Şimdi Ara

androidde navigasyon hakkındaki sorularım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    1-İnternetsiz navigasyon kullanmayı denedim.haritaları daha önce yüklemiştim.gps açıktı.ama 15 dakika konumumu bulamadı.benim telefondan kaynaklı bir durum mu?
    2-İnternet ile navigasyon kullanmak ne kadar internet harcar?(ortalama)
    3-Navigasyon cihazları ile androiddeki avigasyon programlarının farkı nedir?yani o aletlerin en ucuzu 150 tl.ama biz programlarla navigasyon kullanabiliyoruz.bir farkı vardır diye düşündüm :D
    teşekkürler şimdiden

• 1. telefonlar gps cihazı kadar verimli olmazlar. özellikle telefonun gps anteni mtk cipset oluşu gps bağlantısı için dezavantajdır. telefonunuzun gps ayarı yüksek doğruluk ve mobil veri açıksa daha hızlı bağlanır. android konum belirlemede açıksa.

2. örneğin Ankara yandex navide ortalama 80 MB internetsiz datası var. bu datayı indirmeden internet bağlantısı ile navigasyon yaparsanız trafik verisi ve harita datası 90 mb olur tahminimce.

3. biri windows ce tabanlı diğeri android yada ios tabanlı. fikrimce en ucuz navigasyon cihazının yazılımı ve donanımı, hepsinden iyidir. Çünkü sadece navigasyon için üretilmiştir
  • ertanx kullanıcısına yanıt
    muhalefet yapma adına değil, ama söylediklerinizin üçüne de katılmıyorum
    1. garmin cihazlarıda da mtk çipset kullanan çok sayıda cihaz modeli bulunmakta. mtk rezalet olsaydı, tek işi gps olan firma kullanmazdı
    2. yandex te bir bölgeden geçtiğinizde harita iner, aynı yerden tekrar geçtiğinizde cache bellekteki harita kullanılır, her defasında harita indirmessiniz, diğer online programlarda da bu şekilde. başar trafik ya da here (online kullanılırsa) ön belleği kullanıyor
    3. bu yorum, bilimsellikten uzak. artık telefonlar, işlemcileriyle, ekran kaliteleriyle, yazılımlarıyla 2005 model win ce yazılımı ile kıyaslanmamalı bile
  • çok teşekkürler...
    en iyisi interneti açıp 30 dakika navigasyonu denemek :D
    çok mb yerse ya da sorun çıkarsa ucuzundan bi navigasyon alırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: agtr

muhalefet yapma adına değil, ama söylediklerinizin üçüne de katılmıyorum
    1. garmin cihazlarıda da mtk çipset kullanan çok sayıda cihaz modeli bulunmakta. mtk rezalet olsaydı, tek işi gps olan firma kullanmazdı
    2. yandex te bir bölgeden geçtiğinizde harita iner, aynı yerden tekrar geçtiğinizde cache bellekteki harita kullanılır, her defasında harita indirmessiniz, diğer online programlarda da bu şekilde. başar trafik ya da here (online kullanılırsa) ön belleği kullanıyor
    3. bu yorum, bilimsellikten uzak. artık telefonlar, işlemcileriyle, ekran kaliteleriyle, yazılımlarıyla 2005 model win ce yazılımı ile kıyaslanmamalı bile

+1000

• 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.