Şimdi Ara

Balıkçılara özel su geçirmeyen dört pervaneli hava aracı: Aguadrone

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  Balıkçılara özel su geçirmeyen dört pervaneli hava aracı: Aguadrone

Bildiğiniz gibi dört pervaneli hava araçları artık birçok farklı amaç için aktif olarak kullanılıyor. Bu farklı amaçlar arasına eklenen ve hayata geçebilmek adına Kickstarter'da bağış toplayan Aguadrone, balıkçıları hedef alıyor.

Dış gövde tasarımı olarak standart bir çizgide gelen ancak su geçirmemesiyle amacı için oldukça iyi bir alternatif oluşturan Aguadrone, balıkçılara balıkların yerini belirleme noktasında yardım ediyor. Bunu alt tarafında taşıdığı sonar temelli balık belirleme aracıyla yerine getiren hava aracı, suyun yaklaşık 37 metre altına kadar inceleme yapabiliyor ve elde ettiği bilgileri WiFi üzerinden 98 metre içerisinde iOS ile Android cihazlara gönderebiliyor.

Balık bulunduğu zaman "eve geri dön" özelliğiyle -GPS yardımında- tekneye ya da sahildeki balıkçının yanına gelen Aguadrone, modüler yapısıyla bu sefer sonar birimi yerine ucuna yem takılı olta ile yola çıkıyor ve oltayı ulaşılamayacak kadar uzak bölgedeki balıkların üzerine bırakıyor. Hava aracının ayrıca üzerinde HD kamera yer alan özel bir alt apartı üzerinde de çalışmalar devam ediyor.

İlginç bir kullanım süreci ortaya koyan Aguadrone, Kickstarter'da 150,000$ toplam bağış miktarıyla yola çıkmış durumda. Yapılacak en az 400$ bağış ile elde edilebilen ürünün tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

• Baligi bunla tutanla sağlam dalga gecerler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eglenceli bir cihaza benziyor..

• Vay be daha neler gorucez

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olmazsa olmaz.

• Vay be yavaş yavaş insanların yardımcı robotları oluyor, köpekler filan ikinci plana atılacak avcılıkta

• Teknoloji sayesinde balıkların neslini de yakında tüketiriz.

• Balıklara kaçacak şans da tanınmayacak desenize. Kendi sonumuzu yine kendimiz hazırlıyoruz.

• Radarla balık avlamak uzun zamandır yapılan bir şey. Bazı yorumlara resmen gülüyorum. Siz buna karşı çıkacağınıza trolle balık avlamayı engelleyin önce.

Teknoloji ile balıkçılık hobisini buluşturuyor, sevdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: swat882

Vay be yavaş yavaş insanların yardımcı robotları oluyor, köpekler filan ikinci plana atılacak avcılıkta

Köpek mi yakalasın balığı?

• quote:

Orijinalden alıntı: OnLiNe MaNaGeR

quote:

Orijinalden alıntı: swat882

Vay be yavaş yavaş insanların yardımcı robotları oluyor, köpekler filan ikinci plana atılacak avcılıkta

Köpek mi yakalasın balığı?

elbette hayır, kuş avında, geyik avında filan da drone lar kullanılmaya başlandı o yüzden dedim, yeni yardımcı larimiz drone lar

• Yemi daha uzağa atmak için bana da böyle bir şey lazım, fiyatı ucuzlarsa belki düşünülebilir.
  • Bu adam balık yeri tespit etmekten ziyade direkt olta niyetine kullanıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.