Şimdi Ara

AMD'nin yeni ekran kartını kullandık: Eyefinity Freesync ile 7680x1140 pikselde oyun video ön inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD'nin henüz duyurusunu yapmadığı ve Radeon R9 290X'in yerine konumlandırmaya hazırlandığı yeni ekran kartını kullandık, üstelik Freesync destekli Eyefinity yani üçlü monitör kurulumundaki 7680 x 1440 gibi ultra yüksek çözünürlükte oyun oynadık. Detaylar videomuzda, iyi seyirler.

• Ne olduğu değil, fiyatı önemli bu devirde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o cözünürlükte baya iyi görünüyor performans ama denildigi gibi içerisinde kac adet kart mevcut :)

• Oyun pek akıcı değil, ayarlar en düşük seviyede, sniper elite 3 amd destekli bir oyun vs. ama 4 k nın iki katı bir çözünürlükte bir oyun deneyimi yaşatıyor olması inanılmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC_Hawker -- 9 Haziran 2015; 18:48:39 >
  • kim ne derse desin amd ekran kartında ama

• Ben daha 1080pye yeni geçtim bu da ne?

• Nası kazulet bi çözünürlüktür bu?
    Not: 2 kopil çıkınca sekmeyi direk kapattım. Videoyu izlemedim.
  • Ben 1080p Ultra ayarı 7680 x 1440 Low ayara tercih ederim.

• O kartta flagship yazıyor içinde büyük ihtimal r9 390x(furry) var 2 tanemi tekmi bilemem.

• bune abi bu çözünülükte çamur gibi görüntü, lowda oynamanın bir manası yok, 4k da high da oynasalarda kartın gücünü görsek. Hep hikaye dolar olmuş 3tl 3000tl karta vercem 1080p de ultra ayarlarda 60 fps zor alıcam. gider ps4 alır kafama takmam ayarlarıda.PC kullanısıyım ve ps4 üm yok.şuanda oyun için 5000tl bütcem olsun pc toplamak yerinde ps4 +ultrabook alırım. benim taka desktopu satıp.

• witcher 3 den sonra AMD gözümden düştü bayağı ..

• Kart en fazla Gtx 970 seviyesinde bir kart en fazla ve tek kart. Youtubedaki benchmarklara bakın anlarsınız gtx 970 ultra ayarlarda 4k artı 2.5x supersampling ile 30- 40 fps veriyor. Kesinlikle HBM li kart değil.

• Ufak bir hesaplamaya göre 7680x1440 çözünürlük, 5120x2880 (4K) çözünürlükten tam olarak 3 kat fazla piksel içeriyor. Bu sistem eğer tek ekran kartı kurulumu üzerine ise ve bu çözünürlükte low ayarlarda 30 fps oynatıyorsa tahminimce 4K da high ayarlarda (belki daha yüksek) aynı oyunu 30 fps oynayabilirsiniz.

Edit: Arkadaşlar kusura bakmayın hesaplarken bölmede hata yapmışım. Ekran kartının 4K performansı burada gördüğünüz performans benzeri olacağını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murmeko -- 9 Haziran 2015; 23:25:41 >
  • Çözünürlük olarak tabiki çok acayip bir çözünürlükten bahsediyoruz.1080p 1440p ve 2k da testleri görmek gerekiyor.8k da bütün ayarlar lowda ama işte 8k gibi acayip bir çözünürlük var ortada.

• quote:

Orijinalden alıntı: r4inyd4y

Ufak bir hesaplamaya göre 7680x1440 çözünürlük, 5120x2880 (4K) çözünürlükten tam olarak 3 kat fazla piksel içeriyor. Bu sistem eğer tek ekran kartı kurulumu üzerine ise ve bu çözünürlükte low ayarlarda 30 fps oynatıyorsa tahminimce 4K da high ayarlarda (belki daha yüksek) aynı oyunu 30 fps oynayabilirsiniz.

4k dediğimiz çözünürlüğün birçok çeşidi var ama esas olarak kabul edilen 4k 3840x2160 tır

• Video yu açmama bile gerek yok asla sahip olamayacağım bi kart

• keşke ufak değilde büyük bir hesaplama yapsaydın çünkü baştan aşağı yanlış 4k çözünürlük 2160x3840 standardı kabul edilir. 5120x2880 5k olarak geçer ve 7680x1440 den 1.33 kat daha fazla pixel içerir. 7680x1440 fark ettiyseniz 3 tane 2k monitörün yan yana koyulmasıyla elde edilir yani 3x2k dır. bu da 4k çözünürlüğün 1.33 katıdır. 4k ise 2k nın 2.25 katıdır. ekran kartının performansı için söylenebilecek hiç bir şey yok çünkü elle tutulur hiçbir bilgi bulunmuyor bu yüzden söylediklerinizin gerçeğin yakınından bile geçemez, zaten sallamasyona gerek yok haftaya çıkınca elle tutulur bilgiler ışığında ne yapabiliyor ne yapamıyor göreceğiz.

• Zen mimarili işlemciler merak konusu. Bakalım istenileni verebilecek mi...

• çıkartacakları ekran kartı o 3 monitörde akıcı oynatıyordu oyunu gözlemlediğim kadarıyla,ama her şeyden çok fiyatı ne kadar olacak acaba
  • 4Kdan 3 kat fazla çözünürlüğü kart lowda açıyor diye eleştirenler olmuş nvidia aynı fiyata 4k bile açamaz biraz insaf

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.