Şimdi Ara

Microsoft bu kez ikizinizi bulmaya yardımcı oluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft bu kez ikizinizi bulmaya yardımcı oluyor 

Microsoft geçtiğimiz günlerde fotoğraf üzerinden yaş tahmini yapan how-old.net sitesini yayınlamış ve büyük ilgi görmüştü. Yüklediğiniz fotoğrafı analiz ederek yaş tahmini yapan site başarılı tahminleri ile dikkat çekmişti.

Benzer bir başka servis yine Microsoft tarafından yayınlandı. TwinsOrNot adındaki site tıpkı how-old.net gibi basit bir tasarıma sahip. Kullanıcılardan iki fotoğraf yüklemelerini isteyen bu site ise iki fotoğrafı karşılaştırarak benzerliğini ölçüyor. İki farklı kişiye ait fotoğrafların yüklenmesiyle bu kişilerin ikizlik oranı % olarak belirtiliyor.

İkizini bulmak isteyen kullanıcılar www.twinsornot.net adresi üzerinden fotoğrafları yükleyerek karşılaştırma yapabilirler. 

• Microsoft gibi bir firma neden böyle gereksiz şeylerle uğraşıyor anlamıyorum. Yoksa fotoğraf veritabanı mı oluşturmaya çalışıyorlar? Anlamak güç!

• Pek başarılı sayılmazdi sanki. Beni 40 arkadasimi 38 gösterdi. Halbuki ikimiz de 18 yasindayiz.

• Bak bu gereksiz olmus iste..

• ulan bende benim benzerimi bulacak sandım bir an.. ne gereksiz bir servis bu

• crazy585858 kullanıcısına yanıt
    Bende öyle sandım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • işsizlere yeni bir uğraş daha
  • Microsoft bu uygulamalar ile öğrenen makine olgusunu geliştirmeye katkı sağlıyor. Yapay zeka diyelim anlaşılır olsun.

• Benden 2 fotoğraf istedi, gönderdim yanyana koydu ve şu uyarıyı verdi "OMG 100% clones"

Ulan 2 resimde de ben varım zaten. Şaka mı bu aahshdashda :D

• Microsoft bu kez ikizinizi bulmaya yardımcı oluyor

• bu kadar veriyi neden topluyo dersiniz eğlenceli bir uygulamaymış gibi göstererek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nobu -- 6 Haziran 2015; 22:23:36 >
  • Amaç Uygulama ile veritabına Fotoları kaydedip Amerikaya satmak

• quote:

Orijinalden alıntı: redwolf0

Amaç Uygulama ile veritabına Fotoları kaydedip Amerikaya satmak

Windows PC kullanıyorsan zaten kopyalıyorlardır sorun yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

quote:

Orijinalden alıntı: redwolf0

Amaç Uygulama ile veritabına Fotoları kaydedip Amerikaya satmak

Windows PC kullanıyorsan zaten kopyalıyorlardır sorun yok

Kullanmayan varmı ki ?
  • Bende dünyadaki diğer insanlarla karşılaştıracak sandım. İki fotoğrafı yanyana yükleyeceksem zaten kendimde görürüm benzerliği. Birde bu iş dünyadaki herkezin yüz tanımasını yaparak etiketliyorlar, kanmayın bunlara.

• iki resmide biz koyduktan sonra % verse ne olur vermese ne olur ?

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirHan

Microsoft gibi bir firma neden böyle gereksiz şeylerle uğraşıyor anlamıyorum. Yoksa fotoğraf veritabanı mı oluşturmaya çalışıyorlar? Anlamak güç!

Ne sanıyorsunuz.

Niye işletim sistemini ücretsiz sunuyor?

7 den sonra çıkan sistemler iyice çevrimiçi sistemlere döndü. Neredeyse chrome os dan farkı kalmayacak.

Sistem sürekli büyük biraderin gözetiminde.

MS geleceği önceden gördü abi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Suppordle

Microsoft bu kez ikizinizi bulmaya yardımcı oluyor

Gözler hafif andırıyor.

• Bunu eğlence olarak görmemek gerek, adamlar api demolarını kullanıcılara sunuyor sadece gücünü gösterebilmek için. Bu sistemi örneğin, bir uygulamada binanın giriş çıkışlarına koyduğunuz kamera ile o gün kimlerin ve hangi çalışanların gelip gittiğinin takibi için kullanabilirsiniz. Veya mobese kameraları ağı üzerinde, fotoğrafları girilen suçluların tespiti için kullanılabilir... Her iki api da hayal gücü ile sınırlı. Tabi doğruluk oranının geliştirilmesi lazım.

• adamlar fişlemeyi bile eğlenceli hale getiriyor.helal olsun

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.