değerlendirmelerde c sınıfın en iyi aracı civic olarak ifade edilmekte, araç yılın otomobili ödülünü de aldı zaten Amerika kıtasında, C+ olarak konumlandırılmakta. 100 bin bile olsa executive donanımını ABD versiyonu ile aynı olursa alacagız, çünkü bu aracın tek rakibi bmw 3.20i ondan da daha güvenli

Uçmazsak...

Umalım da honda türkiye yöneticileri de sizinle aynı kafada değildir. Gerçi şu hondayı tasarlayan yapan adamlar dahi sizin kadar fanatizm boyutunda savunmazlar kendi yaptıkları aracı.

Şimdi hondacı abiler çıkıp "ulan şu yaptığımız arabanın tek rakibi madem ki bmw 320i o zaman dayayın 150 bin etiketi" deseler...

Sanki memnun olcanız gibi..ne motor ne konfor ne prestij ne mühendislikle değil ama fiyatla aynı seviyedeyiz diye mutlu olacanız.

Biz de beğendik bekliyoruz da arkadaş bi araca bu derece bu boyutta fanatik yaklaşmak.

Uçan biz değiliz otomobil piyasası, gerçekci olmak fanatiklikse fanatigiz... Giriş donanımından baz modelinden bahsetmiyoruz aracı bilmediğiniz için yüksek olasılıkla anlamadınız, ben touring versiyonundan bahsetmekteyim ve sadece bu donanım için konuşmaktayım ve söylediğim rakaö o donanım için uçuk dçfalan değil superb 1.4 tsi dsg ile aynı hatta daha ucuz bence siz uçmayın. Aracın 1.6 lpg ya da premium ve elegance donanımları zaten 90 altı olacak, hatta başlangıcı lpg ile 65-70 olacaktır ama ben ilgilendiğin donanıma bakarım. Mazdası, ford, vw iu 1.6 dizel otomatik full için en az 105 derken Honda nın 95 e satacağını söyleyip kimseyi kandıramam bu ülke kazık yemeye mahkum. Fiyatlar ülke çapında fahiş hondadan kaynaklı olsa haklısın

• Regionella kullanıcısına yanıt
    isomaxx İ kullanıcısına yanıt
    onurungor O kullanıcısına yanıt
    valla sanırım biz yemeyeceğiz, ama başka anadolu çocuklarına yedirecekler :))
  • orta donanım dizel 95bin olursa ben de tercih ederim. veya orta donanım 1.5T 85-90 arası olursa benzinliyi de tercih edebilirim. ancak daha üstü benim için tercih sebebi olmaz. zira 100 bin tl'yi bir araca ayırabilecek olsam D sınıfı tercih ederim.
  • onurungor O kullanıcısına yanıt
    hocam ben zaten c sınıfı hiçbir aracı beğenmiyordum. 2. el d sınıfı araç bakıyordum. tam o sırada yeni civic tanıtıldı ve o günden beri takipteyim

aynen ben de komple kilitlendim yeni civic'e, herkes kızmaya başladı 'varsa yoksa yeni civic'ten bahsediyorsun' diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: hondaprojason

hocam ben zaten c sınıfı hiçbir aracı beğenmiyordum. 2. el d sınıfı araç bakıyordum. tam o sırada yeni civic tanıtıldı ve o günden beri takipteyim

aynen ben de komple kilitlendim yeni civic'e, herkes kızmaya başladı 'varsa yoksa yeni civic'ten bahsediyorsun' diye

Artik esim soyle seslenmeye basladi" hadi yaa daha cikmadimi gidip test edelim" o dereceyiz suanda.

• 
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.