Şimdi Ara

İlk Windows 10 telefonları resmiyet kazandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• İlk Windows 10 telefonları resmiyet kazandı

Microsoft'un masaüstü sistemlere yönelik Windows 10 sürümü 29 Temmuz itibariyle satışa çıkacak ancak akıllı telefonlara yönelik olan sürümün ise sonbahar dönemine kalması bekleniyor. Haliyle ilk akıllı telefonlar da o dönem satışa sunulacak. Ancak şimdiden ilk modeller duyuruldu.

İlk Windows 10 akıllı telefonları beklenenin aksine çok uzak bir memeleketten Filipinler'den geliyor. Ülkenin yerli markalarından Cherry Mobile, Windows 10 ile gelecek iki akıllı telefon modeli tanıttı.

İlk Windows 10 telefonu ünvanını elde eden cihazlar Alpha Prime adını taşıyor. 5 inçlik model Alpha Prime 5, 4 inçlik model de Alpha Prime 4 olarak birbirinden ayrılıyor. Ülkenin alım gücü düşük olduğu için cihazlar da giriş seviyesi segmentte yer alacak. 

Modellerden Alpha Prime 5, Cortex-A7 tabanlı 4 çekirdekli Snapdraon 210 yongasetinden gücünü alıyor. 1GB RAM ve 8GB depolama kapasitesi ile desteklenen modelde 8MP çözünürlüğünde arka kamera, 2MP çözünürlüğünde ön kamera mevcut. 

Alpha Prime 4 modeli de Snapdragon 210 yongasetini kullanıyor. Ancak RAM miktarı 512MB ve depolama kapasitesi de 4GB. Ayrıca ön kamera yine 2MP çözünürlük kullanıyor. 

Cherry Mobile henüz cihazların çıkış tarihini ve fiyatlarını açıklamadı. Ancak Windows 10 ile aynı tarihte piyasaya çıkacağı kesin gibi. Bununla birlikte Windows Phone döneminde olduğu gibi Windows 10 döneminde de üreticilerin düşük maliyetli telefonlara yöneldiğini görecek gibiyiz. Halen yüksek satış rakamlarına ulaşamayacağını düşünen üreticiler raflarda kalsa bile fazla zarar getirmeyecek donanımlar tercih ediyor. Bakalım Windows 10 bunu değiştirebilecek mi? 

• 3310 Daha iyidir.

• Win mobile'a androidden daha sicagim ancak gelistirilmesi lazim, market anlaminda da. Ayrica premium malzeme ve alisila gelmis yeniliklerle birlikte hic gorulmemis ozellikler iceren bir cihazla cikmasi lazim, anlayacaginiz gidilecek daha cok yollari var..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • +1

• Bu sene Windows'un yılı olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: 302sino

Bu sene Windows'un yılı olacak.

ona her yıl bayram zaten

utanmadan 512 mb ramlı model yapmışlar. üstüne para verilse alınmaz. yazık ,insanın sağlığı bozulur.
  • Iyi ki bir "dusuk donanimda stabil çalışıyor" furyasi var. Resmen sd 400 ve 200 serisi islemcileri microsoft bitirdi. Ki stabil calistigi da yok. Menude kasiyor dusuk telefonlar. Programa girerken de iki üç saniye bekletiyor. Bahsettigim telefon ya 520 ya da 530. Arkasi hafif kavisli modeldi. Arkadaşın telefonu.

• Angel of the Lord kullanıcısına yanıt
    En azından yapamayacakları şeyleri söylemiyorlar Android her sene güya performansı ve pil sürelerini artırdığını iddia ediyor ama gördük ki görsellikten başka bir şey yok her sürümde.Telefonların hızlanma nedeni tamamen donanım.L520 ye gelince şuan 350 civarı bulunabilen bu telefon bana göre hala rakipsiz.
  • "Alpha Prime" nedir başka isim bulamamışlar mı ? Samsung özentileri.

Zaten nasıl olsa ülkemize gelmez bu telefon. Fazla konuşmaya gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

quote:

ona her yıl bayram zaten

utanmadan 512 mb ramlı model yapmışlar. üstüne para verilse alınmaz. yazık ,insanın sağlığı bozulur.

kardeşim filipinlerden bahsediyor...Orada millet bizdeki ağzı açlıktan kokarken cebinde simit alacak parası yokken 3000 liraya telefon alayım masanın üstüne koyayımda statüm olsun beni adam sansınlar diye uğraşmıyordur...Laf olsun diye konuşuyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: johnny_bravo_

quote:

quote:

ona her yıl bayram zaten

kardeşim filipinlerden bahsediyor...Orada millet bizdeki ağzı açlıktan kokarken cebinde simit alacak parası yokken 3000 liraya telefon alayım masanın üstüne koyayımda statüm olsun beni adam sansınlar diye uğraşmıyordur...Laf olsun diye konuşuyorsunuz

Okuma alışkanlığı almayınca bu gibi komik durumlar oluşabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Murat081

quote:

quote:

quote:

ona her yıl bayram zaten

Okuma alışkanlığı almayınca bu gibi komik durumlar oluşabiliyor.

Orada ki komik duruma mı takıldın?Yoksa içeriği zoruna mı gitti?

• quote:

Orijinalden alıntı: Angel of the Lord

Iyi ki bir "dusuk donanimda stabil çalışıyor" furyasi var. Resmen sd 400 ve 200 serisi islemcileri microsoft bitirdi. Ki stabil calistigi da yok. Menude kasiyor dusuk telefonlar. Programa girerken de iki üç saniye bekletiyor. Bahsettigim telefon ya 520 ya da 530. Arkasi hafif kavisli modeldi. Arkadaşın telefonu.

630 kullanıyorum o bahsettiğin menüdeki kasılmalardan bende eser yok ki telefon uygulama resim müzik dolu 512mb için ağır uygulamar sadece açılırken 2 3 sn bekletiyor o kadar.Androidde loading yazısı çıkmaz sistem donar fark bu gerçi 512 mb ram ile donanım canavarı androidin çalışması imkansız.

• Çıkarmasa daha iyiymiş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boh gibi işlemci snapdragon 200

• quote:

quote:

quote:

ona her yıl bayram zaten

512 mb ram ile 1 gb ram arasındaki maliyet farkı ne kadar. ?

kimse gidin iphone alın demiyor. 512 mb ram yetersiz işte windows phone için bile.

• quote:

Iyi ki bir "dusuk donanimda stabil çalışıyor" furyasi var. Resmen sd 400 ve 200 serisi islemcileri microsoft bitirdi. Ki stabil calistigi da yok. Menude kasiyor dusuk telefonlar. Programa girerken de iki üç saniye bekletiyor. Bahsettigim telefon ya 520 ya da 530. Arkasi hafif kavisli modeldi. Arkadaşın telefonu.

O sistemi görmeden bir şey diyemem.

Bahsettiğin kasmaların yaşanması imkansız normalde.

Eline alıp 3 saniye denediğin işletim sistemi hakkında ahkam kesme lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

O sistemi görmeden bir şey diyemem.

Bahsettiğin kasmaların yaşanması imkansız normalde.

Eline alıp 3 saniye denediğin işletim sistemi hakkında ahkam kesme lütfen.

O zaman o telefon hataliydi. Zira surekli goruyordum. Her gordugumde ayniydi. Ha fiyatina bir sey diyemem. Ama kasiyordu yani.

• quote:

Eline 520-530 almayan konuşuyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam
    Ben Lumia 520 kullanıyordum gerçekten 512 MB ram ile inanılmaz hızlıydı ne yaparsam yapayım banamısın demedi
    Şu an 940 XL Çıkıcak Microsoft Sanırım bu Sefer 940 XL ile damgayı vurucak.Windows 10 işletim sistemi ile gelicek.Özellikleri tamamiyle inanılmaz.
    Zaten artık Windows 10 dan başka sürüm çıkmiyacak artık geliştirme aşamasına gelicek en fazla 1-2 sene sonra oturur diye düşünüyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.