Şimdi Ara

Müziğe başlamak istiyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Müziğe başlamak istiyorum ama malesef çok fazla bütçe ayıramıoyrum ve müziğe dair şu ana kadar herhangi bir altyapım yok elektro gitarlar küçükten beri ilgimi çekiyor fakat amfi ile birleştiğinde bütçemi aşıyor malesef tek olduğunda da ses çıkmıyor bildiğiniz üzere. Keman var onu da zor biliyorum. Klasik gitarlara baktım onu da herkes çalıyo ama Yamaha c40 güzel diye duydum bütçeye göre. Valla kafam çok karıştı yardımınızı esirgemeyin.

Not: Eklemeyi unutmuşum. Bütçe 500 civarları fazla üstüne çıkamam malesef.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ne diyebilirim ki bu senin kararın hangi çalgıya daha yakın hissediyorsan ona başla
  • Hangisini istiyorsan karar ver bir an önce ders alarak başla, öğrenmeye başladıktan sonra neden daha erken baslamamisim dersin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ünlülerin şarkılarını coverlayarak başlayabilirsin.
  • Hocam sağda solda , karıya kıza hava atmak istiyosan al bi klasik gitar. Orta seviye bişey olsun yeter.
    Bide Allah vergisi bi sesin varsa köşesin
  • Sx sst 57 ile bkackstar id core 10 amfi al. biraz pazarlıkla 500 civarı bişey tutar...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam 2. el Squier Bullet Stratocaster alıp, bilgisayarına bağlayıp, GuitarRig ile ses alabilirsin başta. Sonra güzel bir amfi alırsın. Bu dediğim sana en fazla 400'e patlar. İnternetten de Selim Işık'ın videolarını sıkıca takip edersen gayet güzel çalarsın disiplinli gidersen.
  • toyota97 T kullanıcısına yanıt
    Gitarı seviyorsan elektroya bütçe ayıramıyorum diyorsan akustikle başla derim. Ama sevmen çok önemli. Sevmiyorsan boşuna başlama derim.
  • Üstat müzik derken teorisini felan diyosan bunun için bence en ideali piyano en kapsamlı çalgıdır ama ülkemiz ve koşulları çoğunlukla el vermez.Hangisini çalarsan çal
    lütfen nota öğren hemen akora girme bir zaman sonra bıkarsın.
  • Satmakta olduğum gitarlarımı buradan inceleyebilirsiniz.

İyi Forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arfix -- 21 Temmuz 2015; 22:38:26 >
  • Arkadaşlar güzel bilgiler yazmış.Bende birkaç ekleme de bulunayım.
    Kafanda tam olarak ne çalmak istediğin net değil sanırım, onu bir netleştir önce.
    Keman mı,akustik gitar mı,elektrik mi,klasik mi karar vermelisin.
    Sevdiğin müzik tarzları rock vs.tarz da ise akustik ve elektro arasında karar vereceksin.

Elektro ve amfi alacaksan sahibinden gibi sitelerden (veya mygitar.com,gitardersivideo 2.el bölümleri) temiz az kullanılmış 2.ellere yönelebilirsin.(Sıfır ve düşük kalite enstruman alacağına,temiz kullanılmış kaliteli bir tanesini tercih etmeli bence) Enazından gitarı seçemesen de amfiyi buradan alabilirsin diye düşünüyorum.Evde kullanılacaksa 10w olan amfiler başlangıç için ideal denebilir.Daha fazlasını evde kullanmak da sorun maliyeti de fazla.

Bende senin gibi yeni yeni başlıyorum çalmaya.2.el bir akustik aldım, yavaştan başlayacağım artık.(şuan da klasik gitar da tıngırdatıyorum)
    Arkadaşın dediği gibi yutube da selim ışık ve Öner yavuz hocalar var, çok iyi anlatmaktalar.Ben takip ediyorum,tavsiye ederim

• 100 liraya gitar + amfi bulunur

• toyota97 T kullanıcısına yanıt
    Kardeşim elektro gitar maddiyat ister. Adam gibi gitar ve amfi almazsan bokum gibi ses çıkar zaten gitar çalmadan elektro çalamazsın müziğe başlamak istiyorsan en kolayından gitardan başla derim sonra org olabilir
  • Gitar fazla klasik değil mi ya herkesin sırtında bi gitar

• quote:

Orijinalden alıntı: toyota97

Gitar fazla klasik değil mi ya herkesin sırtında bi gitar

Amaç marjinal olmak değilki, müziğe başlamak..
  • İkinci el almak çok daha iyi bir karar olacaktır. Zaten elektro gitarı ikinci el almak çok daha mantıklı. Bir elektro gitar rahat 10 yıl kullanılabilir. Arkadaşıma ikinci el bir epiphone almıştık, sıfırı 1300 liraydı, biz 800 liraya almıştık, 2 yıldır onu kullanıyor, çok da memnun.

Sen de sahibindene bakabilirsin. Mesela şu gitar:

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzik-muzik-aletleri-sifirdan-farksiz-cort-x-3-elektro-gitar-223144553/detay

Cort x3 ilk gitarımdı, uzun bir süre kullandım sonra da sattım. En iyi başlangış gitarlarındandır. Hatta orta seviye için de kullabilirsin. Bu gitarın sıfırını almaya kalksan 550 lira, burda 400 lira. İstersen yanında amfi 100 liraymış. Yani toplam 500 lira. Amfiyi bilemem ama gitarı şiddetle öneririm.

• İkinci el akustik gitar almanı öneririm. Her türü yeterli düzeyde çalabilirsin, ve kesinlikle teorini geliştir, nota, gam vs.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.