Şimdi Ara

VİDEOLU ANLATIM / PS4 3.5'' HDD HARİCİ OLARAK BAĞLAMA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Gelen PM ler üzerine videolu anlatım yapmaya karar verdim.
    Olay göreceğiniz gibi çok basit olmakla birlekte cihaza zarar verebilme ihtimaliniz sıfıra yakındır

HDD değişimine yedekleme ve geri yükleme de dahil olduğundan, özet olarak bunları da geçtim

https://www.youtube.com/watch?v=-igEVl4lKvA

Gerekli parçalar için açıklamayı okuyunuz

İyi seyirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4spenox -- 26 Ekim 2015; 11:59:28 >

• bende hddyi yükseltmeyi düşünüyorum 500gb kesinlikle yetersiz
  • Kesinlikle. Benim gibi sürekli çift hak veya kutulu alıp satmıyorsan. 3 sene sonra 4 tb en az şart olur bashettiğim şartlarda
  • performans nasıl hocam ?
    birde oyunları aktarma dediğin nasıl oluyor acaba ?
  • Performansı çok iyi. Gerçi sonradan aklıma geldi. Belki taze sistem kurduğumdan da olabilir. Ama sanmıyorum. İlla ki 7200 RPM nin faydası olmuştur.
    Açılma süresinde bariz hızlanma var. Menü lerde takılmalar gitti. Witcher 3 de yükleme süreleri bariz kısaldı. Battlefield 4'ü online oynayan bilir. Golmud haritasında ilk girdiğinizde yükleme oyun sırasında devam eder. Otlar, taşlar ve detaylar vs sonradan çıkar. Bunlar artık yok denecek kadar kısa

Oyunları aktarma dediğim: Mevcut 500 GB lık diskten oyunları konsola USB den harici disk takarak yedekliyorsun. Sonra yeni HDD yi konsola takarak, daha önce yedeklediğin oyunları hariciden tekrar konsola yani yeni diske aktarıyorsun. Olay bu

İlk mesajda da yazdığım gibi. Tek korkum oyunları yedeklerken veya geri yüklerken elektrik kesilir diye oldu. Ama olmadı birşey.
    (Yedekleme 7 Saat sürdü. Geri yükleme 2 Saat)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4spenox -- 18 Haziran 2015; 13:13:42 >
  • bu işlemi harici olarak deilde ps4'ün içindeki hdd'yi değişerek dahili olarak yapanlar var bende yükseltecem fakat dahili olarak yapacam bu işlemi...fakat çok fazla bilgim yok sadece youtube'dan izlediğin bir kaç video var...
  • mosquito kullanıcısına yanıt
    Evet. Senin dediğin 2.5inch lik daha kolay.

Fakat:

-2.5''HDD ler daha yavaş oluyor 3.5'' disklere göre
    -Ayrıca 2.5''HDD nin 2TB lığını bulmak daha zor ve kesinlikle daha pahalıç

Yoksa kim uğraşır benim yaptğım iş ile
  • yok hocam pahalı değil 260tl civarlarından başlıyor ve haricen kablo aramanızada gerek yok...birde harici olunca ayrıca elektrik kullanmanız gerekiyor bildiğim kadarıyla...
  • buradaki videoda anlatılıyor 2.5''hdd ile yapılan işlemhttps://www.youtube.com/watch?v=Cd_nESKuswk
  • Hayırlı olsun hocam lakin taşınabilirlik ölüyor bu durumda
  • kaan0101 K kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Evet, taşınabilirlik ölüyor. Ama zaten sağa sola götürdüğüm yok. O açıdan sıkıntı yapmadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4spenox -- 18 Haziran 2015; 15:13:48 >
  • Oyunlar paket yapılmış gibi olmuş.
    Hayırlı olsun.
  • Sağol hocam.

Paket yapılmış derken, anlamadım
  • Hocam ben yazılım olayını anlamadım hdd de değilmi yazılım nasil oluyor eskisi çıkarıp yenisini takmıyormusunuz içindeki veriler silinmiyor mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Roccer kullanıcısına yanıt
    Evet. Eski hdd de hala duruyor yazılım ve oyunlar. Ama eski hdd yi sökmeden önce harici yani üçüncü bir diske yedekleme yapıyorsun. Sonra yeni hdd yi takıyorsun.
    Ve önceki diskten hariciye aldığın yedekleri yeni diske geri yükleme yapıyorsun. Bu yüzden sanki hiç birşey yapmamış gibi herşey duruyor. O kısımlardan resim vs çekmedim. Ondan biraz kafa karıştırdı.

Yani:

1. Disk 500GB eski (orjinal)
    2. Disk 1 TB harici (yedekleme/veri aktarımı için)
    3. Disk 2 TB konsola yeni takılacak disk

1. disk takılı iken 2. diski usb den takıp, 1.den 2.nciye herşeyi aktarıyorsun. Bu işlem bitince 3. yeni diski takıp, 2.nci diskten verileri konsola yani 3.ncü diske aktarıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4spenox -- 19 Haziran 2015; 9:38:03 >
  • Anladım teşekkür ederim keşke o kısımlarda anlatsaydınız yada bir kaynaktan baktıysanız paylaşabilirmisiniz ?

• Roccer kullanıcısına yanıt
    Tabi paylaşırım. Gerçi yabancı siteydi. Ama türkçe bulursam buradan yine haberdar ederim.
  • Yeni hdd ye işletim sistemi kurmak gerekiyordu sanırım. 850 mb civarı olması lazım bir ara ssd hdd alacaktım o zaman araştırmıştım

• snakefatih kullanıcısına yanıt
    Aynen. Yedeklemeleri yeni hdd ye yüklemeden önce usb ye indirdiğin işletim sistemini yüklüyorsun, herşeyı kuruyorsun. Kurduktan sonra, Ayarlar/Sistem/Yedekleme Geri Yükleme/Geri yükleme deyip hdd den tekrar verileri geri alıyorsun. Bu ara sistemi vs herşeyi sıfırlıyor.

Türkçe bulamadım. İngilizce olarak bu site var.http://www.highdefdigest.com/news/show/games/1tb/7200rpm/external/bloodborne/loading-times/Space/guide/diagram/hgst/how-to-upgrade-the-ps4s-hard-drive-using-the-new-system-250s-back-up-restore-functions/22321

• Bende ps 4 alacamda böyle birşey yapabilirim. Acaba garanti dışı kalıyor mu cihaz ?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.