Şimdi Ara

Leadtek 8800GTX Düz ve Overclocklu Test Sonuçları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
0
Favori
11.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • OC li test sonuçları için =>http://forum.donanimhaber.com/m_10678369/mpage_1/key_//tm.htm

Kart bu sabah elime geçti, X1950XTX ile karşılaştırmalı testlerini yapmaya başladım. İnş öğlene kadar detaylı bir test raporu hazırlamış olacağım vatana millete hayırlı olsun

Yavaş yavaş ekleyelim canlı yayın İlk olarak düz sonuçlar...

Test sistemi

ASUS P5B Deluxe
    Intel Core 2 Duo e6400@3.6GHz işlemci + Scythe Ninja soğutucu
    2x1 GB ADATA Viteste DDR2 800@ 900MHz 5 6 6 15 bellek
    Leadtek Nvidia 8800GTX ekran kartı
    2x Raptor 74GB sabit disk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Speed-Step -- 6 Aralık 2006; 14:29:41 >

• İşin bitince kartımı bana geri at arkadaşım

()
  • Bunu bekliyordum
  • kolay gelsin..
    2006 skoru çok sağlam..
  • Daha geçen haftasonu yeni bir bilgisayar topladım ama GPU ile ilgili problem yaşıyorum. Sistem bileşenleri:

ANAKART: ABIT AB9
    CPU: INTEL E6400 DUO
    GPU: LEADTEK PX8800 GTS
    RAM: 2 X 1024 PC26400

Win XP SP1 yükledikten sonra bileşenlerin sürücülerini CD'lerinde kurdum ama ekran kartı için kurulum aşamasında "windows ile uyumsuzdur" gibi bir mesaj verdi. Buna rağmen yüklemeyi tamamladım ve sistem windows dayken normal çalışıyor ama oyunlara girdikten sonra 2-3 dk içinde sistem çöküyor ve resetliyor ve donuyor.

Ekran kartının güncel sürümünü de internetten yükledim ama birşey farketmedi.

Problem nerde olabilir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: bleda5

Daha geçen haftasonu yeni bir bilgisayar topladım ama GPU ile ilgili problem yaşıyorum. Sistem bileşenleri:

Win XP SP1 yükledikten sonra bileşenlerin sürücülerini CD'lerinde kurdum ama ekran kartı için kurulum aşamasında "windows ile uyumsuzdur" gibi bir mesaj verdi. Buna rağmen yüklemeyi tamamladım ve sistem windows dayken normal çalışıyor ama oyunlara girdikten sonra 2-3 dk içinde sistem çöküyor ve resetliyor ve donuyor.

Problem nerde olabilir?

Yeni kurulum yap ve SP2 li kur yada kurduktan sonra SP2 yi kur. Ayrıca directx in son sürümünü yükle sorun %99 çözülür...

• quote:

Orjinalden alıntı: bleda5

Daha geçen haftasonu yeni bir bilgisayar topladım ama GPU ile ilgili problem yaşıyorum. Sistem bileşenleri:

Problem nerde olabilir?

evet @sarpuli ye katılıyorum, tamamen sp ile alakalı bi sorun.sp2 li xp kurarsan sorunun çözülecektir.

•  Leadtek 8800GTX Düz ve Overclocklu Test Sonuçları

yorum yok
  • Sağolun beyler, hemen deniycem.

Bleda
  • @Speed-Step gürültü seviyelerinide karsılastırıp onlarıda yayınlayabılırmısın? hıc olmazsa kulaktan gurultu sevıyesı ne alemde x1900xtx yada x1950xtx e göre?
  • Kartların fan yaprakları ince haliyle gürültü seviyesi fan %100 bir seviyede yani en yüsek devirde dönse bile ses fazla fark edilmiyor uzay montaj bir sistemde ses duyulabilir ama kapalı bir kasa içerisinde duyulması çok zor.
  • quote:

2x1GB Raptor 74GB sabit disk

yorum yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: BeyazBüyü

Kartların fan yaprakları ince haliyle gürültü seviyesi fan %100 bir seviyede yani en yüsek devirde dönse bile ses fazla fark edilmiyor uzay montaj bir sistemde ses duyulabilir ama kapalı bir kasa içerisinde duyulması çok zor.

eğer x1900xtx gibi değilse super olmus o teknoloji x1900xtx in elektırık supurgesınden farkı yok cunku
  • Kartı beslediğin psu tagan mı değilse hangi psu ve kaç w?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Atrinn

Kartı beslediğin psu tagan mı değilse hangi psu ve kaç w?

güzel soru elimizde böyle bir kart olsa sağlıklı çalışabilmesi için en az ne kadarlık bir güç kaynağı ihtiyacı var diğer bileşenlerle birlikte olduğunu düşünürsek? Nvidia nın önerdiği rakkam kaç vede DonanimHaber test merkezi olarak sizin önerinizi alabilirmiyiz Speed-Step???
  • quote:

sanırım, Be Quiet Dark Power Pro 530W
  • Bu arada sözüm firmalara, bunların haberlerini yazıyorum, çiziyorum, ediyorum ama bir tanesi çıkıp al şu ekran kartı anakart yada her neyse yazdıklarını teoriden pratiğe dönüştür demiyor yaw. Tabii yapan firmalar var onlara sözüm yok zaten ama yapmayanların sayısı yapanlardan bir hayli fazla. TR'de özellikle internet yayıncılığına hala yeterli itibar gösterilmiyor kanısındayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 27 Kasım 2006; 16:27:55 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: foxwoods

quote:

güzel soru elimizde böyle bir kart olsa sağlıklı çalışabilmesi için en az ne kadarlık bir güç kaynağı ihtiyacı var diğer bileşenlerle birlikte olduğunu düşünürsek? Nvidia nın önerdiği rakkam kaç vede DonanimHaber test merkezi olarak sizin önerinizi alabilirmiyiz Speed-Step???

@fx57 hocam yukardaki sorumu sende yanıtlayabilirsin!

• quote:

quote:

quote:

@fx57 hocam yukardaki sorumu sende yanıtlayabilirsin!

Eğer güç kaynağı tahmin ettiğim gibi ise,

* 530 W Güç
    * ATX12V v2.2 ve EPS12V v2.91 standartlarına uyumluluk
    * 24pin ve dönüştürücü ile 20pin anakartlar ile çalışabilme
    * 2 adet PCI-Express bağlantısı (SLI ve Crossfire uyumluluğu)
    * 6 adet SATA bağlantısı
    * 8 adet 4 Pin güç bağlantısı (HDD)
    * 1 adet 3 Pin güç bağlantısı (FDD)
    * Soğutma için 1 adet 120mm sessiz fan
    * Aktif PFC desteği
    * P4 ve P8 güç bağlantı desteği
    * 3 adet 3 Pin ve Moleks 12v fan bağlantı soketi
    * Güç çıkışları: +3,3V: 28A, +5V: 30A, +12V 1: 20A, +12V2: 20A, -5V: 0,5A, -12V: 0,8A, +5VSB: 2,5A

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.