Şimdi Ara

Yakın doğu üniversitesi için soruları alayım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
0
Favori
22.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yakın doğu üniv. elektrik - elektronik müh. okumaktayım diğer bölümler hakkında da bilgim var.Her türlü sorunuzu yanıtlamaya çalışırım.

• Hukuk fakultesi nasildir hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gladyatör0652

Hukuk fakultesi nasildir hocam

Hukuk fakultesinde okuyan öğrenciler genellikle sınavlardan sınava gelirler Türkiyede çalıştıkları için.Derse gidenlerin ise zorlanmayarak geçtiğini düşünüyorum.Yoklama sıkıntısı yok.Hocaları kalitelidir.
  • Diş hekimliği nasıldır ? Hocalar bırakmak için çok zorluyorlar mı?
    Ve yatay geçiş ile Türkiye' ye gelme gibi bir olanak var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eaydnlk

Diş hekimliği nasıldır ? Hocalar bırakmak için çok zorluyorlar mı?

+1

• quote:

Diş hekimliği nasıldır ? Hocalar bırakmak için çok zorluyorlar mı?

Diş hekimliği güzeldir hocalar bırakmak için uğraşmaz.Sağlık bölümlerinin hocaları, mimar fakultesi hocaları gerçekten çok ilgililer ve yardımcı oluyorlar diye biliyorum.Mühendislik fakultesindeki hocalar ise başından savar hep ve ilgisizdirler..

Yatay geçiş her bölümde olur yalnız derste aldığınız notu fazla kişiyle paylaşmayın kişiliği oturmayan birçok insan vardır.Rektörlükten transkrip almak istediğinizde ilk transkript 21 euro diğer transkriptler 5 euro.
  • Çok teşekkürler.
    Kıbrıs şehir olarak pahalı diye duydum yurtlar ve kıbrıs hakkında da bilgilendirebilir misin?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Çok teşekkürler.
    Kıbrıs şehir olarak pahalı diye duydum yurtlar ve kıbrıs hakkında da bilgilendirebilir misin?

Askeri kantinler var kıbrısın her yerinde ve türkiye fiyatlarıyla aynı hatta bazıları türkiyeden bile ucuz. Meyveler ucuz muzun kilosu 3.35 tl şuanda.

Ev kiraları pahalıdır 3 kişi 3+1 e çıkacağız dersen kişi başı aylık 400 - 500 tl ödersin 12 ay üzerinden.Ama yurda verdiğin parayla aynı hesap merak etme.

Yurtlar berbat sakın yurt düşünme bile 4 kişi kutu gibi odada yaşıyorsun bende bilmediğimden kayıt oldum yurda.Sabah ses akşam ses kavga gürültü tek kelimeyle berbat.

Okulda birçok pkk sempatizanı vardır ama kıbrısın diğer ünivlerinde böyle bir durum söz konusu değil mhp baskındır.

Kıbrısın merkezi lefkoşa ama sosyal anlamda çok geride.Girne akşamları hareketlidir mağusada öyle eğer sosyal hayatım olsun istiyorsan daü daha sonra girne ünivleri idealdir ancak bu ünivlerde dersler baya zor dönem ortasında kaçıp yakın doğuya gelenler oluyor

İçkiler çok ucuz.Night clubler vardır devlet kontrolünde.Kumarhaneleri meşhurdur zaten.

2. el arabalar gerçekten çok ucuz 2-3 bine bile araba bulman mümkün orta halli arabalar 6 - 7 bin tl.

• Tıp fakültesi tam burslu bölümünü seçsem ekstra ne kadar masraf çıkar ortalama olarak. Ve tıp fakültesi hakkında bilgin var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Bero-

Tıp fakültesi tam burslu bölümünü seçsem ekstra ne kadar masraf çıkar ortalama olarak. Ve tıp fakültesi hakkında bilgin var mı?

100 euro sosyal aktivite parası alıyorlar
    200 euro hastane parası alıyorlar
    toplamda 300 euro falan alırlar, siz yinede googleye ydü yazın iletişim yerinden mail atın size geri dönüş yaparlar.

yurtta kalmayın derim eğer kalacaksanız birde 3 öğün yemek paketine kayıt olursanız 9000 - 10000 e patlar.Kaldı ki ben paket programındayım 3 öğün yemek varsa 1 öğüne belki gidiyorum çünkü yemekler yenecek gibi değil..

Hocam en son tercihiniz kıbrıs olsun derim.Tıp fakultesinde okuyan 1 arkadaşım var oda tam burslu rahat görüyorum çoçuk relax hep

• 360 gibi mf3 puanına fizyoterapi gelirmi acep fizyoterapide okuyanlar mamnunmu bide hocalar para kazanmak için sınıfta bırakıyormu aceba.
  • survivor taneri, meter mevsimleri falan tanıyor musun hocam? arada bi sosyal medyadan bakıyorum da adam kıbrısın içine ediyor

• Hocam mimarlık nasıldır
    Ulaşım olayı nasıl ben hiç bilmiyorum
    Yıllık senin toplam masrafın nasıl oluyor yemeği yurdu/kirası her şeyiyle
  • Hocam örneğin iibf de %50 burslu olarak bir bölüme yerleştim diyelim okul + yurt masrafı ne kadar tutar 1 yılda

• quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

360 gibi mf3 puanına fizyoterapi gelirmi acep fizyoterapide okuyanlar mamnunmu bide hocalar para kazanmak için sınıfta bırakıyormu aceba.

Puana göre gelir mi bilemem.Fizyoterapide okuyan hiç arkadaşım yok malesef.Hocalar para kazanmak için bırakmıyor derse devamlı git ofis saatlerinde 1-2 soru götür hocalar seni tanısın her türlü yardımcı oluyorlar veya hocanın işi yoksa zaten oturup çay bile içebilirsin o konuda egoları yüksek değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhlisgöktaş

survivor taneri, meter mevsimleri falan tanıyor musun hocam? arada bi sosyal medyadan bakıyorum da adam kıbrısın içine ediyor

Daha görmek nasip olmadı olmasında
  • üniversitenin bulunduğu bölge çok pis kokuyormuş doğru mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: alpaydin35

Hocam mimarlık nasıldır
    Ulaşım olayı nasıl ben hiç bilmiyorum
    Yıllık senin toplam masrafın nasıl oluyor yemeği yurdu/kirası her şeyiyle

Mimarlık okuyan çok arkadaşım var deyim yerindeyse yata yata geçiyorlar.Hocaları aşırı derece ilgili ve yardımsever oda arkadaşımdan biliyorum zorluk yönünden sıkıntın olmasın..

Ulaşım bedava hocam okulun servisleri hafta içi her saat başı akşam 9'a kadar var merkeze gidiyor bu servis. Birde girneye giden servis var oda sabah 6 7 gibi bide öğlen 13:30 gibi olması lazım onun haricinde magusaya parayla gidersiniz git gel 10 tl dir.Eğer servisi beklemek istemiyorum derseniz burada çok fazla otostop kültürü gelişmiştir 5 dakikada yoldan alırlar sizi ve gitmek istediğiniz yere gidersiniz.Girneye bile otostopla çok rahat gidersiniz tabi fazla kişi değilseniz

Yıllık 14 bin verdik paket programındayım 3 öğün yemek ve 4 kişilik standart oda ancak euro kuru 2.82 tl idi ben kayıt olurken şimdi 3.05 olmuş.

Bu 14 binden hariç aylık 200 tl benim yemek parama gidiyor çünkü yemekhanede yemekler berbat. Sosyal aktivitenede baya gider yani çok gezip tozarsan aylık 400 tl ekstra gider tahminimce.
    Kumarhane ortam yeme içme dersen 1000 de olur 2000 de olur

Kısacası sana bağlı hocam haftada 50 tl lik alışveriş yaparım ben a dan z ye herşeyi alırım 200 tl tutar aylık ekstra cafe dışarda gezme falan derken 400 ü bulur ama her ay duruma göre harcama yaparım.

Ama sana tavsiyem evdede aynı para harcıyacaksın ev daha mantıklı ilk sene geleceksen özel yurtlarda avantajlı okulun yurdunda kalırsan psikolojin bozulabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Göztepe.

Hocam örneğin iibf de %50 burslu olarak bir bölüme yerleştim diyelim okul + yurt masrafı ne kadar tutar 1 yılda

paket programı var mı sizin bölüme bilmiyorum internet sitesinden bakabilirsin ydü yaz googleye çıkar. Ben paket programındayım 5135 euro ödüyorum içinde okul parası + 3 öğün yemek + 4 kişilik oda + internet su elektrik herşey içinde yalnız taksitle ödeyeceğim dersen %10 faiz koyarlar üzerine ana paranın yani 5135x3.05 : 15661.75+ %10 faiz oda 15661.75+ 1566.175 : 17227.925 yapar hiç gerek yok git tek kişilik evde kal apartta kal bu paradan daha az olur.

Okul parası 2800 euro yüzde elli olanlara. Dediğim gibi okulun internet sitesinden araştır bölümünü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LOCALCREW

üniversitenin bulunduğu bölge çok pis kokuyormuş doğru mu?

Hayır hocam öyle bir koku yok kim demişse uküyle karıştırmış uküde çimleri lağam suyuyla suluyorlar galiba çok pis kokuyor bizzat şahit oldum ancak bana kalırsa mantıklı doğal sonuçta
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.