Şimdi Ara

Araç için android YANDEX NAVİGASYON yeterli olur mu yoksa araç içi gps almalı mıyım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
4.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar kafama takıldı ve bu konuda hassasım çünkü pek yol veya yer bilmem,
    İzmir de şehir içi veya dışı kullanım için araç içine telefon tutucu ile yandex navigasyon kullansam kaybolmadan felan ve güvenli yolculuk yapabilir miyim yoksa illa 200 tl verip düzgün bi gps cihazı almam gereklimi ?
    İlla gps al derseniz teknosadan bi gps önerirseniz sevinirim. ama bana yandex baya iyi gibi geldi.

• Hocam yandex yeter. Bir de markette co-plot diye bir yazılım var deneyin. Paralı olsun derseniz markette igo var
  • İmkansız kullanıcısına yanıt
    usta işte hangisi yeterli olur ? yandex iyi mi yoksa co-plot u mu yükliyeyim hangisini tavsiye edersiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4ikaos

usta işte hangisi yeterli olur ? yandex iyi mi yoksa co-plot u mu yükliyeyim hangisini tavsiye edersiniz ?

Yandex tavsiye ederim. Cok az data harcar hem trafik bilgiside alırsınız.
  • 4ikaos kullanıcısına yanıt
    Yandex'e şehiriçi çok güvenme derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: haymanali2006

Yandex'e şehiriçi çok güvenme derim.

Ben de....
  • haymanali2006 kullanıcısına yanıt
    Eee önereceğin başka program var mı o zaman ?
    Zaten trafik durumu felan önemli değil benim için gideceğim yolu az çok göstersin yeter bide anlaşılır olsun.
    Diğerlerini denemediğim için alesef tavsiye veremiyorum, yandexi iyi sanıyordum, ha poi olarak güzel ama rota sıkıntı çıkarıyor.
    Eskiden garmin kullanırdım o zamanlar çok iyiydi,android için var lakin şimdi başarsoft haritasini kullanmıyormuş , garminde bakkalin numarasi dahi oluyordu, poisi, rotasi gerçekten güzeldi.
    Şu ara bana da lazım navigasyon ,arayıştayım. Here yükledim, daha denemedim, hatalı yerleri çokmuş ama geridönüş yapınca düzeltiyorlarmış. Konusu filan var burada.
    Bir yandex mağduru arkadaşım, sygic kurdu 7gün deneme sürümü veriyormuş iyi dedi. 7 gün sonra bedava sürüm nasıldır var mıdır bilmiyorum.
    Bir diğeri igo o da aklımın bir köşesinde, kullananlar memnundu son dönem hariç. İndirim ve enpara ile yakalasam alacağım da 6 ay playden silindi, map,program eski kaldı filan güven vermiyor.

• haymanali2006 kullanıcısına yanıt
    Kardeşim izmir e geldim yandex i kullandım buca kaynaklardan ta güzelbahçeye kadar gittim hiç sıkıntı çıkartmadı süper yani bu program şuan için.
    Ben rahatlıkla güvenle kullanıyorum. Bi sorun çıkarsa bu konuyu hortlatırım :)
  • Nokia Here yi deneyin, internetsiz de kullanilabiliyor, her yere onunla gidiyorum

• Nokia Here iyidir, tüm Türkiye haritasını tek seferde indirip internetsiz kullanabilirsiniz. Yandex de iyidir ama yakın bir tarihte Başarsoft haritalara geçtikten sonra çok daha iyi oldu, onda haritalar şehir şehir indirilebiliyor. Yandex ve Here varken ayrıca navigasyon cihazına para vermeye bence hiç gerek yok. Hatta ona vereceğiniz parayla GPS'li uygun fiyatlı bir tablet alın çok daha kullanışlı ve yüksek donanımlı / yazılımlı olur.
  • yandex here ve sygic kullanıyorum.trafik bilgisi yandex in avantajı ancak dönülecek yolları sygic yada igo gibi detaylı belirtmemesi yüzünden bazen yanlış yerlere girebiliyorum.sygic ve igo dön dediği yolun tabelasınıda gösteriyor daha kolay oluyor.ayrıca gece de hud desteği cabası
  • pakimeno kullanıcısına yanıt
    Serit takip asistani yok cunku yandex ve hereda. O yuzden gozunuzu yoldan ayirmak zorunda kaliyorsuniz.

İgoda hem serit takip asistani var,hem de tabela gosterimi,tunel,kopru gosterimi var. Trafik bilgisine gore otomatik rota da guncelliyor.

44 liranin her kurusuna degiyor. Sygicte fena degil ama poi olarak cokbdaha kotu. İgo basaraoft kullaniyor.

• Kardeşim sürekli araç kullanıcak olsam dediğini 44 tl ye verip alırdım. banaa arada bi şehir dışına dooğru çıkmalık yada bilmediğim bi yere giderken yakınına kadar götürse yeter.
    yandex beni yolda bırakmadı. bi tutacak aldım taktım önüme gayet iyi yani.
    trafik durumu felan hepsi var. yolu gösteriyor buda bana yetiyor kısacası.
    Ankara istanbul gibi trafikte serit takip asistani isi bayagi kolaylastiriyor. Yandexle ben de genelde yanlis yone donuyorum. Kucuk şehirlerde is gorur tabi.

Here da iyi mesela ama here mi yandex mi derseniz,yandexin yonlendirmesini daha iyi buluyorum

• bana ücretsiz veya ucuz bi program önerebilir misin şerit takibi olan ?
  • Yandex; örneğin bit tatil seyahati için tek başına yeterli olmaz. Lokal olarak aradığınız her noktayı bulur ve navigasyon yaparsınız. Önünüzdeki trafik ışıklarını sıkışıklık olarak algılayıp sizi ana yoldan çıkarır. Geçen hafta yaptığım Ege seyahatinde yaşadım bunu özellikle İzmir ve Aksaray tarafında. Iş uzun yola gelince iyi bir navigasyon Uygulaması veya cihazı bulun.
    IGO iyi bir tercih olur, uzun yolda Tomtom, sygic iyidir, HERE Uygulaması ücretsiz ve iyidir özellikle trafik bilgileri son derece doğru ve isabetlidir.
    Navigasyon cihazı olarak 2. El bile alsanız işinizi görür.
    Ama İzmir ve bodrumda yandexin bana şürprizlerini görseydiniz inanamazsınız. Turgutreisten bodruma getiremedi beni. Allahtan bildiğim yol ve Yanımda Garmin cihazım vardı.
    Saygılar.

Nlife var onda da serit takip asistani var ama levha takip ozelligi igidaki kadar gelismemis. Yani sadece sokak ismi cikiyor, igodaki gibi levha görünmüyor.

Simdilik en ucuz ve guzel cozum nlife bencr. O da basarsoft kullaniyor,serit takip asistani sayesinde levhalarla pek denisinz olmuyor zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 7 Temmuz 2015; 14:36:01 >
  • Poi olarak sygic zayıf evet ama igo da üçgen takıla takıla gidiyor haritada takıla takıla akıyor bu yüzden ben sygic kullanıyorum yada here maps.google maps ile entegre çalışması ve trafik bilgilerinden dolayı here yandex ten daha kullanışlı bence.
  • pakimeno kullanıcısına yanıt
    Ayarlardan cozunurlugu degistirmistim igoda. İpadde yag gibi olan uygulama, iphone 4te surekli takiliyordu. Ben de ayarlardan detay kalitesini dusurmustum. Nasil yaptığımı hatırlamıyorum. Ama cok ters bir yerdeydi bu ayar. İyice kurcalayin menuleri.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.