Şimdi Ara

Max 20 Bin Bütçe, genç işi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba üstadlarım. 20 Bin TL bütçem var en fazla 3-5 bin lira daha oynatabilirim. Genç işi bir araba istiyorum ama alternatifler kısıtlı. Pek piyasası yok laflarına falan itibar etmediğim için en mantıklı aracı almak istiyorum. Şimdi aklımda şunlar var. Birlikte eleriz diye buraya geldim. Otomatik olması olamazsa olmaz değil ama olursa büyük nimet olur benim için. Aynı şey hız sabitleme ve sunroof içinde geçerli.

Temiz bir laguna 1 alıp geri kalanı benzin parası yapıp şehir şehir gezeyim diyorum. Ama bu sefer aklım laguna 2 lere kayıyor hatta abartıp laguna 2 3.0 V6 initiale yi düşünmeye bile başlıyorum. Tip olarak sevmesem de parasının hakkını veren ve bana önceki aracımda alıştığım konfordan fazlasını verebilecek bir araba olarak düşünüyorum. Eski aracım Clio4 icon du.

İkinci seçeneğim megane. Bu sefer megane coupelere aklım kayıyor. Gerçi kapı sayısı benim için pek önemli değil ama bu arabalarında piyasası belli değil. Kimi 20 diyor kimi 14..

Üçüncü seçeneğimde ise aklım uğraşma git getz. corsa falan bi B sınıfı temiz araba al kafana göre bin diyor.

Bana tavsiyeniz nedir?

----------------- EDİT ---------------------- 26/06/2015

Arkadaşlar konuyu açtığımdan bu yana kafamda beliren araçlar oldu. Bunlar arasında kararsız kalıyorum.

2000 model üstü Megane Coupe 1.6 16V - otomatik
    2000 üstü Volvo S40 1.6, 1.8 - otomatik
    2003 veya üstü Fiat Stilo Skywindow(3 kapı mı 5 kapı mı karar veremedim.) - manuel

- Yukarıda yazmış olduğum araçlar içerisinden bir tane megane coupe sahibi ile görüştüm nasipse araca bakmaya gideceğim. Eğer dediği gibiyse büyük ihtimalle satın alırım. Ama dediğim gibi kafam biraz karışık. 3 kapı bir araç bana ilerde ne gibi sıkıntı çıkarır pek tahmin edemiyorum açıkçası.
    - Volvo da ise temiz bulmak biraz sıkıntı gibi. Temiz olduğunu düşündüklerimde kafamdaki biçtiğim değerlerinin hep çok üzerinde istiyorlar. Konfor olarak diğer araçlarla kıyaslamaya bile gerek yoktur diye düşünüyorum.
    - Ayrıca otomatik seçeneklerin arasında manuel stilo da donanımı ile kafamı çeliyor. En azından megane da olmayan donanımlar var araçta. Ve bu aracında 3 kapılı versiyonu dış görünüş bakımından harika, 5 kapının ise arka tasarım benim açımdan baya baya bir vasat görünüyor gözüme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayF -- 26 Haziran 2015; 1:04:06 >

• Bence yine B sınıfı bir araçla devam edin. Sizin yerinizde olsam (ki ben de gencim ) Punto, Corsa gibi araçlara bakardım. Özellikle Puntolar baya sportif duruyor
  • Kesinlikte Punto M.Jet 1.3 tavsiye ederim. Bu ara piyasası baya yükseldi ama seri az yakan ve spor görünümlü tam genç arabası.
  • punto 1.3 cam tavan 90 hp bulmalısınız.
  • punto al.. genc isi cant taktir bi de camlari filmle.. ceza yemedigin muddetce keyif yaparsın..
  • Aklımdan seyfullahtan subaru almak geçti
  • Hb focus'lara baksana , trend spor tek kapılı olanı 1.6ies var honda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 140lık Laguna 1 almalısın kalan parayıda benzin parası yaparsın.
    Laguna 1-2-3 arasından en konforluya Laguna 1 diyorlar
    Araba hızlandıkça yola yapışıyor zaten çok iyi bir aerodinamiği var.

• dkerem2 D kullanıcısına yanıt
    Stiloyu unutmuşum. Stiloda olabilir ama cam tavanli versiyonu olursa cok hos olur. Aslinda çevremde olsa bakabilirim hemen
  • Adam 20 diyor siz cam tavan ve mi diyorsunuz.günümüz piyasasında mümkün değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dkerem2 D kullanıcısına yanıt
    Piyasası yok diyorlar satarken sıkıntı yaşatır mi?

• Kaliteli ve sağlam bir şey arıyorsan 2004-2006 ibiza ya da fabia alabilirsin. 3 araba kullandım 3'ü de bu fiyat bandındaydı.

Fiesta, Getz ve Punto'yu sağlamlık ve malzeme kalitesi açısından önermem. (motorlarını bilmem)

Eski kasa yaris, clio ve corsa'lar tasarımı çok çok eskide.

Özetle İbiza haricinde fabia ve polo olabilir. (pololar biraz daha +para gerektirebilir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi portative -- 12 Haziran 2015; 13:31:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okulaptus

Piyasası yok diyorlar satarken sıkıntı yaşatır mi?

Valla kardeş 2 tane stilom oldu 2-3 ayda satılıyor. Ama clio,punto gibi günde 10 kişi aranıyor. Sen zaten piyasası çok önemli değil. Kaliteli konforlu olsun demissin. Stilo c segmentinde olduğu için diğerleri ile karşılaştırmak yanlış olur.

• portative P kullanıcısına yanıt
    Önceki aracımdn önceki aracım getz di. Bu saatten sonra brdaha getz alırsam anca sunrooflu olanlarından alabilirim ki bence o araçlar ederinden çok çok pahalıya satılıyor artık. Bugün bir megane coupe ye baktım adam 20 den aşağı inmiyor. 2001 model araba tamam boya takıntım falan yok ama yinede 20 bana çok geldi almadım. 16 - 17 ye bıraksa alabilirim. Ayrıca otomatik te değil. Eski clio ile corsa zamanının çok çok gerisinde tasarımlara sahipler. Hiç beğenmiyorum öyle bir araç alıp kapnın önüne de koymak istemem açıkçası. Yukarıda lagunadan falan bahsettim ama bu arabaların piyasası olmadığı gibi piyasa arabada yok. Yani ben satıyorum diyen yakınlarda hiç görmedim Görsem kesinlikle değerlendirmeye alacağım ama yok.

Seçenekler daralıyor. Megane coupe, normal megane (otomatik), stilo bakıyorum artık. Kafamda iyice allak bullak oldu. Aslında bütçemi en azından 50 ye kadar artırabilirim ama sadece artık araçlara çok para vermek istemiyorum.

Şimdide madem araba bulamıyorum bari otomatik arayım da hiç bulamayım diye düşünerek hareket etmeye başladım :)

• Albea alınabilir.
  • Citroën c4 veya c3 düşündünüz mü veya tarz bişi ararsanız,c4 var veya c3 pluriele ne dersiniz?
    Ben de şu an maddi sıkıntıdan 2010 yarisimi satıp 20-25 arası birşey almayı düşünüyorum ama ben de çok kararsızım aynı şekilde genç işi bir şey arıyorum.

• Bana b segmenti araç almak hiç mantıklı gelmiyor aslında d segmenti çok daha iyi arabalar varken sizce b segmenti neden çok tercih ediliyor ?
    Mesela 0 polo 50k civarı o paraya
    Opel insignia citroen c5 vw passat Renault latitude vs araçlar varken neden gidipte polo alınır ki ?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.