Şimdi Ara

Amazon elektronik kitaplarda 'okunan sayfa başına ödeme' sistemini hayata geçiriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Amazon elektronik kitaplarda 'okunan sayfa başına ödeme' sistemini hayata geçiriyor

Elektronik kitap sektörünün en büyük isimlerinden birisi kuşkusuz Amazon. Şirket bu konuda bir çok yatırımda bulunurken, e-kitap okuyucuları da milyonlarca satış rakamlarına ulaşıyor. Bu noktada ise şirket e-kitaplar için sayfa başına ödeme yapılacak yeni bir sisteme geçmeye hazırlanıyor.

Bu yeni sistem ile okuyucunun okumayı bırakamaması için daha kaliteli içerikler hazırlanacağını öngören Amazon, sayfa yapısı için bir standart getirerek ekstra büyük boşluklar ve başlıklarla sayfanın doldurulması gibi durumların da önüne geçecek. Bu sistem ile birlikte kullanıcıların satın hiç açmadıkları e-kitaplar tarih olacak gibi gözüküyor.

Yeni ödeme sistemi ile ilgili tüm detaylar henüz netliğe kavuşmuş değil.  Örneğin anlaşılması için tamamının okunması gerekmeyen kitaplarda nasıl bir yöntem izlenileceği henüz belli değil. Bilgi içerikli kitaplarda kullanıcının tek bir sayfadan faydalanması veya aradığı bilgiye ulaşmak için bir çok sayfayı karıştırması gerekebiliyor. Bunun gibi baştan sona tamamlanması gerekmeyen kitaplarda ödemenin nasıl değişeceği merak konusu.

Yeni ödeme modeli 1 Temmuzdan itibaren uygulanmaya başlayacak. Bu yenilikten kullanıcıların ve yazarların nasıl etkileneceği ise merak konusu.

• Takip

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaliteli içerik üreten daha çok kazanacak, müşteride okumadığı kitap için para ödemeyecek/az para ödeyecek.
    Kazan, Kazan durumu var gibi. Tabi bu durum fiyatlandırma politikasına göre belirlenicek. 2. defa okumada para istenicek mi? sayfanın okunduğu nasıl anlaşılacak?
    Tüm sayfalar okunduğu taktirde kitap kaça patlayacak? Amazon müşterisine çok değer veren bir şirket, müşterileri aptal yerine koymaya kalkışmayacaklarına güveniyorum.

• Güzel bir sistem olacağına eminim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amazon'a güveniyorum ama bir Paperwhite 2 kullanıcısı olarak nasıl yansır merak ettim. Eğer kitap fiyatları gözle görülür ölçüde azalırsa tamam ama yanlışlıkla sayfa atlama gibi durumlarda ne olacak? Kitabı 2. kez okurken para isteyecek mi?

• Güzel bir sisteme benziyor, bir heyecanla satın alıpta beğenmediğimiz o kadar elektronik kitap oluyor. Bu sistemle en azindan begenmedigim kitabi okumak icin zorlamazsin kendini.

• Aslında bu sistem oyunlara gelebilir mi zamanla diye düşünüyorum. Steam'de benzer bir sistemi beklemek çok mu hayalcilik olur acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okisht

Aslında bu sistem oyunlara gelebilir mi zamanla diye düşünüyorum. Steam'de benzer bir sistemi beklemek çok mu hayalcilik olur acaba?

Abi söylediğin çok olağanüstü,dahice aslında steamdeki görevlilere bu düşünceni iletsek belki gerçekleşebilir.
  • Görmebak kullanıcısına yanıt
    Online içerikler için farklı bir sistem olmalı ama. Ben mesela 560 saat counter strike oynamışım saat başına para verirsek ona yandık

ama aldığım ve kütüphaneye ekleyip indirmediğim bir sürü oyun var. bu tarz bi sistem onun da önüne geçebilir, hatta kaliteli oyunlar çıkmasına da yarayabilir.
    Tabi steam veya yapımcılar ne kadar ister o ayrı. Bir de oyunu herkes aynı sürede bitirmiyor o tarz etkenlerin hesaplanması önemli
  • quote:

Online içerikler için farklı bir sistem olmalı ama. Ben mesela 560 saat counter strike oynamışım saat başına para verirsek ona yandık

ama aldığım ve kütüphaneye ekleyip indirmediğim bir sürü oyun var. bu tarz bi sistem onun da önüne geçebilir, hatta kaliteli oyunlar çıkmasına da yarayabilir.
    Tabi steam veya yapımcılar ne kadar ister o ayrı. Bir de oyunu herkes aynı sürede bitirmiyor o tarz etkenlerin hesaplanması önemli

Dediğiniz gibi değilde mesela şöyle oyunlarda bulunan checkpoint dediğimiz oyun arasındaki ara bağlantı başlangıçlarından yola çıkarak yapabilirler mesela siz sadece oyunu deneme amaçlı görmek istiyorsanız 1.checkpointini alır oynarsınız beğenmezseniz siler en azından tamamına para vermemiş olursunuz.

Bu tarzda olursa çok daha mantıklı olabilir.

• quote:

Aslında bu sistem oyunlara gelebilir mi zamanla diye düşünüyorum. Steam'de benzer bir sistemi beklemek çok mu hayalcilik olur acaba?

Steam benzer bir sistemi kullanmaya başladı bile eğer aldığın bir oyunu 2 saatten az oynamışsan 2 hafta içinde iade edip paranı geri alabiliyorsun. Cidden çok yararlı bir sistem, Steamden bu zamana kadar uzak duran benim gibi birini bile Steam'e bulaşyırmayı başardılar bu özellik sayesinde

• quote:

Orijinalden alıntı: VatandA.Ş.

quote:

Steam benzer bir sistemi kullanmaya başladı bile eğer aldığın bir oyunu 2 saatten az oynamışsan 2 hafta içinde iade edip paranı geri alabiliyorsun. Cidden çok yararlı bir sistem, Steamden bu zamana kadar uzak duran benim gibi birini bile Steam'e bulaşyırmayı başardılar bu özellik sayesinde

Evet bende geçen indirimden aldığım bi oyunu beğenmeyince iade ettim. O da çok güzel bir yenilik oldu gerçekten. Özellikle 2 saat süre bir çok oyunun ne olduğunu anlamak için yeterli oluyor

• türkçe kitap oluyor mu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.