Şimdi Ara

AMD'nin en ilginç projesi : Project Quantum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• AMD'nin en ilginç projesi : Project Quantum

AMD'nin yeni Fiji mimarisini ve HBM bellek teknolojisini teknoloji dünyasına lanse ettiği E3 2015 fuarındaki etkinliğinde bir de ilginç bir proje görücüye çıktı. Project Quantum adındaki bilgisayar tasarımı ile dikkat çekiyor. 

İki adet Fiji tabanlı ekran kartı barındıran bilgisayarın alt kısmında işlem birimleri yer alırken, üst kısmında da soğutma birimleri yer alıyor. Ortadaki delik ise muhtemelen hava sirkülasyonunu sağlıyor. 

Kompakt bir yapıda olsa da AMD sistemin en güçlü yapılar arasında yerini alacağını belirtiyor. Bilgisayar sadece bir proje olarak kalmayacak ve AMD, üst seviye segmentindeki ortakları ile sistemin hayata geçmesi için çalışıyor. Project Quantum ürünlerinin sonbahar sonlarına doğru piyasaya çıkması planlanıyor.  

• işte şuan ps4 aldığıma pişman oldum :D

• Tasarımı çok güzel, çalışma masasında şık durur. Beş yıllık bilgisayarımı artık bunun gibi bir cihazla yenilemeyi isterim. İşallah piyasada görürüz. Yapanların emeklerine sağlık..

• hareket hareket orda bereket

• İçindeki işlemci AMD olursa yanlız kötü olur.

• AMD'nin en ilginç projesi : Project Quantum

AMD'nin en ilginç projesi : Project Quantum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pegasus1881 -- 17 Haziran 2015; 19:48:53 >

• Tasarım çok fena hayırlısı bakalım.
  • Zen mimariside iyi çıkarsa amd kendini toparlar kesinlikle birde şu yazılım işini düzeltsinler tamamdır
  • Tormintor kullanıcısına yanıt
    Amd kendi ürettiği bilgisayara İntel işlemci koyacak değil ya.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Küçük canavar. :)

• alt kısımda üzeri tamamen sıvı soğutma bloğuyla kaplı olan sistem, üst kısımda da radyatör var. aradaki kısım hortumlar için
  • Kasayı ayrı olarak satarlar mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanışlı duruyor umarım performansı iyi olur
  • Ortadaki delik hortumlar için. Videoyu izleyiverin haberi yazmadan. Benim çok çok hoşuma gitti ama özelleştirilebilirlik olarak ümit verici gözükmüyor. Birçok varyasyon ile sürerler piyasaya umarım.
  • Çalışma mantığı ve görünüş gerçekten güzel olmuş.

Videoda sistem bileşenleri bir ara gözüküyor. Çok net olmasa da Intel sistem sanırım.
    Mini-ITX anakartta çalışabilecek güzel AMD işlemciler de görmek istiyoruz artık.
  • oyy oyyyy oyyyyyy amd yapış ya yeni laptop almıştım pişman ettin amd

• O kadar teknik bir insan olmasam da çalışma mantığını okuyunca 'çok mantıklı la' oldum. Bu tarz sistemler genelde güçsüz oluyor umarım bir oyun canavarı çıkarda almayı düşünürüz.
  • al bi tane. kullanmayacaksan bile vitrine koyarsın süs niyetine

• İşlemci olarak zen kullanacaklar. Intel sadece test için kullanıldı.
    Bariz belliydi. Çıkış tarihi bile vermemişlerdi.

"once AMD brings out its first non-bulldozer architecture in 2016, a Zen based processor might be spotted inside a future variant of the product."
    http://wccftech.com/amd-project-quantum-amd-processors/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.