Şimdi Ara

DxO'dan iPhone'a özel bir kamera aparatı geliyor (Güncellendi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • DxO'dan iPhone'a özel bir kamera aparatı geliyor (Güncellendi) 

Hazırladığı gelişmiş fotoğraf yazılımları ile tanınan isimlerden DxO, Apple'ın iPhone modelleri için hazırladığı DxO One isimli kamera aparatını duyurmaya hazırlanıyor.

Resmi olarak 18 Haziran tarihinde duyurulması beklenen DxO One, Google önbelleğinde ortaya çıkan bazı bilgilere göre iPhone modellerinin arkasına takılıyor ve cihazların fotoğraf ile video kalitesini DSLR seviyesine getirebiliyor. Tasarımını gösteren herhangi bir fotoğraf yayınlanmayan ürün, teknik olaraksa 1-inç boyutunda BSI CMOS sensör, F/1.8 diyafram değeri, 20.2 megapiksel çözünürlük, 1/8000 enstantane hızı, RAW çekim modu, OLED dokunmatik ayar ekranı, 100-51200 ISO aralığı, 108 gram ağırlık ve Full HD (30 fps), 720p (120fps) video çekimi gibi detaylar taşıyor.

Özellikle 1-inç boyutundaki büyük sensörü ile dikkatleri üzerine çeken ve bu sayede oldukça yüksek bir fotoğraf ile video kalitesi vaat eden DxO One, ortaya çıkan resmi açıklamalarda yer aldığı kadarıyla da çekilen her fotoğrafı yazılımsal olarak çok daha iyi hale getiriyor ve kendi bataryası (200 fotoğraf) ile micro SD hafıza kartıyla bağlı olduğu telefona ekstra bir yük bindirmiyor. 

DxO tarafından dünyanın en küçük 1-inç sensörlü kamerası olarak nitelendirilen ve teknik altyapısıyla iPhone bağımsız çalışma ihtimali de bulunan DxO One, özellikle tasarımsal açısından büyük merak uyandırıyor.

Güncelleme: DxO One'ın ilk görselleri de ortaya çıktı. Beklentilerin aksine cihazların alt tarafından takılan ve ufak bir aksiyon kamerası gibi görünen ürün, bu yapısıyla iPad modelleriyle de kullanılabilecek bir alternatif ortaya koyuyor. Fiyatının ise 600$ seviyesinde olacağı söyleniyor.

DxO'dan iPhone'a özel bir kamera aparatı geliyor (Güncellendi)

• Qx100 !

• kendi bataryası, hafıza kartı ve ekranı varsa neden iphone a takılıyor?

• 400 usd ye apsc sensörlü sony qx1 gibi alternatifi varken gereksiz ve pahalı olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: savinelli

kendi bataryası, hafıza kartı ve ekranı varsa neden iphone a takılıyor?

İşletim sistemi ve büyük ekran masrafından kısmayı düşünmüşler sanıyorum ancak 600$ fiyat çok çok yüksek. Bu haliyle kullanıcılar arasında yayıngılaşmasının imkanı yok
  • quote:

Birde olmayan özelliklerini say, sebebini anlarsın.

• Fiyat

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sanki iphone çekiyormuş gibi hissetmek için. Bildiğin ayrı kamera aslında,
    telefona bağlamanın ne anlamı var ki herşeyi, daha da zorlaştırır işi.

• Artik goruntu islemciler sayesinde telefondaki islemciye hicbir ihtiyac yok. Cihaz kendi basina kamera, ama olay iphone a aksesuar uretimi ve normalde ilgilenmeyen iphone sahibi pazarina satis yapma. Tamamen ticari, yoksa iphone sadece vizorluk yapiyor gorunen o ki. iphone a para veren buna da verir mantigi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zengier -- 18 Haziran 2015; 9:03:25 >
  • 600 dolara gider dslr alırım giriş seviyesi önüne de bi 50mm 1,8 çatır çutur çekerim.

• bildigin fotograf makinasını baglamıslar. telefonu pil yerine kullanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: infomania

quote:

Ben fotoğraf çekmesine engel olacak bir eksiklik göremediğim için öyle yazdım. Eğer iphone a veya herhangi bir akıllı telefona takılmasını zorunlu kılan birşey gördün ise sen söyle de bilelim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: infomania

quote:

Ben fotoğraf çekmesine engel olacak bir eksiklik göremediğim için öyle yazdım. Eğer iphone a veya herhangi bir akıllı telefona takılmasını zorunlu kılan birşey gördün ise sen söyle de bilelim.

Sebep 1: Daha büyük daha kaliteli ekranda kadrajı görmek
    Sebep 2: Daha fazla fonksiyona sahip olup daha kolay erişim.
    Sebep 3: Çekilen fotoğrafın sosyal medya, mail, mesaj gibi yerlerde anında paylaşabilmek.
    Sebep 4: Daha uzun pil ömrü
    Sebep 5: Daha fazla hafıza
    Sebep 6: Yukarıdakilere kendisi sahip olmadığı için daha ucuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

quote:

İşletim sistemi ve büyük ekran masrafından kısmayı düşünmüşler sanıyorum ancak 600$ fiyat çok çok yüksek. Bu haliyle kullanıcılar arasında yayıngılaşmasının imkanı yok

690 dolara amazonda sıfır nikon d7100 body satılıyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.