Şimdi Ara

Vodafone kapsama alanıyla ilgili herşey burada... (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.333
Cevap
0
Favori
125.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • o bursa da da var kavşaklara caddelere kurmaya başladı
  • sevimlican S kullanıcısına yanıt
    Mimoza sitesinde var.
  • Mimoza uzak kalıyor ...kamelya carsi Etrafında 3 adet ayrı elektrik direklerinde turkcell ve Avea'nın bazları var ..Vodafone Park'ın içerisine baz istasyonu kurdu 2 sene önce sikayet ettiler kaldırdı ,bir dahada kurmadı o bölgeye.. ..Parkın yanında elektrik direklerinde baz dolu ,vodafonun maalesef yok .Elektrik direği yerine Park'ın içine kurmaya kim akil ettiyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevimlican -- 14 Aralık 2014; 21:26:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sevimlican S kullanıcısına yanıt
    Malesef dostum yapabileceğim inan hiçbir şey yok.

Bu arada yukarıda bahsettiğim testi neden kimse yapmıyor sence?
  • Faydalı konu, bulunsun.

• ARKADAŞLAR BEN BURSA GEMLİK DOKTOR ZİYA KAYA MAHALLESİ POLAT SOKAKTAN BU MESAJI YAZIYORUM. 09/04/2015 PERŞEMBE GÜNÜNE KADAR GSM VE 3G MODUNDA FULL ÇEKEN VODAFONE HATLARIMIZ YAKINDA BULUNAN VERİCİNİN BELEDİYE TARAFINDAN KALDIRILMASI NEDENİYLE ARTIK ÇEKMİYOR. EVİMDE 3G MODUNDA 20 MB HIZ İLE HİZMET ALIRKEN ŞİMDİ GSM MODUNDA ZOR BELA 2 DİŞ ÇEKİYOR ONLA DA KONUŞULMUYOR. VODAFONEYİ 3 KERE ARADIM BİLGİLERİ VAR MI YOK MU ANLAMADIM Bİ MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ YENİ İSTASYON KURULACAK ÇALIŞMA VAR DİYOR BİRİ SIKINTI YOK KAYIT AÇALIM DİYOR BİRİ TEKNİK BİR ÇALIŞMA VAR DİYOR AMA YALAN BEN BİLİYORUM Kİ TABELA ŞEKLİNDE OTOPARKTA VERİCİ VARDI KALDIRILMIŞ BUNUNLA İLGİLİ BURSA BÖLGESİ İÇİN ULAŞABLECEĞİMİZ BİR YETKİLİ VAR MI? HABERİN LİNKİ DE BU ÇİLEM YENİ BAŞLADI.http://www.gemlikkorfezgazetesi.com/haber-12427-Terminal-karsisindaki-baz-istasyonu-yikildi.html

• Arkadaşlar nasıl bir yol izleyelim cevap yazan yok mu?

• m398 M kullanıcısına yanıt
    Belediye başkanlarını vs. tanıyorsanız ikna edip kolay bir yer bulunmasını sağlayabilirsiniz.

Onun dışında yapabileceğiniz pek bir şey yok. Vodafone durumun farkında zaten ki bölgede yeni baz kurmak için çalışmalara başlar. Hatta, önceden haber verilmişse çoktan çalışmalara başlamıştır. Ama hemen olur diyemem, bir yıl kadar bile sürebilir...
  • İNŞALLAH HEMEN SORUN İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMALARI YAPARLAR. BENİM ANLAMADIĞIM OTOPARKTAKİ DİREK ZARARLI DA EVİN ÜSTÜNE KOYUNCA MI FAYDALI EY GÜZEL ÜLKEM NE GÜNLERE KALDIK:-)
  • Vodafone istasyonlarina baya kalim dikdortgen seklinde yeni antenler eklemeye basladi. Bu antenler 4g icin bi hazirlik olabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: trtunski

Vodafone istasyonlarina baya kalim dikdortgen seklinde yeni antenler eklemeye basladi. Bu antenler 4g icin bi hazirlik olabilir mi?

Hocam Vodafone'nun bazındaki cihazlar bu resimdeki gibi bir şey mi?
    http://i00.i.aliimg.com/photo/v0/1515859128/Lte_aerial_base_station_panel_antenna_from.jpg_120x120.jpg
    vodafonun 2013 yılında yenilediği bazlara bu cihazlardan bende görüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• trtunski T kullanıcısına yanıt
    Fotoğraf koyarsanız daha net bir şey söyleriz.
    Eğer anten panelleri değiştiriliyorsa daha geniş paneller dual ya da üç bant antenler olabilir. Eğer yeni RRU ekleniyorsa da kapasite artışı için olabilir.
  • Yok yq bunlar yeni aveanin antenlerine benziyo beyazimsi ama kalin baya. Foto cekebilirsem koyarim.

tamam hocam bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Fotoğraf koyarsanız daha net bir şey söyleriz.
    Eğer anten panelleri değiştiriliyorsa daha geniş paneller dual ya da üç bant antenler olabilir. Eğer yeni RRU ekleniyorsa da kapasite artışı için olabilir.

sayın hocam eklediğim fotoğraftaki cihazı vodafone bazlarında görüyorum. Ne işe yarıyor. Bu cihazların takılı olduğu bazları 4G uyumlu diyebilir miyiz?
    http://i00.i.aliimg.com/photo/v0/1515859128/Lte_aerial_base_station_panel_antenna_from.jpg_120x120.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi effect68 -- 13 Nisan 2015; 19:54:23 >

• Aşağıdaki buradaki Turkcell baz istasyonunun 3G donanımının bir kısmının görüntüsü. Görünen ince ve yüksek cihazlar 3G antenleri oluyor, yani elektrik sinyalini elektromanyetik dalgaya dönüştürüp yayan cihazlar. Bunların yanındaki daha küçük ama kalın kutular ise RRU oluyor. Uzak radyo ünitesi açılımında, amfi de denebiliyor vs. Baz istasyonu konteynerinden gelen verinin 3G sinyaline dönüştürülecek şekilde antene iletilmesini sağlıyor. Hani 3G radyo sinyalleri ile ilgili işlemler burada yapılıyor. Konteyner içinde de bir dizi cihaz bulunuyor daha.

Bu kuledeki üç RRU Huawei marka, dördüncüden emin değilim ama muhtemelen o da Huawei marka. Ayrıca o farklı olan RRU da son zamanlarda buralardaki sitelerde yeni kullanılan RRU modeli.

Haftasonu da Van'a gitmiştim, RRU'ların çoğu istasyonda yeni model RRU'lar ile değiştirildiğini gördüm. Aşağıdaki de bir Vodafone - Avea kulesinden görüntü. Muhtemelen görüntüdeki donanım Vodafone'a ait, RRU Huawei'ye ait.

Bu RRU değişikliklerinin sebebinden tam olarak emin değilim. Yeni RRU'lar kapasite olarak eskilerden daha fazla kapasite destekliyor. Hücrenin kapasitesini arttırmak için de bazı yerlerde her antene ikişer RRU bağlanıyor. Belki bu yeni RRU'lar tek başına iki RRU'nun işini yapıyor diye değiştiriliyordur. 4G ile ilgisi olduğunu sanmam, 4G için de ayrı RRU'lar gerekecek bildiğim kadarıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sis651 -- 13 Nisan 2015; 20:20:57 >

• Hangi operatorun hangi cihazlari kullandigini biliorum. Vodafonenun powersonic antenlerinin hemen yanina koymuslardi. Altunizadede gordum bi de tem de gozume carpti. Ilk kez gordugum bi anten tipi. Ama antenler bostu kablo baglanmamisti. Beyazimsi kalin ve dikdortgen şeklindeydi.

Anten geniş ise muhtemelen dual band antendir. Hatta altındaki girişlerin sayısına bakmak gerek. Amerika'da üç bant antenler de kullanılıyor. Bir bant 3G iki bant 4G şeklinde ya da hepsi 4G...

Geniş tahta gibi dual antenleri Avea'da gördüm genelde. Diğerleri de çift bant anten kullanıyor ama tek Avea'da gördüm onları. Böyle rüzgârda uçacakmış gibi duruyor...

• Aveanin ki dual anten. Zaten dikkatli bakarsan arada cizgi var. Biri 2g digeri 3g verio. Bu oyle degil. Ilk kez goruorum. Ilk firsatta yollayacagim fotosunu.

• sis651 kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. Sayende mobil teknolojiler hakkında baya teknik bilgi sahibi oluyorum. :)

• 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.