Şimdi Ara

Lipton Profesyonellere Özel Harman Dökme Çay 1 kg:17,47 HEPSİBURADA (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
4
Favori
5.809
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fizyoterapi

Geçen Saraya çıktım.
    En iyisi beyaz çay arkadaşlar..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kriptonit stoklarım dev şimdi bunları denemedikte
    Çöpü bunlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahmurat

Çaykur Rize Turist Çayı kalitesiz tadı çok kötü ve ağır bir çay sallamışlar.

Ben Çaykur'un Filiz çayını çok beğeniyorum.

+1

Turist Çayı, Çaykur'un en düşük kalitedeki çayıdır. Bu yüzden en ucuza o satılır. Bir de her yerde bulunmaz denmiş. Ben sarı paketi her markette bolca görüyorum.

Kendi denemelerimde Çaykur Filiz + bir tutam Çaykur Tomurcuk çay karışımı ile ideal bir tadıma ulaşabildim. Tomurcuğu fazla atmamak lazım. Yazıdaki gibi atarsanız çayı acıtıyor. Zaten bu yazıyı yazanın çay tiryakisi olduğundan da şüpheliyim.

Kış günleri, nefesi açması için demlik içine atılan 1-2 adet karanfil, çayda güzel bir etki yaratıyor. Boğazı ferahlatıyor. Ama kakuleyi ilk defa burda gördüm.

• Çaykur filiz+berk bergamot+ Çaykur tomurcuk

• Karali organik + Ahmad tea

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşler Çay evi + Meydan Kahvehanesi

Hangisi daha ucuza verirse

• Çay konusuna bende ufak bir şey yazayım, bakalım ne gibi yorumlar gelecek. Ben öyle pro falan değilim, keyif için içiyorum işte. Lipton yada doğuş çayın içine bir tutam Beta Tea Earl Grey atıyorum tadı ve kokusu harika oluyor. Zaten Beta Tea'nin kutusunu açtığımda neredeyse bütün mutfak mükemmel kokmaya başlıyor. Öyle koyu acı çayları hiç sevmem. Hatta bazen bir tane demlik poşete bir tutam beta atıp 5 dakika demledikten sonra afiyetle içiyorum. Hafif ve hoş kokulu bir çay oluyor.

• unilever foodsolutions yazıyorsa pakette kaç
  • kimse yazmamış Çay iyimi köyümü deneyen yokmu

• Hb dan hediye çeki ile 8 tl civarına düşürüp almıştım. Eski lipton kalitesinden eser yok. 2005 li yıllarda liptonun karadeniz çayı harikaydı. Şimdi beş para etmez.
  • Lipton sarı paket ve konudaki çay kötü ötesi berbat. Siyah inci, demlik poşet çayları ise içilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

Lipton sarı paket ve konudaki çay kötü ötesi berbat. Siyah inci, demlik poşet çayları ise içilebilir.

Yeni çay çıkardıkça eski çayların kaliteleri düşüyor. Lipton'un ilk hasat ve siyah incisi çok güzel çaylar.

Mesela eskiden lipton yellow label seylan, kenya, yerli çay harmanı idi. Artık endenozya ve yerli çay harmanı. Kenya çayı da hem çok aromatik hem de seylan çayından bile daha çok dem veren bir çay.

Bir de bergamotlu çay seven arkadaşlar maalesef piyasada bazı çaylar aromalı. Yani içinde az miktarda bergamot var. koku ve tat aromadan geliyor maalesef. Hazır bergamotlu çay almak yerine kendi harmanlarını kendilerinin yapmalarını tavsiye ederim

• Liptonun eski kalitesinden eser yok. Bu çayı bilmiyorum. İlk hasat tavsiye ederim iyi çay. Aynı şekilde caykur filiz çayı da iyi idi ama bozdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: mersin123

Profesyonel bir içici olarak Çaykur Altınbaş forever.

ÇAYKUR 42 nolu TİREBOLU çayını içmemişsin demek ki :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: leventsr

Onca profesyonel içiçi var biride çaykur mavi paket tirebolu çayı dememiş,yazıklar olsun:)
    Çaydan haberiniz yok profesyoneller:)

ÇAYKUR 42 NOLU TİREBOLU ÇAYI MALESEF ÇOK ZOR BULUNUYOR PİYASADA KARDEŞİME GELDİKÇE 4-5 PAKET AYIRTTIRIYORUM .
    DEDİĞİNE AYNEN KATILIYORUM BUNU İÇMEYEN ÇAY İÇTİM DEMESİN
  • Bazı yerlerde çaykur öve öve bitirilemiyor ama 2 kere turist çayı aldım bir kerede tiryaki arkadaş ot dadı vardı ya. Migros falan da sahte satacak hali yok ya. Doğuş karadeniz mesela poşeti çok iyi aynısının kiloluğu pek tat vermiyor. Lipton doğu karadeniz iyi oluyor , Şimdi çaykurun yeni bir çayını deniyorum ilk defa gördüm Tamdem diye mavi bir paket hafif bergamot aroması var, içimi güzel hafif acıya çalıyor durdukça ama kahvaltıda falan gidecek bir çay olmuş ağzınızda peynir ekmek varken çaydan bir yudum alınca güzel tat veriyor

Vallahi ne yalan söyleyeyim hangi çayı alırsam alayım eski çay tadı yok hiç birinde. İşleme şekli mi değişti, mevsimlerden midir nedir anlamadım ama eski tadı bulamıyorum hiç birinde. Tek tük nadiren denk geliyor bak bu iyi diyorsun bitiyor aynısını alıyorum 1 2 ay sonra yok tadı değişmiş yine.

• Çaykurla ilgili şöyle birşey duydum, iyi çayı belli zaman aralıklarla farklı paketlere koyuyormuş.Banada mantıklı geldi mesela tiryakiyi beğenende var yerden yere vuranda var.Galiba farklı paketlere koymasının sebebi her çeşidinin satmasını sağlamak ki şahsen bende her zaman bul karayı al parayı misali paket değiştiriyorum.

• tirebolu 42 numaralı çay on numaradır bağımlılık yapar.Ankara gimsa markette 500 gr paketi 9.90 na aldım 2 hafta oldu.tireboluda daha pahalıydı :)
    bilen arkadaşlara soruyorum 42 numara çaya alternatif olarak ne tavsiye ederler ? (bulamazsak felan ,veya karışım)
  • epeydir bim'den aldığım 42 no'lu tirebolu çayını bulamıyorum. alternatif olarak internette kimi sitelerde satışı mevcut ancak kargosuyla falan pahalıya gelecek. istanbul'da çaykur 42 no'lu tirebolu çayının bulunabileceği yerler neresi, bilen varsa cevaplayabilir. bim'lerde 10.50'den satışa çıkıyordu, nette 13-15 tl bandında seyrediyor.
  • Haftasonu (hala devam ediyor mu bilmiyorum) Migros' da Karali organik çay ikincisi 50% indirimliydi. Kilosu 20,25 TL' ye geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLacKeLDiaBLo -- 7 Aralık 2015; 16:09:15 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.