Şimdi Ara

Apple Music [ANA KONU] ÜCRETSİZ HI-FI KAYIPSIZ SES VE DOLBY ATMOS GELDİ (S.S.S, Video İnceleme) (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.646
Cevap
85
Favori
128.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Ben bükülen gömülen el falan göremiyorum. Mesam müyapın belirlediği miktar Apple'a haddinden fazla gelmiş olacak ki kabul etmemiş, etmek zorunda da değil. Sanarsın bünyesinde hiç şarkısı yok ki 100 küsür ülkede anlaşma yapılıp Türkiye'de yapılmıyor siz farkında mısınız acabaaa? Spotify'ın ödediği miktarı ödemek zorunda da değil Spotify kazıklandıysa onlar kendileri düşünsün artık. Türkiye'de ofisleri olduğu için Apple Music'in daha az para vermesini de hazmedememiş olabilirler. Bu sadece bir teori artık ne olduysa sır perdesi tamamen. Siz ise gelip Apple şöyle Apple böyle. Sanarsın Apple'ın garezi var ülkemize gelip Store açtı zaten işi gücü yok Apple Music için anlaşmak istemeyecek. Şımaran çocuk bir zaman sonra Dünyalar kadar oyuncak ister onu tutamazsın o hesap.

Bu meseleler yüzünden Haziran'da gelecek servis 8 ay aksadı yabancı müzik dinleyecek olanlarda servisten istifade edemedi. Bunun hesabını kim verecek?

Apple in yaptığı tam olarak şu "ben üyelerime 3 aylık bedava kullanım hakkı tanıyacağım ama bu sürede herhangibir ücret almadığım için size de bir kuruş telif ödemem" Yani burda ücret almamasını sanatçının sorunuymuş gibi gösteriyor sen 3 aylık hizmet vereceksin platformunu tanıtacaksın ama yapımcılara paralarını ödemiyeceksin. Spotify da 3 aylık bedava kullanım yaptı ama telifleri sonuna kadar ödedi

Apple ın yaptığı sadece bize özel değil doğrudur aynı şeyi Amerika da da yaptı 3 ay telif ödemem dedi ama ne oldu Taylor Swit çıkıp ağzının payını verdi "Biz sizden bedava iphone istiyormuyuz da siz bizden bedava şarkı istiyorsunuz" şeklinde. Bunun üzerine 3 aylık bbedava kullanım süresinde de telif ödemeyi kabul etmişti. Belki Türkiye de Taylor Swit gibi bir sanatçı çıkıp Apple a diklenemeyebilir ama sonuçta yapımcıların hukuki yollara başvurması durumunda elindeki türkçe şarkıları bir bir kaybedecektir. Tabiki Türkiye de uluslararası şarkıcının pek olmadığını da düşünürsek şarkılarını ücretsiz olarak apple music gibi büyük bir Dünya vitrininde göstermeyi seve seve kabul edenler de olacaktır bunu da unutmamak gerek.

Ancak ortada açık bir hukuksuzluk var meslek birliklerinin ve yapım şirketlerinin Spotify la, Turkcelle, Fizy le , Deezer la vb. müzik platformlarıyla yaptıkları anlaşmaları görmezden geliyor ben en büyüğüm diyip Türkçe şarkılar için para ödemem diyor. Sadece yabancı müzikle Türkiye piyasasını domine etmeye çalışıyor ancak yerli müziğe sahip olmadan bunu başarması mümkün değil. Çünkü Türkiye de yabancı miziğin satıştaki payı sadece %15.

He bundan sonra ne olacak belli bi süre tıpkı Spotify da olduğu gibi yabancı içerikle Türk pazarında devam edecek ancak böyle varlık gösteremeyeceğini anlayınca tıpış tıpış o anlaşmayı imzalamak zorunda kalacak. Sisteminde korsan olarak barındırdığı türkçe şarkıları kaybedince aklı başına gelecektir merak etmeyin. Bu arada DMC ve Avrupa müzik şarkıları kaldırtmaya başlamış bile .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _gavaracı_ -- 8 Şubat 2016; 18:01:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• korayalttantire K kullanıcısına yanıt
    o seçenek aktif maalesef
  • Apple music bende açılmıyor kulaklıklı bir kız ekrana geliyor gerisi açılmıyor bilen yardımcı olsun lütfen

• Karttan 1 tl yi ne için çekiyor ve geri iade ediyor mu? Edip etmemesi problem değil de neden çekti bu 1 tl yi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oscar Heykeli kullanıcısına yanıt
    kartı yeni eklediyseniz onaylamak için çekiyor. geri veriyor diye biliyorum. aynı paypal gibi.
  • Evet kartı yeni ekledim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorun sadece bende mi var bilemiyorum fakat şarkıların pek çoğunda ortam desteklenmiyor uyarısı alıyorum bu durum gerçekten kendinden tiksindiriyor. Bu durumun çözümünü bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: sahbaz061

Sorun sadece bende mi var bilemiyorum fakat şarkıların pek çoğunda ortam desteklenmiyor uyarısı alıyorum bu durum gerçekten kendinden tiksindiriyor. Bu durumun çözümünü bilen var mı?

DNS ayarlarını telefon üzerinden 8.8.8.8 şekline getirince düzeldi. Aynı problemi yaşayan arkadaşlar varsa bu şekilde düzeltebilirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

Konu yönetim kararıyla bana devredilmiştir.

Apple Music ile ilgili çıktığı günden beridir gerek kendi konumda gerek burada bilgilerimi paylaşmaya çalıştım. Artık konunun bana da devredilmesi sayesinde konu çok daha güzel bir hal alacaktır. Pek çok konu başlığı altında Apple Music ile ilgili her türlü bilginin yer alacağı bir konu haline gelecektir.

Apple Music Ana Konu, Sık Sorulanlar, Tüm İncelikler, Detaylar

Apple Music ile ilgili 40 dk videolu inceleme yaptığım şöyle bir konum vardı görmüşsünüzdür çoğunuz. -> Apple Music vs. Spotify (40 dk Videolu Karşılaştırma, Detaylı İnceleme, Kim daha iyi?)

O konunun içeriğini buraya aktarıyorum. Konu sürekli güncellenecektir. Apple Music ile ilgili merak ettiğiniz her şeyin yer aldığı bir konu haline geleceğinden emin olabilirsiniz.

-------------------------

İsabet olmuş başarılar

• quote:

Orijinalden alıntı: KinZhull

quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

Konu yönetim kararıyla bana devredilmiştir.

Apple Music ile ilgili çıktığı günden beridir gerek kendi konumda gerek burada bilgilerimi paylaşmaya çalıştım. Artık konunun bana da devredilmesi sayesinde konu çok daha güzel bir hal alacaktır. Pek çok konu başlığı altında Apple Music ile ilgili her türlü bilginin yer alacağı bir konu haline gelecektir.

Apple Music Ana Konu, Sık Sorulanlar, Tüm İncelikler, Detaylar

Apple Music ile ilgili 40 dk videolu inceleme yaptığım şöyle bir konum vardı görmüşsünüzdür çoğunuz. -> Apple Music vs. Spotify (40 dk Videolu Karşılaştırma, Detaylı İnceleme, Kim daha iyi?)

O konunun içeriğini buraya aktarıyorum. Konu sürekli güncellenecektir. Apple Music ile ilgili merak ettiğiniz her şeyin yer aldığı bir konu haline geleceğinden emin olabilirsiniz.

-------------------------

İsabet olmuş başarılar

Teşekkür ederim. Bu gece itibariyle konu güncellenecek ve sürekli içerik güncellenecek.

• arkadaşlar bu uyarıyı alıyorum internetsiz çalamıyorum mesela şarkıları indirdim wifi şu anda bağlı ama telefonu açıp kapattığımda wifiyi kapatıyorum ve bu uyarı ile karşılaşıyorum nasıl açabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Sartikan

-Spotify'daki gibi şarkı indirirken saçma sapan bir şekilde sürekli uygulama açık ve ekran açık bekleme zorunluluğu olmaması.
    - Stabilite sorunları. Bazen açılmama, çökme, çok geç açılma gibi sorunlar yaşatması.
    - Şarkı öneri sisteminin berbat çalışması. Keşfet kısmı ve size önerilen şarkılar aşırı derecede saçma. Deezer bu konuda çok iyi, keza Apple Music de öyle.

Bunlara katılmıyorum yani ben yaşamadım en azından.Hafıza olayını da yaşamadım 3gb müzik var silince 3gb yer açılıyor.

Türkçe müzik dinlemem 2-3 tane dinlerim onlarda var zaten.
    Apple Music 256Kbps kalitesinde ve Spotify ise 320Kbps kalitesinde sunuyor. Yani teknik olarak Spotify daha kaliteli.

Ücret ödemeden bedava bir şekilde de reklamlı olsa da kullanılabiliyor.Ben 2 ay bedava kullanmıştım gayet beğendim sürekli kullanıma geçtim.
    Vodefone için de premium faturaya özel kampanyalar da bulunuyor.

Uzun zamandır Spotify kullanan biri olarak geçmeye gerek duymuyorum halimden memnunum olur da bir gün fırsatım olursa memnun kalmazsam ilk kullanacağım program Apple Music olur

Kardeş Spotify ayarlar kısmında Kalite ayarları bölümünde en alta bir gelir misin Allah'ını seversen ne yazıyor bir söyle? Ekran kilidi ve program açık kalacak 2 dakika boyunca koşullar sağlanmazsa da indirme duraklatılacak diyor dimi? Programı aç albüm indirmeye başla sonra programdan çıkıp ana menüye gel 2 dk sonra bildirim geliyor indirme duraklatıldı diye. Öznel bir şekilde yorumlanamayacak somut ve nesnel bir şeyin nesine katılmıyorsunuz anlayamadım.

Yer açılmama sorunu iOS'ta yaşanıyor. Android'de değil. Android kullanıyorsunuz sanırım. Ha onu da geçtim, hiçbir çevrimdışı kullanılabilir müzik yokken bile sadece stream edilen müzikler sebebiyle program zamanında 3.5 GB yer kaplıyordu telefonda. Apple Music'te bu sorun da yok. Bu bile yeter zaten.

Ses kalitesi olarak aralarında bir fark yok / bazı durumlarda Apple Music daha önde. Spotify önce arşivinin yüzde 40'ını 320 kbit yapsın. Ayarlarda güya 320 kbit seçeneği var ama 29 milyon şarkının yüzde 40'ı 320 kbit değil. Ve hiçbir geliştirme de yapmıyorlar yıllardır. Şimdi bunu siz bilmiyorsunuzdur tabi. Neredeyse arşivinin yarısını 320 kbit'e yıllardır inatla geçirmeyen bir sistemden bahsediyoruz. Ve ayrıca bin liralık sağlam bir kulaklık olmadığı sürece iki program arasında bariz bir ses kalitesi farkını kimse fark edemez. Google'da ufak bir araştırmayla pek çok habere ulaşabilirsin. Spotify bile gelen tepkiler üzerine durumu kabul etmişti ve bunu halledeceğini söyledi ancak 2 yıl içinde en ufak bir ilerleme kaydetmedi. Bu benim çok uzun süredir takip ettiğim bir olay zira çok uzun süredir Spotify kulanıyordum. Özellikle eski şarkılarda Apple Music'in ses kalitesi belli oluyor. Mesela Jay Z'nin eski albümlerinde Spotify'da cidden kötü bir ses kalitesi var, bunun gibi nüanslar Apple Music'in farkını gösteriyor. Ve Apple Music değişken bit algoritması kullanıyor kbit 256'da sabit kalmıyor, sürekli değişkenlik gösteriyor, AAC m4a formatını kullanmakta ve ses kalitesi olarak 320'den daha kötüdür gibi bir durum kesinlikle yok. MP3'ten daha gelişmiş ve teknik olarak da daha kaliteli bir ses demek bu.

Sizin ne tarifeyi kullandığınız kimseyi ilgilendirmez. Herkes kampanya var diye Vodafone'a geçecek değil, Vodafone'luyken tarife değiştirecek değil. Premium faturaya aylık bilmem kaç lira bayılacak değil. Sizin dilinizden konuşalım bir de, Enpara kampanyasıyla Apple Music ayda 5 liraya geliyor, aile üyeliği ise 7.5 TL. Aile üyeliğinde 6 farklı kişi kullanabiliyor. Bir kişiye 1 lira anca düşüyor. Bu kampanya Spotifty'da ise yok.

İyi forumlar.

• Bol keseden sallamak? Bu sistemi yurtdışında ilk çıktığı andan beri takip ediyorum adım adım, Türkiye'de hizmete açılmamışken VPN cart curt ile programı kullanmaya çalışıyordum zamanında. Apple Music ile iTunes'un farklı olduğunu biliyorum, bu konuda da, ve öbür video inceleme konumda da elli kişiye aynı şeyleri söyledim. iTunes arşivinin tamamının henüz Apple Music'te yer almadığını, anlaşmalar neticesinde zaman içerisinde genişlediğini iki konuda da defalarca kez bahsettim. Düz mantıkla iTunes arşivinin çok önemli bir kısmının Apple Music'te yer aldığı ortada. Özellikle yabancı şarkılarda durum zaten ortada. iTunes'ta 40 milyon müzik var ve şu an 36 milyonu Apple Music'te halihazırda bulunmakta. Zaten elli kez söylediğim şeyleri her mesajımda tekrarlayıp "Aslında ikisi eşit değil şöyle böyle bi şey var o yüzden iTunes daha geniş" vs deyip her mesajımda açıklayacak değilim. Mesajlarımı okuyan hatırlayan zaten bilir. Her denileni direkt olarak almak zorunda hissetmeyin kendinizi. Üslubunuza dikkat edin biraz bilip bilmeden konuşan yok burada. Özellikle bu tarz konularda böyle bir üslupla bilgime laf edilmesinden nefret ederim. Yapıcı, mantıklı bir yorum olsa neyse.

Ayrıca sizin dediğiniz gibi olsa dünya ile aynı anda başlardık ne alaka anlamadım? iTunes tüm dünyada aynı anda açılmadı, önce Amerika'da açılmıştı, ben o zamanları bile amcamın hediye ettiği ilk iPod Nano sayesinde hatırlıyorum. Link kaynak yığmanıza gerek yok aylardır söylediğim şeyler zaten bunlar.

Edit 2 ve 3 diye yazdığınız şeylerin konuyla hiçbir alakası yok. Bu konuyla ilgili forumda konu bile var. MESAM'daki tıknaz, kel ve bıyıklı paragöz abilerimizin Apple ile bir türlü anlaşmaya varamaması sonucu oluşan durumlar, iTunes'luk bir durum yok ortada. Ha Apple çok mu haklı, değil, 3 ay telif ödemem demesi çok yanlış bir şey. Tabi bu bir Hürriyet yazarının söylediği bir şey, başka hiçbir kaynak da yok, aylardır ülkemizde hizmete girmeme sebebinin Apple değil MESAM olduğunu da biliyorduk, şimdi çıkıp suçluyu Apple gibi göstermeleri garip geldi. Neyse her iki tarafa da suçlu diyerek konuyu kapatayım en iyisi.

İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 8 Şubat 2016; 21:35:34 >

• NomadCRY kullanıcısına yanıt
    Apple tüm sorunları çözdü Apple Music tamamen kullanılabilir durumda mesajınızı sabırsızlıkla bekliyor olacağım sevdiğim birçok parça kaldırılmış durumda
    Sizin bu konuyu canlı tutacağınıza şüphem yok
    Takipteyim

• Arkadaş şu uygulamayı Androidde kullanan yok mu

• quote:

Orijinalden alıntı: KinZhull

Apple tüm sorunları çözdü Apple Music tamamen kullanılabilir durumda mesajınızı sabırsızlıkla bekliyor olacağım sevdiğim birçok parça kaldırılmış durumda
    Sizin bu konuyu canlı tutacağınıza şüphem yok
    Takipteyim

Çok teşekkür ederim. Dün gece hiç uyumadım, havalimanı işleri falan vardı, uykusuz uykusuz duyuyorum, biraz kestirip gece artık kaçta kalkarsam gerekli düzenlemeleri yapacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 8 Şubat 2016; 21:37:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Archuduke

Arkadaş şu uygulamayı Androidde kullanan yok mu

Android cihazım yok ama sorunuz dahilinde kullanan arkadaşlarımla görüşebilirim. Tam olarak sorununuz neydi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Archuduke

Arkadaş şu uygulamayı Androidde kullanan yok mu

ben kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem-35 -- 8 Şubat 2016; 21:48:54 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Girişte bu hatayı alıyorum :(

• merhaba iyi akşamlar herkese bu apple müzik geldikten sonra buluttan parçaları eşitlemeyi seçtim şuan telefona bi parça atmak istiyorum fakat bir türlü atamıyorum bunun sebebini ve çözüm önerebilecek birileri var mı?
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.