Şimdi Ara

Asus Zenfone 2 için Sıcak Fırsatlar (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
606
Cevap
37
Favori
49.521
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • konu sıkı takibim altında. zenfone 6 almayı planlıyordum. hatta 2.0 ghzlik olanını da bulmuştum. biraz daha bekleyeceğim. zira test sonuçlarında yarıştığı cihazların fiyatlar 2.2k dan başlıyor.
  • forumda ciddi bir kitleyi hayal kırıklığına uğrattı, bu sene çıkardığı lap top kasaları da berbat.(tırnağınızla asus yazısıyla ekran arasına bastırınca cerçeve plastik ekrandan ayrılıyor)
    Kim ne yapsın bu fiyata bu takozu..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 250 dolar bugünkü kurla 683 lira filan yapıyor. Bunun içinde kâr var, vergi var. Türkiye fiyatı hadi vergi daha yüksek cart curt 900 lira pekala olurdu. FM radyoyu bile vergi için kapttılar bildiğim kadarıyla. Telefon fiyatına göre ne kadar iyi olursa olsun bir piyasa değeri var ve hepimiz bu internet çağında gerçek fiyatını biliyoruz. 680 liradan (içinde kâr ve vergi de var) 1300'e çıkarabilen Asus Türkiye bitmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

250 dolar bugünkü kurla 683 lira filan yapıyor. Bunun içinde kâr var, vergi var. Türkiye fiyatı hadi vergi daha yüksek cart curt 900 lira pekala olurdu. FM radyoyu bile vergi için kapttılar bildiğim kadarıyla. Telefon fiyatına göre ne kadar iyi olursa olsun bir piyasa değeri var ve hepimiz bu internet çağında gerçek fiyatını biliyoruz. 680 liradan (içinde kâr ve vergi de var) 1300'e çıkarabilen Asus Türkiye bitmiştir.

Vergi oranları aynı değil ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jahnny

quote:

250 dolar bugünkü kurla 683 lira filan yapıyor. Bunun içinde kâr var, vergi var. Türkiye fiyatı hadi vergi daha yüksek cart curt 900 lira pekala olurdu. FM radyoyu bile vergi için kapttılar bildiğim kadarıyla. Telefon fiyatına göre ne kadar iyi olursa olsun bir piyasa değeri var ve hepimiz bu internet çağında gerçek fiyatını biliyoruz. 680 liradan (içinde kâr ve vergi de var) 1300'e çıkarabilen Asus Türkiye bitmiştir.

Ben aynı dedimmi. Aynı olsa burdada 680 liraya satılması lazımdı. Biz niye 900 olmalıydı diyoruz. Sadece vergi farkından. Ama onlar ne yaptı? 1300 yaptı. Çüş artık demeli birileri bunlara.

• quote:

quote:

quote:

Ben aynı dedimmi. Aynı olsa burdada 680 liraya satılması lazımdı. Biz niye 900 olmalıydı diyoruz. Sadece vergi farkından. Ama onlar ne yaptı? 1300 yaptı. Çüş artık demeli birileri bunlara.

Kesinlikle haklısınız. 900-680 = 220 TL vergi ancak alınıyordur diye düşünüyorum. Geriye kalan 1300-900 = 400 TL ASUS Türkiyenin cebe indirdiği cukka dır bana görede.

Gerçi bu devirde nerdeyse tüm distribütörlerin yaptığı iş bu. Hepside bunu Doğuş grubundan öğrendi.

Neyse hakkımızda hayırlısı, umarım ASUS genel merkez 1-2 ay içinde olaya müdahale ederde fiyatlar ucuzlar yoksa ilk seri ZENFONE ların yaptığı bomba etkisi kaybolacak.

• 32 GB Hafıza 4 GB Ram Z3580 modelini ben 250 dolara göremedim hiçbir yerde; ama diyelim ki bu telefonun ülkeye giriş fiyatı 250 dolar olsun.

Bu da 685 TL yapar.

%25 ÖTV eklediğimizde 856 TL.

%18 de KDV eklersek 1010 TL ediyor.

O yüzden çok beklentiye girmemek gerek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • En fazla 750 lira verebilirim. Yoksa Zenfone 5 kullanmaya devam
  • quote:

32 GB Hafıza 4 GB Ram Z3580 modelini ben 250 dolara göremedim hiçbir yerde; ama diyelim ki bu telefonun ülkeye giriş fiyatı 250 dolar olsun.

Bu da 685 TL yapar.

Bu tür hesapları yaparken perakende fiyatını baz alırsanız hatalı sonuçlara ulaşırsınız. Asus TR telefonun ABD vatandaşı gibi 250 USD'ye almaz çok daha ucuza alır.
  • quote:

32 GB Hafıza 4 GB Ram Z3580 modelini ben 250 dolara göremedim hiçbir yerde; ama diyelim ki bu telefonun ülkeye giriş fiyatı 250 dolar olsun.

Bu da 685 TL yapar.

Tayvanda daha da ucuz ama amazonda bile arama zahmetine girerseniz bu fiyatları görürsünüz.
    http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss_2?url=search-alias%3Dmobile&field-keywords=zenfone+2

Ayrıca bu 250 dolar oradaki kar,nakliye ve vergi dahil fiyatıdır. En kötü vergi %8-10dur diye düşünüyorum. Karıda en kötü %10-15dir ki bence daha da fazladır. Aynı karı yapsalardı burda amenna. Türkiye Amerika'dan daha yakın ve nakliye masrafları daha ucuzdur. Arada bir okyanus var. Yani Türkiye'ye gelişi 500 lira ancadır. Nasıl bir vergidirki bu fiyat 500-550den 1300 oluyor. Bunu açıklamaları mümkün değil. İsteseler 800'e bile satarlardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 17 Haziran 2015; 11:12:20 >

• kesbi kullanıcısına yanıt
    amazon.com daki fiyatlar vergi hariçtir. yüzde 10 lara kadar kdv ekleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahmurat

quote:

Bu da 685 TL yapar.

Bu tür hesapları yaparken perakende fiyatını baz alırsanız hatalı sonuçlara ulaşırsınız. Asus TR telefonun ABD vatandaşı gibi 250 USD'ye almaz çok daha ucuza alır.

bizim insanımızın maliyet hesabına bayılıyorum. sadece bu konu için değil, ithal gelen her mal için geçerli. atıyorum ps4 avrupa'da 399 euro'dan çıkıyor. alıyor onu kurla çarpıyor bide vergi ekliyor. avrupa fiyatına vat da dahil, sen vergili perakende fiyatını neden baz alarak hesap yapıyorsun?

• Anlaşılan general mobile in düştüğü hataya düştüler. nasıl olsa piyasaya girdik müşteri tabanımız var deyip yüksek fiyat çektiler. O zaman kendilerine güle güle diyoruz

• vergili perakende fiyatı baz alsalar bile yine beklenenden çok pahalıya geliyor işin can alıcı noktası bu basit bir hesap yapalım:
    http://www.amazon.com/ASUS-ZenFone-5-5-Inch-64-Smartphone/dp/B00VWKKEYO/ref=sr_1_2?s=wireless&ie=UTF8&qid=1434530002&sr=1-2&keywords=zenfone+2
    http://www.amazon.com/Samsung-Galaxy-SM-G920F-FACTORY-UNLOCKED/dp/B00U8KT62A/ref=sr_1_3?s=wireless&ie=UTF8&qid=1434530157&sr=1-3&keywords=s6

amazonda s6nın indirimli hali bile zenfone'un 2 katından pahalıyken trde aynı oranda vergi aldıklarına göre 1500tlx2 =3000tl üzerinde olmalı oysa 2500tl.
    Aradaki fark asusun türkiyeye geçirdiği ne de olsa biz bunlara her türlü satarız diye şişirdiği farktır. eğer aynı oranda kar elde etseydi 64gblık modeli 1250 tlyi geçmezdi. Çıktığı gibi s6 6s gibi telefonlara parasına bakmadan verenlerin dışında kalan müşterilerin çok büyük kısmını çekerdi. g3 z2 s5 ve m8 gibi geçen senenin amiral gemilerine de pazar payı bırakmazdı ama görüyorumki kullanırıların 3te 2si lansamndan sonra farklı telefonlara yöneldiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: apespecter

amazon.com daki fiyatlar vergi hariçtir. yüzde 10 lara kadar kdv ekleyin.

250 ve 300 dolar resmi fiyat. Yani amazon dışında bu fiyata biçok ülkede satılıyor. Sadece çok bilindiği için amazondan örnek verdim. Bu durum Asus Türkiyenin olması gerekenin fahiş derecede yukarısında fiyat belirlediği gerçeğini değiştirmiyor. Ben uzakdoğudan aynı telefonu 680 liraya alabiliyorsam orda bir sıkıntı vardır. Note 4 alırken mesela burayla neredeyse aynı parya geliyor. 900 lira olmalıydı kesinlikle. 1000 lira olsa biraz yüksek olmuş ama neyse derdik ama 1300 neyin kafası bu dedirtiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: phoenixim

quote:

Orijinalden alıntı: yukker

N11 den hesaplarsak: 1299 yüzde10+puan+ bkm=1048tl

%10 geçerli mi hala?

Şu an %10yok ama illaki yapar

• quote:

Orijinalden alıntı: juba09

vergili perakende fiyatı baz alsalar bile yine beklenenden çok pahalıya geliyor işin can alıcı noktası bu basit bir hesap yapalım:
    http://www.amazon.com/ASUS-ZenFone-5-5-Inch-64-Smartphone/dp/B00VWKKEYO/ref=sr_1_2?s=wireless&ie=UTF8&qid=1434530002&sr=1-2&keywords=zenfone+2
    http://www.amazon.com/Samsung-Galaxy-SM-G920F-FACTORY-UNLOCKED/dp/B00U8KT62A/ref=sr_1_3?s=wireless&ie=UTF8&qid=1434530157&sr=1-3&keywords=s6

amazonda s6nın indirimli hali bile zenfone'un 2 katından pahalıyken trde aynı oranda vergi aldıklarına göre 1500tlx2 =3000tl üzerinde olmalı oysa 2500tl.
    Aradaki fark asusun türkiyeye geçirdiği ne de olsa biz bunlara her türlü satarız diye şişirdiği farktır. eğer aynı oranda kar elde etseydi 64gblık modeli 1250 tlyi geçmezdi. Çıktığı gibi s6 6s gibi telefonlara parasına bakmadan verenlerin dışında kalan müşterilerin çok büyük kısmını çekerdi. g3 z2 s5 ve m8 gibi geçen senenin amiral gemilerine de pazar payı bırakmazdı ama görüyorumki kullanırıların 3te 2si lansamndan sonra farklı telefonlara yöneldiler.

İşte buna piyasa trolleme diyorlar ,baktılar Türk tüketicisi sorgulamadan atlıyor herşeye bizde nasipleniriz belki diye ,ya tutarsa mantığı.

• Acele etmeyin bu fiyatlara alıcı bulamayınca zaten ortalama 200 tl indirime giderler. En geç bayram sonrası fiyatlar inmiş olur.

Bizim arkadaş bugün çine gidiyor oradan uyguna gelirse getirtip pasaporta işleticez artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nevfel

Acele etmeyin bu fiyatlara alıcı bulamayınca zaten ortalama 200 tl indirime giderler. En geç bayram sonrası fiyatlar inmiş olur.

Bizim arkadaş bugün çine gidiyor oradan uyguna gelirse getirtip pasaporta işleticez artık.

sevabına bana da getirsin,
    pasaport işini ben hallederim.

istersen parayı nakit bile atarım.

PM den detayları görüşebiliriz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • rfve kullanıcısına yanıt
    Bu konuda söz veremem ama fazladan getirme şansı olursa haber ederim.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.