Şimdi Ara

Ttnet Hipernet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni ev tuttum ve fiber olmadığını öğrendim. Ttnet hipernet diye bir uygulama varmış fakat tam güvenemiyorum. Bana 24mbit hız vaat edip daha düşük olur mu var mı kullanan bu internet paketini? Ve benim için ping de son derece önemli çokça online oyun oynayan biriyim fikri olan varsa yardımcı olabilirlerse sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hipernet alabilmen için bölgeye vdsl2 sinyali vermeleri lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 12 Haziran 2015; 20:21:00 >
  • Müşteri hizmetlerini aradım hiper var dediler ama korkum hızı söyledikleri seviyede olmaz diye. Veya ping çok yüksek olursa diye

• Vdslde sıkınti olmaz

• Ben şuan Hiper bağlattırdım vaat edilen 24 bana gelen 8
  • Modem arayüzündeki hat değerlerini at.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VDSL

Hipernet alabilmen için bölgeye vdsl2 sinyali vermeleri lazım.

Merhaba, hipernet tarifeye geçersem bana vdsl modem vereceklerini ve 24 mb hız alabileceğim söylendi bende güvenemedim, benim hattım samtrale baya bir uzak şu anda da normal sınırsız internet kullanıyorum 16 mb kadar olarak geçen tarife fakat 8 mb çıkınca kopma oluyor , fakat onlar vdsl modem kullanınca ve santralden portu değiştirdikleri zaman bu hızı alabileceğimi söyledi müşteri hizmetleri ama müşteri hizmetlerine pek güven olmuyor ve ben bakır kablo olduğunu belittim bölgemde bildiğim bakır kablo üzerinden bu hız alınabiliyor mu ? sizin bölgeye vdsl 2 sinyali vermeleri lazım derken ne demek istediniz bu arkadaşa ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Albatraoz

Ben şuan Hiper bağlattırdım vaat edilen 24 bana gelen 8

merhaba , hipernet kullanmaya devam ediyormusunuz ? alt yapınız santral ile saha dolabı arası fiber kablo var mı ? halen hızınız düşük mü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: simsek59

quote:

merhaba , hipernet kullanmaya devam ediyormusunuz ? alt yapınız santral ile saha dolabı arası fiber kablo var mı ? halen hızınız düşük mü ?

Evet hızım hala inanılmaz düşük.
  • quote:

quote:

quote:

Peki ttnet le veya türk telekoma gidip görüştünüz mü ? diğer sorularıma cevap yazmamışsınız ? alt yapınız santral ile saha dolabı arası fiber kablo var mı ? santrale uzaklığınız yaklaşık ne kadar mesafe bilginiz var mı ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Peki ttnet le veya türk telekoma gidip görüştünüz mü ? diğer sorularıma cevap yazmamışsınız ? alt yapınız santral ile saha dolabı arası fiber kablo var mı ? santrale uzaklığınız yaklaşık ne kadar mesafe bilginiz var mı ?

Görüştüm biz veriyoruz sizin altyapı binada sorun var dediler. Diğer konularda bilgim yok

• simsek59 kullanıcısına yanıt
    Alamazsın ozaman.
  • quote:

Alamazsın ozaman.

Merhaba, ben şunu mu anlıyorum , ttnet hipernet tarifede benim 8 mb daha fazla 16 24 gibi hızlar alabilmem için santral ile saha dolabı arasında kesinlikle fiber kablonun olması gerekir saha dolabı ile ev arasında ise bakır kablo oluyor böyle bir altyapım varsa santrale uzak da olsam 8 mb üstü hız alabilirim sanırım doğru mu ? fakat santrale saha dolabı arasında fiber kablo yok da bakır kablo varsa kesinlikle 8 mb üzeri 16 24 gibi hızları alamam doğru mu anladığım ? saygılar ,
  • simsek59 kullanıcısına yanıt
    Saha dolabin su beyaz kabinler var tip 7 diye arat ondan varsa alirsin yoksa alamazsin.

• quote:

quote:

Alamazsın ozaman.

Merhaba, ben şunu mu anlıyorum , ttnet hipernet tarifede benim 8 mb daha fazla 16 24 gibi hızlar alabilmem için santral ile saha dolabı arasında kesinlikle fiber kablonun olması gerekir saha dolabı ile ev arasında ise bakır kablo oluyor böyle bir altyapım varsa santrale uzak da olsam 8 mb üstü hız alabilirim sanırım doğru mu ? fakat santrale saha dolabı arasında fiber kablo yok da bakır kablo varsa kesinlikle 8 mb üzeri 16 24 gibi hızları alamam doğru mu anladığım ? saygılar ,

saha dolabıyla eviniz arasında 100mt civarı mesafe var ise yaklaşık teorik olarak 90mbps hızı görürsünüz.

saha dolabı ile eviniz arasında fiber kablo döşenmiş olmasına gerek yok.Hipernetin olayı bu zaten.Saha dolabına kadar fiber kablo geliyor oradan evlere bakır kablo ile sinyalizasyon yapıyorlar.

hipernetin fibernetten tek farkı bu en temelde.Diğer bir farkı hipernet ve fibernet modemlerinin farklı olması.Bunun dışında evinize yakın saha dolabı var ise bu sinyalin kaliteli olması anlamına geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

quote:

quote:

Alamazsın ozaman.

saha dolabıyla eviniz arasında 100mt civarı mesafe var ise yaklaşık teorik olarak 90mbps hızı görürsünüz.

saha dolabı ile eviniz arasında fiber kablo döşenmiş olmasına gerek yok.Hipernetin olayı bu zaten.Saha dolabına kadar fiber kablo geliyor oradan evlere bakır kablo ile sinyalizasyon yapıyorlar.

hipernetin fibernetten tek farkı bu en temelde.Diğer bir farkı hipernet ve fibernet modemlerinin farklı olması.Bunun dışında evinize yakın saha dolabı var ise bu sinyalin kaliteli olması anlamına geliyor.

merhaba, saha dolabı ile ev arası 100 metre veya 110 metre gibi en fazla , ben saha dolabı ile ev arasını belirtmedim kablo açısından o bakır baklo biliyorum , ben santral ile saha dolabı arasındaki kabloyu öğrenmek için sordum ve hipernet için sordum hipernette sanırım mutlaka santral ile saha dolabı arası fiber olması gerekir diye biliyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

quote:

quote:

Alamazsın ozaman.

merhaba, saha dolabı ile ev arası 100 metre veya 110 metre gibi en fazla , ben saha dolabı ile ev arasını belirtmedim kablo açısından o bakır baklo biliyorum , ben santral ile saha dolabı arasındaki kabloyu öğrenmek için sordum ve hipernet için sordum hipernette sanırım mutlaka santral ile saha dolabı arası fiber olması gerekir diye biliyorum

evet doğru tahmin ediyorsunuz saha dolabı ile santral arasında fiber döşenmiş oluyor.

• quote:

Saha dolabin su beyaz kabinler var tip 7 diye arat ondan varsa alirsin yoksa alamazsin.

Merhaba saha dolabının resmini çektim bu dolaptan eve hat geliyor yaklaşık 100 metre mesafe var , sanırım bu tip 7 değil ? saha dolabı tip 7 ise o saha dolabı ile santral arası fiber kablo var anlamına mı gelir ? bu hattımın bağlı olduğu saha dolabına yakın 200 metre mesafede var sanırım tip 7 dolap , bu tip 7 değil se 10 veya 12 mb üstü hız alamam mı ?

[simage]
     Ttnet Hipernet
    [/simage]

[simage]
     Ttnet Hipernet
    [/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simsek59 -- 23 Temmuz 2015; 21:30:43 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.