Şimdi Ara

Sapphire yeni Nitro serisini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Sapphire yeni Nitro serisini duyurdu

AMD'nin yeni Radeon 300 ve Fury serilerini tanıtmasının ardından üretici ortaklar da geliştirdikleri ekran kartlarını arka arkaya açıklamaya başladı. Sapphire de bunlardan birisi. 

Firmanın ilk duyurduğu modeller Radeon 300 serisine ait. Henüz Fury serisi için resmi bir açıklama gelmedi. Radeon 300 serisi orijinalini korumakla birlikte firmanın bazı avantajlarına da ev sahipliği yapıyor. Tüm kartlarda uzun ömürlü kapasitörler ve Kara Elmas bobinler yer alıyor.

Sapphire'nin yeni serisinde amiral gemi kart Sapphire Tri-X R9 390X durumunda. İç kısma pek dokunmayan firma soğutucu tarafında kendi Tri-X sistemini kullanıyor. 3 adet fan yeni çift rulmanlar ile birlikte R9 290X'deki soğutucuya göre daha uzun ömürlü ve biraz daha iyi performans veriyor. Ayrıca Intelligent Fan Control (IFC-II) teknolojisi sayesinde hafif yükte fanlar kendini kapatabiliyor. 

Kartta 2816 Stream çekirdeği, 1055MHz baz frekans değeri, 512-bit bellek yolu, 600MHz bellek frekans değeri, 8GB GDDR5 bellek şeklinde diğer özellikler yer alıyor. 

Sapphire Nitro R9 390 modeli aynı Tri-X soğutucusunu kullanıyor. Kartta 2560 çekirdek, 1010 MHz baz frekans değeri, 8GB GDDR5 bellek, 600MHz bellek frekans değeri özellikleri bulunuyor. 

Sapphire Nitro R9 380 ise daha küçük Dual-X soğutucusunu kullanıyor. İki adet 100mm fana sahip soğutucu yine IFC-II teknolojisi barındırıyor. Kartta 1792 Stream çekirdeği, 985MHz baz frekans değeri, 5800MHz bellek frekans değeri ve 4GB GDDR5 bellek mevcut. 

Sapphire Nitro R7 370 modelinde ise yine çift fan yer alırken, Dual-X fan, 1024 Stream çekirdeği, 4GB GDDR5 bellek, 985MHz baz frekansı, 5600MHz bellek frekansı değerleri bulunuyor. 

Bunun haricinde Sapphire'nin henüz duyurulmamış 4 adet kartı daha mevcut. Sapphire Radeon Nitro R9 380 ve Sapphire Radeon Nitro R9 370 modelleri çift fana ve 2GB GDDR5 belleğe sahip. Diğer bir Sapphire Radeon R9 380 modeli tek fana ve 2GB GDDR5 belleğe sahip. Son olarak Sapphire Radeon R7 360 adında tek fanlı bir kart daha mevcut. Bunlar Nitro serisine dail değil ve fiyatı bilinmiyor. 

Nitro serisindeki kartların fiyatı ise R9 390X için 429$, R9 390 için 329$, R9 380 için 219$, R7 370 için 149$ şeklinde sıralanıyor. Modeller satışa sunulmuş durumda. 

• umarım düzgün bir fiyatla girerler türkiyeye
  • kara elmas kömür değil miydi ya?

• İlk resimdeki tasarım hoşuma gitti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canguler917

kara elmas kömür değil miydi ya?

O komür için yapılan bir benzetme :) Malum kömürde de elmasta ki gibi karbon atomları bulunuyor kısıtlı kimya bilgimle bu kadar açıklayabilirim daha detaylısını vikipediler den araştırabilirsiniz :D

• TR'de AMD tarafında alınacak en iyi marka bence Sapphire. Arızalı kartları birebir değiştiriyor diye biliyorum. Forumda hiç teknik servis rezilliklerine dair bir konu görmedim.
    Ayrıca en iyi OC olan kartlarda Sapphire'den çıkıyor. AMD ise Sapphire, Nvidia ise EVGA alınmalı TR'de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

TRde AMD tarafında alınacak en iyi marka bence Sapphire. Arızalı kartları birebir değiştiriyor diye biliyorum. Forumda hiç teknik servis rezilliklerine dair bir konu görmedim. Ayrıca en iyi OC olan kartlarda Sapphireden çıkıyor. AMD ise Sapphire, Nvidia ise EVGA alınmalı TRde.

Henüz hiçbir kartını alma fırsatım olmadı fakat şu bakır boruları artık nikelliyerek sat be safir :) Bu arada isim ve uygun fiyatları bakımından sempati duyduğum firmaların başında gelir eskiden beri.

• Provisioner kullanıcısına yanıt
    Ben X1650pro, HD4830 ve HD5850 olmak üzere 3 kartını kullandım. X1650pro kullanırken OC nedir bilmezdim ama HD4830 ve HD5850'nin muazzam bir OC potansiyeli vardı. Ya ben şanslıydım ya da Sapphire'in genel bir yatkınlığı var. Hepsinden de çok memnun bir şekilde ayrıldım. HD5850 bence efsane karttı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -dehşet- -- 20 Haziran 2015; 21:54:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dual-x'i güncellemişler sanki :D

• Hala 6 yıllık HD4890 Vapor-X kartımı sorunsuz kullanıyorum.
    AMD'de bir numara Sapphire

• Ati-Amd cephesinde aldığım tüm kartlarım sapphire markaydı ve hiç birinde sorun yaşamadım. x1600pro yu bios flashlarken bozmuştum ve servisten yenisini vermişlerdi.Şu dönemde en büyük eksiklik sürücü konusunda bence.

Bu son çıkan seride 390 kartlar 290 ların modifiyelisi olduğundan imkan varsa fury e yönelmek daha mantıklı görünüyor.
  • İncelemelerini bekliyoruz. Özellikle R9 380 Nitronun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.