Şimdi Ara

Apple ve Monster arasında sert rüzgarlar esiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Apple ve Monster arasında sert rüzgarlar esiyor

Apple'ın Beats Electronics firmasını geçen yıl satın almasının ardından Monster bazı patentlerin ihlali ile ilgili suç duyurusunda bulunmuştu. Bu hamlede Monster'ın yıllarca Beats'in video ve ses ekipmanı üretimine katkı sağlaması etkili olmuştu. 

Henüz ikili arasında mahkeme süreci başlamadı ancak Apple lisans kartını oynamaya hazırlanıyor. Monster tarafından verilen bilgiye göre iOS cihazlarına uyumlu aksesuarlar için verilen MFi lisansı bundan sonra Monster ürünleri kapsamayacak. 

Apple'ın hukuk ekibinin 5 Mayıs tarihinde Monster'ı uyararak patent ihlali davasının iki firma arasındaki ortaklığı kötü etkileyeceğini belirtmesinin ardından MFi programından da çıkarıldığı haberi geldi. 

Program kapsamında Monster, iOS cihazları için uyumlu aksesuar üretirken, bu aksesuarlar Apple mağazalarında da görücüye çıkıyordu. Ancak muhtemelen Monster ürünleri Apple mağazalarından da kaldırılacak.  Bu bakımdan Eylül ayına kadar mevcut veya yeni çıkacak 900 ürünün pazarlaması konusunda Monster'ı zor bir süreç bekliyor. 

Apple'ın aynı konuda daha önce Bose ile bir anlaşmazlığı yaşanmıştı. Patent ihlali suçlaması ile birlikte Bose ürünlerini mağazalardan kaldıran Apple, daha sonra ikili görüşmeler ile problemi çözmüş ve ürünler tekrar mağazalara geri dönmüştü.  

• Yine ortalik karisacak,mondter köklü bir firma olan durumlara sessiz kalacagini pek sanmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • .

• Monster'ın bir kaybı olmaz onun müşteri kitlesi zaten aynı Apple'daki gibi firmaya sadık bir kitle nereden nasıl satılırsa satılsın bulur yine alırlar.

• justin bieber

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Monster canavar gibi bir şirkettir.

aqweqwesdşlksdpiofjiasdpojfkiawep .D:DD:D

• quote:

Orijinalden alıntı: Virinom

Monsterın bir kaybı olmaz onun müşteri kitlesi zaten aynı Appledaki gibi firmaya sadık bir kitle nereden nasıl satılırsa satılsın bulur yine alırlar.

hocam nasıl bir kaybı olmaz..? herkes monsterı bilmez ve aslında marka olarakta fiyat seviyelerinde daha iyileri bulunabilir tabi kendi müşteri kitleside var tartışılmaz...

Bir düşünsenize son dönem 70 m üzeri iphone satıldı ve bunun daha mac ipad ipod kısmıda var insanlar bunları mağazalardan veya internet sitesinden alıyor, ve hatrı sayılır miktarda mağazası var apple ın, markayı çok iyi bilmeyen bir kesimde yada ne alacağını bilmeyen bir kesimde "apple mağazasında varsa e fiyatıda yüksekse zaten iyi kaliteli maldır" algısı ile markayı bilmeden ürünlerini alıyorlar. Sizin deyiminizle kendi müşterisi dışındaki çok büyük bir kitleye de hitap ediyor bu şekilde. Yani normalde 5 satarken 10 satmaya başlıyor.

Bose dediğimiz bir firma bile(çok saygı duyduğum ve sevdiğim br markadır) bir şekilde anlaşmaya gidiyorsa (artık kaybı ne derece büyük olduysa?) yakın zamanda monsterda ya vaz geçer ya bir şekilde anlaşmaya çalışır. Yani ticari olarak mantıklı hareket budur. Yıllık satışlar değerlendirilir elde edilen kar değerlendirilir ve firma ona göre bir hareket yapar.

Fakat benim bildiğim zaten monster, beats apple satılmadan beats e dava açmıştı gibi hatırlıyorum yani iş aslında daha eskiye dayanıyor. Monstren zoru apple değil beats ile ilgiliydi. ama tabi yanlış hatırlıyor olabilrim. EMİN DEĞİLİM...

• Bose urunleri apple magazasindan ciksa kac yazar...bose alacak adam fizanda olsun gider alir.yerine beats bakacak degil heralde

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Monster saçmalamış. Apple Beats ürünlerinin benzerini yapmamış, markayla anlaşmış. Monster diyor ki ben katkıda bulundum
  • Umarım şu firma acı içerisinde batar

• gördüğünüz gini apple kendisi dava açar ama kendine açana tehditler kısıtlamalar. çirkef bir firma yıllardır söylüyorum o yüzden hiç sevmem

• quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

gördüğünüz gini apple kendisi dava açar ama kendine açana tehditler kısıtlamalar. çirkef bir firma yıllardır söylüyorum o yüzden hiç sevmem

Bir nevi teknoloji mafyasi diyebiliriz...buranin agasi benim ben ne dersem o olur modunda iphone cikti cikali

• Çirkef Apple

• keşke monster kendi ürünlerini daha çok görsek aç köpek firma (apple) gibi firmaların ürünlerinin yerine marketlerde görsek tabi daha uygun fiyatlı olarak daha iyi olur

• ne monster nede beats parasını haketmeyen firmalar, sennheiser, akg, audio-technica gibi firmaların üst seviye kulaklakları varken bunlara para vermek çok gereksiz, özellikle beats, futbolcu kulaklıgı
  • Birileri Apple'ı bir gün fena ağlatacak bence; el bükemeyince bel atına vuruyor Apple. Demek ki, Samsung kazara Apple için chip üretmeyi bıraksa, hapı yutacak. Piyasaya telefon yetiştiremeyecek. Aynı şeyi Apple'ın kendisi yapınca yanlış olmuyor ama.

Ben, mesela Samsung'un, Monster'ın yerinde olsam anında tüm ilişiğimi keserim. Hele Samsung'un kılını bile oynatmaz bu anlaşmayı iptal etse. O zaman acaba nereden bulacak, bellek ve chipleri Apple? Samsung kadar büyük çaplı çip üreticisi yok piyasada...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.