Şimdi Ara

adsli paylaşmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bu ayki faturamın yanında bilgilendirici bir kağıt daha vardı.adslinizi paylaşmayın diye.telekom bu konuda kararlı galiba.herkezi abone yapacak.yalnız ben paylaşmıyorum gerçe 3 gb kotanın nesini paylaşacaksın ki zaten.paylaşan insanlar için hukuksal bi yaptırım yapabilirlermi.

• Aynı Kağıt ßanada Geldi...

ßenim Hat 3 gb'lık 3 Kişi Kullanıyom...TT'nette Gelmiş Adsl'nizi Paylaşmayın Diyor.
  • Duyduğum bilgilere göre paylaşan kişilerin adslleri direk iptal olucakmış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: musandia

Duyduğum bilgilere göre paylaşan kişilerin adslleri direk iptal olucakmış.

mesela benim evimde iki tane pc var odamı yasak.
  • sadece iptal etseler yine iyi, bir de misli misli bir ceza falan kesmesin adamlar. telekom bu ne yapacağı belli olmaz..
  • Aynı ev içinde istediğin kadar pcye paylaştırabilirsin. Ancak ev dışına paylaştırmak suç. Adsl sözleşmesinde böyle bir madde var.
    " Abone, ADSL hizmetini kendi ihtiyaçları için kullanır, başkalarına kullandıramaz. Aksi taktirde TÜRK TELEKOM sözleşmeyi fesh etmeye yetkilidir. Abonenin ADSL hizmetini başkalarına kullandırması, borç ile ilgili yükümlülüklerini ortadan kaldırmaz."
  • ya bizim arkadaş bütün mahalleye dagıtıyorda bişey olmuyor( 15 kişi ). ßen 3 kişiye versem ne olur
  • wireless lar var bide. adam herkes kullansın diyor
  • yahu diyelim 5 katli apartman bizim
    en altta annemle babam otursa , bi üstünde ablamlar , bi üstünde abimler , bi üstündede amca cocuklari otursa en üsteede ben kalsam ve neti paylastirsam budamı suc

sanırım telekom herkese yollamiş bugun banada geldi 2 kagit. o kagitlara para verecegine adsl'yi indirim yapsalar Türkiye 1 milyon dolar kar yapar
  • arkadaşlar kablosuzdan dağıtırsanız, fiziki, gözle görülür her hangibir kanıt olmadığı için
    kesinlikle hak idda edemiyorlar
  • quote:

yahu diyelim 5 katli apartman bizim
    en altta annemle babam otursa , bi üstünde ablamlar , bi üstünde abimler , bi üstündede amca cocuklari otursa en üsteede ben kalsam ve neti paylastirsam budamı suc

Evet, hepiniz farkli hane oldugunuz icin suc olur... Yani bir haneye bir baglanti olmak zorunda. Yok biz 5 kat, hepimiz bir haneyiz derseniz yani nufus mudurlugunde hepiniz beraber kayitlisiniz, tek su sayaci, tek elektrik sayaci, tek aile banka hesabi, vs, o zaman 5 kat icin tek baglanti yeterli.

ADSL baglantisi paylasmak suc, ama fiyatlar bunu biraz da mecbur kiliyor. Daha mantikli tarifeler yapsalar insanlar suc isleme geregi duymaz herhalde.

Bunun yaninda, dava etme konusunu nasil yapacaklar cok merak ediyorum. Kimin baglanti paylastigini nasil anlayacaklar? Fiziksel olarak sokakta kablo gorseler bile komsu ile LAN kurduk ama ADSL paylasmiyoruz dersiniz olur biter. Mahkemeden arama izni alip evinizde kablonun nereye bagli olduguna mi bakacaklar?

NAT routerlar LAN mimarisini cok iyi sakliyor. Disaridan kac kullanici oldugunu goremezler.
  • Kesin bir yasa çıkarsalar da bende paylaştığım iki kişiyi atsam, bıktım yaw onlar la mı uğraşcam
    Alırım 29 Ytl paşa paşa öderim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: EmRaHSaRaL

Kesin bir yasa çıkarsalar da bende paylaştığım iki kişiyi atsam, bıktım yaw onlar la mı uğraşcam
    Alırım 29 Ytl paşa paşa öderim...

bide böyle macburi kullananlar var.arkadaş kurbanları.
  • ßaktın TT'net Tehdit Ediyor...Döneriz Wireles'a ( Kablosus ) Ohh
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.