Şimdi Ara

Telefonlarda 10000mAh batarya uzak değil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Telefonlarda 10000mAh batarya uzak değil

Akıllı telefon dünyasında ne yazık ki kullanım süreleri açısından devrimsel bir gelişme yaşanmadı ve üreticiler daha çok yazılım odaklı veya hızlı şarj odaklı çözümler sunmaya çalışıyor. Bazı üreticiler ise güçlü bataryalar kullanarak bu sorunu aşmaya çalışıyor. 

En son akıllı telefonlarda 6000mAh seviyesine kadar çıkabilen modeller görmüştük. Modelin kalınlığı açısından daha güçlü batarya kullanmak iyi bir fikir olmasa da bununla ilgili çalışma yürütenler mevcut.

Akıllı telefon üreticisi Qukitel, 10000mAh gücünde batarya taşıyan bir akıllı telefon projesi üzerinde çalışıyor. Firmanın amacı en azından bu projeyi bir prototip seviyesine getirebilmek. 

Demo maketlerine bakıldığında 10000mAh batarya nedeniyle adeta taşınabilir şarj cihazı şeklinde bir telefon ortaya çıktığı görülüyor. Firma bunu biraz daha inceltmenin yollarını arıyor. 

Son dönemde güçlü batarya trendi ilgi görmeye başladı. Ancak tüketicinin bu tür ürünlere ilgisi artarsa bu kez oldukça kalın ancak bataryası ile 2 veya 3 gün kullanım süresi sunabilen akıllı telefonlarla karşılaşmaya başlayacağız. Qukitel şimdilik proje için net bir tarih veremiyor.  

• Malzeme kalitesi hiçte iyi görünmüyor.

• samsung ve apple 2500 mah dan vazgeçermi

• Bu pillerin büyümesinin yanında artan tehlikesi hakkında haber yapılsa fena olmazdı
  • Kimse kimseyi kandırmayın 10 bin mah pilli telefonlar hayal.Pil teknolojisi tükendi , gelişmiyor.Artık bizde alıştık 5 saatte şarjı biten telefonlara.
  • Gerçekçi değil... İşlemci değil ki bu nm küçültüp verimi artırasın, Lityum atomlarının üretebileceği enerji kapasitesi bellidir. Şimdiye kadar bildiğim en çok enerjili piller Lityum'dan yapılıyor. Daha iyi bir element keşfemetdiğimiz sürece bu denli bir zıplama olmayacaktır bu teknolojide... Dolayısıyla güç tüketimini azaltma yoluna gidiyor firmalar.

• İşte beklediğimiz gelişmeler. Samsung, LG, Sony gibiler ekran çözünürlüğünü artırıp pil tüketeceklerine biraz bunlara kafa patlatsınlar. Yahu cihaz kalınlığı çok mu büyük sıkıntı asıl ince olduğunda sıkıntı oluyor. Cihazı tutamıyorsun ki doğru dürüst. İncelikten kastım 5 mm cihazlar. 9-10 mm arası gayet de ideal bunun için. Hem kalın olmaz hem de batarya için daha yüksek kapasite sunmuş olur. Ama saçma sapan bir incelik sevdası yüzünden emanet gibi cihaz yapıyorlar. O kadar ince ki neredeyse elimle biraz güç uygulasam kırılacak seviyede artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alüminyum-iyon ve titanyum dioksit bekliyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zayıf mantık.
    Önemli olan bataryanın büyümesi değil önemli olan donanımın daha cimri olup daha çok iş yapması.
    Donanım teknolojisi geliştikçe daha az enerjiyle daha fazla iş yapıyor. İsterse bataya gücü aynı kalsın.

• YA HERGÜN 30 SN DK 1-5 DK DA ŞARJ OLAN BATARYA PROTOTİPLERİ ORTAYA ÇIKIYOR. KİMİLERİ BATARYANIN İÇERİSİNE FARKLI FARKLI MALZEMELER KATARAK ÇOK DAHA GÜÇLÜ BATARYALAR ÇIKARIYORDU. NE OLDU BUNLARA? NİYE PİYASAYA ÇIKMIYORLAR ? SAMSUNG, APPLE,SONY HTC,LG O BATARYALARI YAPAN İNSANLARIN KOLUNDAN TUTUP ALIN ŞU 20-30 MİLYON DOLARIDA HADİ ÇABUK YAPALIM DİYEMİYORLAR MI ? YADA BİLEREK Mİ GELİŞMESİNİ İSTEMİYORLAR ?

ÇÜNKÜ ÇOĞU KEZ BURADA O TÜR BATARYA HABERLERİNİ GÖRÜYORUZ. NİYE BU FİRMALAR SAHİP ÇIKMIYOR DİYE DÜŞÜNÜYORUM ?

• Zayıf mantık.
    Önemli olan bataryanın büyümesi değil önemli olan donanımın daha cimri olup daha çok iş yapması.
    Donanım teknolojisi geliştikçe daha az enerjiyle daha fazla iş yapıyor. İsterse bataya gücü aynı kalsın.

• benim telefon 2150 mAh tam şarj ile kullanıma göre gidiyor şarj. sadece telefon niyetine net v.b uygulamalarıda kullanmazsam 1 gün gidiyor. diğer türlü freni patlamış kamyon gibi 3-4 saate bitiyor..

• 3500 ila 4000 zorlanabilir. Özellikle note 5 çıkacaksa bu özellikleri en plana sunmak sorunda. Samsung gelişmiş pil tasarruflariyla vakit kazandı ancak bundan sonra daha fazla kapasite için yalvaran musterilerin lafini dinleyip yola gelecektir. Iphonedan bahsetmiyorum dahi. Onlar bu konuda tam pinti. Ip6si olupta pilden sikayetci olmayan yoktur herhalde

• Haber niteliği neresinde bunun?Hiçbir kesin bilgi yok ,yeni batarya teknolojisi yok. aksine daha kalın telefonlardan bahsediliyor.Komik.

• Varolan teknolojiyle daha büyük hacimli batarya ile bunu yapmak kolay. Önemli olan yeni nesil bir batarya teknolojisi geliştirerek bunları ufak bir alana sıkıştırmak.
  • Nasil bitiriyorsunuz anlamiyorum note 2 kullandim bi ara aktif kullanmama ragmen 1.5 gun rahat gidiyordu 3g wifi mesaj kamera v.s zaten bugunlerde cikan telefonlarin pil sorunu en aza indirilmis durumda rahat 1 gunu cikariyor ve dahada iyi hale gelecek geliyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XQS

Nasil bitiriyorsunuz anlamiyorum note 2 kullandim bi ara aktif kullanmama ragmen 1.5 gun rahat gidiyordu 3g wifi mesaj kamera v.s zaten bugunlerde cikan telefonlarin pil sorunu en aza indirilmis durumda rahat 1 gunu cikariyor ve dahada iyi hale gelecek geliyor :)

Akıllı telefonları sadece Alo demek için kullanıyorsan hepsi o sureyi elde elder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: red011

quote:

Nasil bitiriyorsunuz anlamiyorum note 2 kullandim bi ara aktif kullanmama ragmen 1.5 gun rahat gidiyordu 3g wifi mesaj kamera v.s zaten bugunlerde cikan telefonlarin pil sorunu en aza indirilmis durumda rahat 1 gunu cikariyor ve dahada iyi hale gelecek geliyor :)

Akıllı telefonları sadece Alo demek için kullanıyorsan hepsi o sureyi elde elder.

Sadece alo demek için kullanmadığımı özellikle belirttim düşünüp cevap yazan herkese teşekkürler .

• quote:

Orijinalden alıntı: red011

quote:

Ben z3compact kullanırken 1 günü zor çıkarıyorum. Ki telefon çok iyi pil ömrü olarak.
    Bu durumda sen cidden alo demek için kullanıyorsun gibi gözüküyor.

• başka zaman olsa bigger is better diye ortalara dökülürdü amerikalılar hayatları kolpa. al sana 10bin mah lık telefon yok ilgi görürse yok fişman

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.