Şimdi Ara

Asus RT-AC3200 router modeli satışa sunuluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Asus RT-AC3200 router modeli satışa sunuluyor

Geçen yılın Computex 2014 fuarında tanıtılan ve oldukça ilgi gören Asus'un üç bant kablosuz Gb router modeli RT-AC3200, ülkemizde de satışa sunuluyor. Modelin ön siparişleri başlamış durumda. 

Model 2 adet 5GHz ve 1 adet 2.5GHz frekanslarını kullanarak 1300Mbps+1300Mbps+600Mbps olmak üzere toplamda 3200Mbps hızlarına eişebiliyor. Böylece  4K/UHD videoları kesintisiz oynatabiliyor, büyük dosyaları hızla paylaşabiliyor ve çevrimiçi oyunları düşük gecikme süreleriyle oynayabiliyorsunuz.

Modelde Üç Bant Smart Connect adında bir teknoloji yer alıyor. Üç Bant Smart Connect teknolojisi, her bir cihazı o cihazın hızına, sinyal gücüne ve her bir bandın doluluk oranına göre 2,4GHz bandına veya iki 5GHz bandından birine otomatik olarak atıyor. Bu sayede hangi bandı kullanmanız gerektiğini seçmenize gerek kalmıyor. 

RT-AC3200, her biri üç alıcı üç iletici (3x3) anten yapılandırmasına sahip iki 802.11ac ağ kullanıyor. Altı yüksek performanslı harici anten ile elde edilen bu özellik sayesinde daha fazla cihaz daha hızlı ve daha kararlı bağlantılara sahip olabiliyor.

Dahili USB 2.0 ve USB 3.0 portları ile cihaza USB depolama aygıtları ile 3G/4G adaptörleri balğanabiliyor. Ayrıca yazıcı paylaşımı da yapılabiliyor. Geniş cihazların rahatça takılabilmesi için tüm portların etrafınaki alan geniş tutulmuş. Model 999TL fiyat etiketi ile ön siparişe sunulmuş durumda. Sevkiyata önümüzdeki haftalarda başlanacak.  

• fiyata gel.

• 999 TL'ye Modem

• Apaçi saçlarını havaya dikmiş görseli ile 999TL hiç bağdaşmıyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: JrMaster

Apaçi saçlarını havaya dikmiş görseli ile 999TL hiç bağdaşmıyor :)

• Model 2 adet 5GHz ve 1 adet 2.5GHz frekanslarını kullanarak 1300Mbps+1300Mbps+600Mbps olmak üzere toplamda 3200Mbps

anlayabilmek için soruyorum, mesela bu değerler kablonet ile verilen standart modem de nedir?

• Ev kullanıcısı için değil sanırsam ha SO 1gbit internetiniz vardır evde, alırsınız. Bana kotasız 20 mbit simetrik internet 50 liradan verin başka bir şey istemez kazık yediğimizi bile bile tekele mahkumuz rekabet kurulunun artık buna bir dur demesi şart bu kadar nüfus var ne kadar kar ettiklerini hayal etmek bile güç o karla altyapıyı adam etsinler fiyatları da aşağı çeksinler artık 3. Dünya ülkesinden farkımız yok onedrive ücretli bulut hesabım var hakkını vererek kullanabilmek istiyorum ya da evime nas kurup gittiğim herhangi bir yerde tabletimden fotoğraflarıma videolarına erişmek istiyorum Bulgaristanda bile olduğu gibi bakın dikkat edin Bulgaristan öyle ABD falan demiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şeker Hapı -- 18 Haziran 2015; 22:08:46 >
  • Sanki 3200MBit hıza tek bir cihaz ulaşıyormuş gibi bu hızla 4K videolar rahatlıkla oynatılıyor diye anlatılmış. Bilmiyorsanız bari haberi yazmadan önce bi araştırıp öğrenin!!!

• Fiyata cok diyenler bir alt modeli 700-800 arasi satista

Yanlis hatirlamiyorsam..

O yuzden bu fiyatlar gayet normal

Bide icinde modem olsa direk alirdim sanirsam bu modemsiz calsimaz

• Sonunda broadcom kullanmışlar. Fakat 299$ nedir ya. Yinede asus'u broadcom kurtaramaz. Zaten çokta iyi değiller networkde. Cisco veya linksys almıyorsun ki.

CPU1: Broadcom BCM4709A0 (1 GHz, 2 cores)
    FLA1: 128 MiB (Brand? Model?)
    RAM1: 256 MiB (ESMT M15F2G16128A-BDB)
    WI1 chip1: Broadcom BCM43602
    ETH chip1: Broadcom BCM4709A0

• quote:

Orijinalden alıntı: DarthLuca

Sanki 3200MBit hıza tek bir cihaz ulaşıyormuş gibi bu hızla 4K videolar rahatlıkla oynatılıyor diye anlatılmış. Bilmiyorsanız bari haberi yazmadan önce bi araştırıp öğrenin!!!

1300+1300+600 üç bant var.

1300mbit lik bant 1300/8=162mb saniyede veri aktarımı yapabilir.

dakikada 162*60=9720mb=9.7GB
    saatte 9720*60 = 583200mb=570GB veri aktarır.

1 saatlik 4K video 570GB tutmaz. Dolayısı ile rahat rahat oynatır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkange -- 19 Haziran 2015; 15:46:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkange

quote:

Sanki 3200MBit hıza tek bir cihaz ulaşıyormuş gibi bu hızla 4K videolar rahatlıkla oynatılıyor diye anlatılmış. Bilmiyorsanız bari haberi yazmadan önce bi araştırıp öğrenin!!!

ben videoyu oynatmaz demedim, cihaz sanki 3200Mbit hızında bağlantı sağlıyormuş gibi anlatılmasını eleştirdim. Bu hız 3 ayrı cihazın teorideki max bağlantı hızları toplamı.

Ortalama 100-120MBit'lik 4K videoyu hemen hemen her ac router rahat oynatır zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• çok anten iyidir.

Asus RT-AC3200 router modeli satışa sunuluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asaltek -- 19 Haziran 2015; 16:27:42 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erkange

quote:

ben videoyu oynatmaz demedim, cihaz sanki 3200Mbit hızında bağlantı sağlıyormuş gibi anlatılmasını eleştirdim. Bu hız 3 ayrı cihazın teorideki max bağlantı hızları toplamı.

Ortalama 100-120MBit'lik 4K videoyu hemen hemen her ac router rahat oynatır zaten

gerçekte evet 3200mbit bağlantı sağlıyor, sadece doğru anlaşılması gereken tek bir istemci değil de toplamda bunu sağladığı, RT-AC3200 birden fazla 4K videoyu aynı anda farklı istemcilerde sorunsuz oynattırır yani 2adet üst seviye AC routerın birleşmiş hali diye düşünülebilir

• Bende bu modelin bir alt modeli asus rt ac87u kullanıyordum 6 aydır gerçekten süper cihaz geçen gün yazılım yüklerken cihaz kitlendi servise gönderdim değişim kararı çıktı asus değişim raporu gönderdi ama hiçbir yerde aynısını bulamadım gerçekten çok üzülmüştüm dün ürünü vatan bilgisayarın ön sipariş sattığını görünce hızlıal a mail attım sağolsunlar senin için 1 tane temin edebiliriz dediler bugün sitelerinde 1 adet 999 tl ye satışa sundular banka puanları ve hediye çeki ile 450 tl ye geldi 07.07.2015 göndereceklermiş gelince ürün hakkında yorumlarımı buradan paylaşırım
  • Kamerada megapixel, telefonda ekran çözünürlüğü, işlemcide çekirdek, router/modemde de sanırım yeni teknikleri anten sayısı kasarak ürünü tüketiciye pazarlamak.
    Tp link de 6 antenli bir model çıkarmıştı fuarda. Ben almışken 8'lisini alırım.
  • Benim Aslında merak edipte... Bir türlü bulamadığım bir konu var ben arama kriterlerini bilmiyor olabilirim...

Benim Evde kullandığım Modeme Kimlerin Nasıl bir cihazla (Örnek = xxxx ürün kodlu cihaz yada teblet * telefon ) ve ne kadar bir veri akışı olduğunu görmek istiyorum..

İNca NX310 Bilgisi olan Lütfen Yazarmı Önemle Üzerinde duruduğum bir konu İnternetimi bir kaç kişi ile paylaştığımdan dolyı....

Lütfen yardım Bilgisi olan
    Teşekkür ederim...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.