Şimdi Ara

^#Leadtek 7950GT 512Mb Testi ( O/C siz ve O/C li )^#

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar. Arızalanan leadtek 6800GS Ekran kartımın yerine üstüne biraz daha meblağ ödeyerek Winfast 7950GT 512mb aldım.
    Fazla derine girmeden Çoğu kişi tarafından merak edilen O/C potansiyeli hakkında bilgi vermek istiyorum.
    Kartın default hızları 550 / 1400. Kartın Soğutucusu Ram leride soğutuyor.
    Fiyatı daha düşük olmasına rağmen Asusun 7950GT sinde Soğutucunun fana temas etmemesinden dolayı Asusu tercih etmedim.
    Buna rağmen Kartın O/C kapasitesi oldukça DÜŞÜK. Yada bana takoz olanı denk geldi diğer ihtimalde PSU'im yetmiyor
    Coolbits yardımıyla Nvidia control panelinden O/C yapmaya çalıştım fakat Core 580Mhz den sonra O/C yi kabul etmedi. Riva Tuner Kullandım Fakat aynı hatayıda rivatunerde aldım. Biraz araştırma yaptıktan sonra RivaTuner in Power User Kısmından Problemi Hallettim Belki Takılan Arkadaşlara Yardımcı olur

PowerUser \ RivaTuner \ Overclocking \ Global sekmesinin Normalde Karşısında Bir değer yok
    Çift tıklayarak Karşısına 1 yazıp OK leyip çıkıyoruz Artık RivaTuner bizim O/C mize Karışamıyor
    Fakat Bu riskli Bir işlem Kartınızın sınırını bilmiyorsanız Değerleri Yavaş yavaş arttırın ve GPU nızın sıcaklığını devamlı ölçün..

Gelelim 7950 GT nin Athlon 64 ile yapabildiklerine

--------------------------
    3D01 DEFAULT

3D01 O/C Skor Artmadı Anlam veremedim Yeni driverleri bekleyeceğim

3D03 DEFAULT

3D03 O/C

3D05 DEFAULT

3D05 O/C

3D06 DEFAULT

3D06 O/C

3D06 skorlarıda az gibi geldi. Sanırım benim PSU yetmiyor olabilir 400W FSP

Oyunlardanda SS koymak isterdim ama bunun için pek zamanım yok Eğer isteyen Arkadaşlar olursa Zaman bulursam Eklerim
    İyi Forumlar..

• elinize sağlık.. epey uğraşmışsınız..
    skorlar bana normal geldi.. daha doğrusu beklediğim gibi çıktı..
  • Sağol Ugraştım. Maksat alacaklara yardımcı olabilmek
    buda aquamark 3.0
  • ellerine sağlık güzel 1 çalışma olmuş.
    işlemcin conroe serisinden ve o/c lu olsaydı eminim skorlar çok daha iyi çıkardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LINEBACKER -- 30 Kasım 2006; 0:12:33 >
  • işlemci önünü tıkamış yoksa daha iyi skorlar alırdı o kart
  • işlemci kartı yeterli oranda besleyememiş ama fiyatına göre çok güzel bir kart...
  • 03 ve 06 testleri elimdeki 7900GT'den daha düşük, ben daha iyisini beklerdim
  • quote:

Orjinalden alıntı: TRQX

03 ve 06 testleri elimdeki 7900GT'den daha düşük, ben daha iyisini beklerdim

benim 2006 skorum 5500 civarında.ama bunun yüz puanı işlemci oc u ile geldi sonradan.daha kaliteli bir işlemciyle dahada degişecektir arkadaşın

skoru bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: 307_Aslan

benim 2006 skorum 5500 civarında.ama bunun yüz puanı işlemci oc u ile geldi sonradan.daha kaliteli bir işlemciyle dahada degişecektir arkadaşın

skoru bence

arkadaşın cpu'su, tekli işlemlerde benimkinden çok daha iyi performans gösteriyor (geçen kış az kapışmadık bu konularda)
    dolayısıyla cpu farkı var diyemeyiz bu puanlar için
  • Sağolun arkadaşlar. @TRQX aslında sistemi tıkayan bişeyler var gibi. Sanırım Kartın yeni oldugundan dolayı driverler su an için olgun değil.
    3d05 ve 06 dan az puan aldım ben buna bağlıyorum. Hatta TomsHardware de öyle düşünüyor "....Geriye kalan bütün deneylerde burun buruna geçen yarışmayı GeForce 7900GT önde bitirdi. Farklar büyük ihtimalle XFX kartların bellek hızı avantajından veya yeni modellerin sürücü sınırlamalarından kaynaklanıyor."
    EDIT: Farkındaysanız 3D01 de OC yapmam hiç farketmedi..
    insallah yeni sürücülerle dahada iyi olur. Kart O/C kapasitesi az demiştim bunu dün yatarken tekrar düşündümde PSU nun yetmeyebilecegini çünkü CPU O/C li Ramlerde öyle birde VGA gelince...
    Bugun fırsatım olursa CPU ve RAM ı default voltajlarına ve default hızlarına alıp VGA ya yüklenmeyi deneyeceğim. Nasıl olsa yıllık izindeyim vakit bol ehheh
    Görüşmek üzere..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JeFFreY.JeY -- 30 Kasım 2006; 12:41:12 >

• quote:

Orjinalden alıntı: JeFFreY.JeY

Sağolun arkadaşlar. @TRQX aslında sistemi tıkayan bişeyler var gibi. Sanırım Kartın yeni oldugundan dolayı driverler su an için olgun değil.
    3d05 ve 06 dan az puan aldım ben buna bağlıyorum. Hatta TomsHardware de öyle düşünüyor "....Geriye kalan bütün deneylerde burun buruna geçen yarışmayı GeForce 7900GT önde bitirdi. Farklar büyük ihtimalle XFX kartların bellek hızı avantajından veya yeni modellerin sürücü sınırlamalarından kaynaklanıyor."
    insallah yeni sürücülerle dahada iyi olur. Kart O/C kapasitesi az demiştim bunu dün yatarken tekrar düşündümde PSU nun yetmeyebilecegini çünkü CPU O/C li Ramlerde öyle birde VGA gelince...
    Bugun fırsatım olursa CPU ve RAM ı default voltajlarına ve default hızlarına alıp VGA ya yüklenmeyi deneyeceğim. Nasıl olsa yıllık izindeyim vakit bol ehheh
    Görüşmek üzere..

PSU'nun yetmemesi benim de sorunum, bazen oyunlarda çıkınca ram hızının default 1440'ın bile altına indiğini görüyorum, adam gibi PSU'm olsa, hem işlemci hem de vga çoşturması yapardım ama artık gereği kalmadı, çünkü haftaya 5,5 aylık "güzel" bir tatile çıkıyorum

sürücülerden ziyade seni durduran psu ve cpu olmuştur, yeni sürücüler yeni kartlar için çıkıyor, baksana son 97 serisi sadece 8800leri hedef almış, 7000 serisine ekmek yok gibi (sonradan ne olur bilinmez tabi)

3dmark 01 testi vgadan ziyade sistemi test ettiği için artış olmaması normal, aynı şeyi kullandığım tüm vgalarda (9800Pro, X800GTO, 7600GT, 7900GT, vs) yaşadım o yüzden şarşırmadım, sen de şaşırma daha gitmez o puan, ama 03 ve 06 için daha yiksek değerlere çıkabilirsin garanti veririm sana.

• TRQX

Sana hayırlı teskereler şimdiden

İzmitli sana gelince (: bırak şu nvidia sevdasını..Ne warsa opelde war dermişim konuyla alakasız olur

hayırlı olsun yenı kartın
  • quote:

Orjinalden alıntı: 307_Aslan

quote:

03 ve 06 testleri elimdeki 7900GT'den daha düşük, ben daha iyisini beklerdim

skoru bence

bnde 5668 yapıyorum 1900GT ıle06 dan

• güzel ve aydınlatıcı bir çalışma..
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: JeFFreY.JeY

Sağolun arkadaşlar. @TRQX aslında sistemi tıkayan bişeyler var gibi. Sanırım Kartın yeni oldugundan dolayı driverler su an için olgun değil.
    Görüşmek üzere..

PSU'nun yetmemesi benim de sorunum, bazen oyunlarda çıkınca ram hızının default 1440'ın bile altına indiğini görüyorum, adam gibi PSU'm olsa, hem işlemci hem de vga çoşturması yapardım ama artık gereği kalmadı, çünkü haftaya 5,5 aylık "güzel" bir tatile çıkıyorum

sürücülerden ziyade seni durduran psu ve cpu olmuştur, yeni sürücüler yeni kartlar için çıkıyor, baksana son 97 serisi sadece 8800leri hedef almış, 7000 serisine ekmek yok gibi (sonradan ne olur bilinmez tabi)

3dmark 01 testi vgadan ziyade sistemi test ettiği için artış olmaması normal, aynı şeyi kullandığım tüm vgalarda (9800Pro, X800GTO, 7600GT, 7900GT, vs) yaşadım o yüzden şarşırmadım, sen de şaşırma daha gitmez o puan, ama 03 ve 06 için daha yiksek değerlere çıkabilirsin garanti veririm sana.

Turgay hayırlı teskereler ugurlamaya gelelmi mi ?
    Bu puanlarda 7900 ile arasında cok fazla fark göremedim acaba core 2 dou olmasından dolayımı yada arkadasın psu,işlemci ye taklımasında mı ?
    Elbette işemci fark ettirir ama 05/06 da cok farketmez bence neyse güzel degerler sayenizde eş deger kartları karsılastırma fırsatımız oldu tesekkurler.

• @TRQX hayırlı teskereler şimdiden Allah kolaylık versin gelince yine buralarda görmek isteriz seni

Diğer izmitli sana gelince opelle ne alakası war lam konunun zaten benzine zam gelecekmis ayar oldum
    Nvidia Forever olm banane hehe Tşk bu arada.
    Yaw su islemci baya tıkadı önümü doğrudur. 2800 dede düzgün çalışmıyor 1.8v ta vermiyim diyorum böyle gidecek 3-5 ay
    @Rockford Fosgate bende core2 ile nasıl olur skorlar merak ediyorum. 6000i bulurumda üstü için söz veremem.

PSU yetmeme ihtimaline karşı bugün cpu ve ramı defaulta aldım öyle denedim yine aynı O/C değerlerini aldım PSU ile bir işim yok gibi ama hala kuşkuluyum yaw.
    Yaw bu ne biçim kart core default 550, 560 tan sonra ati tool da atrifact veriyor testlerdede ufak tefek vardı ama pek kaale almadım. Ramler ise 1610Mhz e kadar atrifact vermiyor default 560*1600 kullanıyorum. niye böyle oldu core onu anlamadım yaw.
    @seasoul teşekkürler gerçi işlemci pek iyi olmadığı için aydınlatmış sayılmam ama idare etçez artıkın.
    @serhatiskodra sağolasın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JeFFreY.JeY -- 1 Aralık 2006; 0:07:28 >

• @{PeGaSuS}, @serhatiskodra , @JeFFreY.JeY ; iyi dilekleriniz için teşekkürler

@JeFFreY.JeY, valla allendale alırsan 6000i rahat görürsün yeter ki PSU'n adam gibi olsun, 6300'ün o/c potansiyelini bilmeyen yok,
    hele yanına DDR2 800 ramler koyarsan daha rahat 3,5GHz'e çıkıp bu puanı ve daha önemlisi oyunlardaki fps'yi artırman mümkün.
    çünkü 7900, 7950 serisi kartlar tek çekirdekli sistemlerde harcanıyorlar, bu kartla xms 6300'ü ile 06 testinde 6,5K'yı geçmişti, ben 5K'yı zor gördüm
    (clock hızları aynı değerler olmasına rağmen) , iyi bir 6600 ile 7K'yı yakalamak mümkün olabilir

• Bu kartı x1800xt ye çok benzetiyorum, güzel ürün güle güle kullanın.
  • güzel bir test olmuş ama resimde net göremedim cpu volt u 1,695 mi
    eğer öyleyse soğutmanız nedir merak ettim
    bende aynı sisteme benzer bir sistem var ben 1,550 geçmedim de
  • sağolun arkadaşlar. evt cpu 1.7v ta
    bende 2520 ye kadar stock ile geldim ama daha üstü için voltaj istedi bende verdim.
    Stock soğutma şu anda 45c yi geçmiyor. daha üstü oluyor 2800 ama sapıtıyor windows
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.