Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (160. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38.962
Cevap
305
Favori
2.225.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dediklerinize katılıyorum hocam, adamlar gelmiş burada 100.000 TL normal demeye çalışıyor. Amerika'daki fiyatı belli, diğer civic ler ile benzer fiyat işte. Herkesin istediği boyuta geldi araba, Octavia falan zaten bu boyutta ve 60.000 TL 1.2 turbolu motoru. Biz neden civic istiyoruz? Çünkü otomatik vites almak istiyorum ve dsg riskini alamam. Civic de otomatik fiyat farkı 3-4000tl olduğuna göre 65.000 TL ye otomatik boş donanım gelmesi gerekiyor.

Buradaki bazı kişiler sanki tüketici değilde üretici gibi bize fahis fiyatları kanıksatmaya çalışıyor. 70.000 TL ye insignia var hatta cosmolar bile var 10-20.000 km de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende yeni civic sabırsızkıkla bekliyrm. Arkadaşın verdiği 0212 234 6632 bu numarayı arayıp bilgi talep ettim. Umarım uygun fiyatlı gelir. Yeni civic göğüs dizaynımı güzel yoksa eski civic göğüs dizaynımı görüşler nedir. Eskisi kokpit gibi şöföre dönüktü kumandalar. Yenisi tüm diğer arabalar gibi geldi bana sizin yorumlar nedir.

• Touring dediginiz nedir aracin disinda bir fark mi var yoksa sadece donanim mi

• mpolat35 kullanıcısına yanıt
    Hocam 100 bin gerçekten normal değil bana kalsa ama olma ihtimali yüksek en azından dizeli için.. Ama 65 bin biraz hayal gibi çünkü mevcut kasa liste fiyatı 71 bin küsür otomatik benzinli (baz model dream). Onu da anca pazarlıkla falan 65 e zor çekiyorsun... Hal böyle olunca yeni gelecek kasada 1.6 atmosferik otomatik baz model bence 75 üstü olacak maalesef.
  • Aratha kullanıcısına yanıt
    Doğrudur fakat dolar bazında fiyatlar belli amerikada ön sipariş başladı diye biliyorum.

http://automobiles.honda.com/mobile/civic-sedan/

Youtube videoları izlerseniz görülebiliyor.
    69000-99999 tl olur düşüncesindeyim.
    Dizel otomatiği 100 ü geçebilir.
    Daha fazla yapacaklarını sanmıyorum tepki olur.şu andaki fiyatlara bakarak söylüyorum oranları.
    Lakin 120bin liraya renault motoruda olsa da CLA 200 alınabilindiğini biliyor olmaları gerekmezmi?
    Telefonla sıkıştırmazsak 2016 model bir aracı 2017 kullanacağımız kanaatindeyim.

Bu arada bize gelmeyen modellerde var
    http://automobiles.honda.com/clarity

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi promox -- 1 Mayıs 2016; 21:36:58 >

• promox kullanıcısına yanıt
    Abd'deki vergilendirme farklı bu nedenle fiyatları birebir çeviremezsiniz. Türkiye'deki ÖTV + KDV'yi hesaba kattığınızda fiyatlandırma biraz daha yuksek olacaktır.

• baz model 67 den başlar gider de gider..
  • Ben 100 bini kendi tahminim olarak soyledim kimseye bu fiyatlari empoze etme kaniksattirma gibi bir niyetimde yok asgari ucretle calisan Allahin gariban bir kuluyum ama biraz gercekci olmak lazim insallah fiyatlar dediginiz gibi olurda ben haksiz cikarim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi palukurdu -- 1 Mayıs 2016; 22:18:21 >
  • yeni civic 0 dan 100 e 6.6 sn de çıkabiliyor.
    Viraj kabiliyeti güncel kasadan bile daha iyi olacak.
    Ve bence en büyük özelliği skoda yada renault amblemini taşımayacak olması.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Bunun bir faydası olur mu bilmiyorum ama "müşteri dört gözle bekliyor" algısı yaratır ve fiyat arttırırlar bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolkien -- 1 Mayıs 2016; 22:41:04 >
  • frhtkrgln F kullanıcısına yanıt
    ÇEYREK DEPO ALTINA İNME......NE ZAMAN SATARSAN SAT 1.0000000 SÜR GİTSİN...SÖYLENENLERE İNANMA ....KULLANAN BİLİR ...HAYIRLI OLSUN.....2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]
    2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

iki araba var deseler biri cla200 diesel digeri yeni civic 1.5 cvt touring olsa.
    kesinlikle civic i seçerim.
    mercedes e serisinden başlar.

Genel olarak honda araclar, alman ve fransız araçlardan daha ciddi ve temiz bir mühendislikle yapılıyor bence.
    Yalıtım olayını da düzgün yapsalar rakipsiz olacaklar.
    Türkiyenin bazı yollarındaki asfaltımsı çakılların ziftle şans eseri yapıştığı malzemeyi anlayamadılar.

• honda fabrikada bir bölümün müdürü olan bir tanıdığımla haftasonu görüştüm, dediklerini aşağıda aktarıyorum.
    -lane watch (sağ aynada kamera) türkiyeye gelmeyecek
    -honda sensing amerikadaki civic'le aynı özelliklerle burada da satılacak
    -1.5 turbo motor, güç itibariyle aynı
    -temmuz başında üretime başlanıyor, yılın son çeyreğinde bayilerde satışı olacak
    -rs donanım hariç hiçbir seviyede paddle shift yok
    -arka koltuklarda ısıtma yok, bagajda 12v yok
    -ekran amerikan versiyonuyla aynı
    -turbo motorda sadece cvt var, executive ve rs donanımıyla satılacak ve executive'in fiyatı 30bin euro olarak belirlenmiş. euro kurunda çok acayip iniş çıkışlar olmazsa şu anki euro kuru olan 3.20tl karşılığı, 96bin lira liste fiyatı olacak.
    benim için önemli olan şeylerin hepsini sordum. her detayı tek tek eklemedim buraya. yani elektronik park freni olacak zaten bunlar standart.. söyledikleri bunlar, günahı boynuna farklı birşey olursa. fiyatı bana göre biraz yüksek, onun dışında pek şaşırtıcı bir bilgi yok zaten..

• Arkadaşlar selamlar 2014 yılında fb7 mi eylül ayında almıştım. Aldığımda bir arkadaşım abd den gelmişti ve beraber aracı inceledik ve fiyatları konuşmuştuk. Bizdeki liste fiyatı ile karşılaştırınca abd de ve bizde anahtar teslim fiyati (Ohio için eyalet vergisi dahil) arasında yaklaşık 5000$ burada daha pahalı olduğunu anladık. Bu elegance otom. lpg hariç araç içindi. Dolar kuru 2.19 / 2.20 bandında idi ve premium executive vs.. Diğer paketleri de incelediğimizde üç aşağı beş yukarı fark paralel idi. Bu da benden istatistiki bir bilgi idi

Benim tahminim nacizane şu şekilde
    Premium paketten başlayacağını varsayarak
    Başlangıç fiyatı 73 /74 bin TL den olarak turbo otm en üst segmenti 95 bini görür dizel otm en üst segment 100 olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: hondaprojason

honda fabrikada bir bölümün müdürü olan bir tanıdığımla haftasonu görüştüm, dediklerini aşağıda aktarıyorum.
    -temmuz başında üretime başlanıyor, yılın son çeyreğinde bayilerde satışı olacak
    -turbo motorda sadece cvt var, executive ve rs donanımıyla satılacak ve executive'in fiyatı 30bin euro olarak belirlenmiş. euro kurunda çok acayip iniş çıkışlar olmazsa şu anki euro kuru olan 3.20tl karşılığı, 96bin lira liste fiyatı olacak.
    benim için önemli olan şeylerin hepsini sordum. her detayı tek tek eklemedim buraya. yani elektronik park freni olacak zaten bunlar standart.. söyledikleri bunlar, günahı boynuna farklı birşey olursa. fiyatı bana göre biraz yüksek, onun dışında pek şaşırtıcı bir bilgi yok zaten..

saçmalığın önde geleni türkiyede benzinli c sınıfı araca 95000 vermek.( hangi marka olursa olsun) alanada kullananada allah akıl versin
    atmosferik executivede 85000 istiyecekler o zaman. bu motoru 1 yıl fd7 aracımda kullanmış biri olarak bu performans garibi motora o parayı versem geceleri gözüme uyku girmez
    dizel otomatik executive 100 bin çalışır. yok vermem derlerse gider 10 kağıt daha koyar a3 sedan alırım.

• hondaprojason H kullanıcısına yanıt
    hocam şuanki motor versiyonu yani lpgli olanda cvt mi olacak sordunuzmu ve mootorda azda olsa iyileştirme olacakmı yoksa yine 125 ps 151 torkmu

• siderya kullanıcısına yanıt
    çeyrek depo altına inince ne oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hondaprojason

honda fabrikada bir bölümün müdürü olan bir tanıdığımla haftasonu görüştüm, dediklerini aşağıda aktarıyorum.

Donanım Amerika ile aynı olsa bence normal fiyat.Ama donanım az çok kırpılınca fiyat da biraz yüksek kalmış.Neden executive de donanım kısarsın ki?Fiyat farkı daha düşük modellere göre biraz daha farklı olsun ama aldığımız tam donanımlı araç tam donanımlı olsun.Ekonomi yapmak isteyen de en üst modelini almaz.Ama yok illa türk tüketicisini birşeylerden mahrum edicekler.Ha ayrıca bunlar daha bildiklerimiz daha Allah bilir nelerden kısacaklar?

• Aratha kullanıcısına yanıt
    Honda da reno gibi fiyatları sisiriyor sonrada liste fiyatı 83 olanı 73 den veriyor. Vw de atmosferik motor yok, astra da artık bütün motorlar turbo, Ford yıllardır satıyor ecoboostu.... Sanki Honda yeni birşey icat etmiş gibi motor turbolu olunca 90-100.000 olacak fiyatlar, daha da ne. Araba yıllardır olması gereken formda gelecek, bagaj hacmi yeterli halde, arka diz mesafesi iyi ve nihayetinde yalıtımlı olacak inşallah.

Jetta 1.4 tsi highline paketi 78, Civic aynı fiyatla gelsin. Üzerine otomatik farkını ekle, Honda da otomatik farkı 3.000 civarında o zaman üst paket benzinli olsun sana 81-83.000 arası. Ben boş paket turbo benzinli otomatik aracı bi zahmet 70-75 arası alabileyim.

• mpolat35 kullanıcısına yanıt
    Yalnız artık boş paket yani dream versiyonu olmayacak. Premium'dan başlayacak jetta highline üzerine 3-5 tane opsiyon koysan yine premium Civic'deki donanım etmeyecektir. Bu nedenle fiyatı eski kasaya oranla premium donanım sevitesinden biraz yukarıda olacaktır.

• 
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.