Şimdi Ara

Analiz: Galaxy S6 serisi yıl sonunda 50 milyon barajını geçecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Analiz: Galaxy S6 serisi yıl sonunda 50 milyon barajını geçecek

Samsung şimdilik Galaxy S6 satışlarından memnun gözüküyor. Ancak diğer global markaların da yeni amiral gemisi cihazlarını satışa sunmaları Galaxy S6 serisinin gidişatını nasıl etkileyecek merak konusu. Bu konuya ilişkin araştırma yapan Counterpoint araştırma şirketi ise Galaxy S6 serisinin yıl sonunda 50 milyon satışı aşacağını görüyor.

Samsung'un satış rakamları hakkında bir açıklama yapmamış olması rakamların kötü olduğu şeklinde yorumlanarak yatırımcıları da endişelendiriyordu. Ancak Nisan ayındaki satışları takip eden araştırmaya göre Galaxy S6 serisi oldukça iyi satış rakamlarına ulaşmış durumda. Araştırmalara göre 10 - 30 Nisan tarihleri arasında 6 Milyon satış yapan (sevkiyat değil) seri Apple'ın iPhone 6 serisinin ardında hemen ikinci sırada yer alıyor.

Araştırma şirketi Galaxy S6 serisinin yıl sonunda 50 milyon barajını aşmasını bekliyor. Hatırlanacağı gibi başarılı bir diğer model Galaxy S4 çıkış yaptığı yılda 45 milyon satmayı başarmıştı.Bu noktada S6 Edge modelinin de satışlara katkısı önemli ancak Samsung'un kıvrımlı ekrana sahip cihaz için bazı stok sıkıntıları yaşadığı da söyleniyor.

• Apple'ın bir günde sattığı kadar yani...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir markanın her telefonu ilk günden çok iyi satış yapıyorsa markanın bağımlı kitlesi iyi çalışıyor demektir.
    İlk günden yapılan satışlara bakmamak gerek. Zira S3'ü ilk günden alan bir çok insan şu kafayla aldı ne aldığını bilmeyenler de pişman oldu.
    Telefon çıktıktan 1 ay sonra satmaya başlıyorsa bağımlı kitle değil, araştırmacı kitle daha çok tüketiyor demektir.

Apple'ın ilk günde 50 milyon satması marka adına ve bağımlı kitlesiyle ilgili ki 50 milyon falan da satmıyor.

İlk ayında yaklaşık 20 milyon tedarik sayısına ulaşmış Nisan içinde 6 milyondan fazlası satılmıştır. Bu ay ise 10 milyonu yine aşmış. 50 milyonu geçer ama 70 milyon olmaz.

• Samsung güzel atılımlar yapıyor bir iPhone kullanıcı olarak ilgimi çekiyor. Bazıları bundan neden rahatsız oluyor anlamış değilim siz bu markaların ceosu yada hissedarı değilsiniz. Hepsi yabancı marka Türkiye'ye bir katkıları yok yani. Bu yüzden keyfiniz hangisini istiyorsa onu kullanın tüketicisiniz siz. Bu olgunluğa niye erişemiyoruz anlamıyorum. Biri forumun samsung reklamı yaptığını düşünüyor bu forumda her gün ne kadar içerik çıkıyor onlara takılmayıp buna takılmasını hangi beyin fonksiyonları ile açıklayabiliriz , biri Apple'ın bi günde sattığı kadar demiş sanki Apple komisyon vermiş gibi. Maalesef bi ergen kitle var ve bunlar forumlarda egemen. Bunlar yüzünden insan bazı şeylerden soğuyor. Ama herşeye rağmen geleneğini adabınj bilen ve Türk olduğunun farkında olan insanlarda az değil. Şöyle bir konuda gelenekten tüketicinin ne demek olduğundan ve Türklükten bahsetmek işte toplum olarak nasıl bir bunalımda olduğumuzun göstergesi maalesef bunları hatırlatmak anlatmak gerekiyor.

• Bütün ust segment telefonlarin fiyati cok pahalı. Note4 alanlar gercekten cok kârlı cikti bu fiyat sacmaligindan.

• Telefon diğer amirallere gore iyi fakat insanlar eskisi kadar telefon değiştirmiyor artik. Xiomi benzeri firmalar bozdu bu gidişatı.

• ___Lawyer___ kullanıcısına yanıt
    Bu tarz haberlerden Donanımhaber'in çıkarı olduğunu düşünenler bile var. Halbuki buradaki haberlerin hiçbirisi uydurma değil dünya medyasında da yer alan haberler. Özel haberlerde çok çıkıyor tabi ama onları özel kılan hiç bilinmeyen bilgiler verilmesi. Nedense bi çok markanın haberleri altına "reklam" tarzı yorumlar geliyor. En çok ben üzülüyorum yazan olarak emin olabilirsiniz.

Nasıl her markanın reklamı yapılabilir ki? ya da olumsuz bir haber çıktığında nereye kayboluyor onu yazanlar?
    hatalı,yanlış değerlendirilmiş şeyler olabilir. Onları belirtenleri ayrı bi yere koyuyorum. Ama buradaki haberleri ön yargı yerine bilgi almak için okusa keşke herkes.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okisht

Bu tarz haberlerden Donanımhaber'in çıkarı olduğunu düşünenler bile var. Halbuki buradaki haberlerin hiçbirisi uydurma değil dünya medyasında da yer alan haberler. Özel haberlerde çok çıkıyor tabi ama onları özel kılan hiç bilinmeyen bilgiler verilmesi. Nedense bi çok markanın haberleri altına "reklam" tarzı yorumlar geliyor. En çok ben üzülüyorum yazan olarak emin olabilirsiniz.

Nasıl her markanın reklamı yapılabilir ki? ya da olumsuz bir haber çıktığında nereye kayboluyor onu yazanlar?
    hatalı,yanlış değerlendirilmiş şeyler olabilir. Onları belirtenleri ayrı bi yere koyuyorum. Ama buradaki haberleri ön yargı yerine bilgi almak için okusa keşke herkes.

Gerçekten size sabır diliyorum. Maalesef buna bazı etik olmayan sözde editörlerin bulunduğu kurumlarda çanak tutuyor. Adeta bir marka taraftarlığı yapılmaya çalışıyor. DH ekibi olarak etik ve dürüst ilkelerinizi koruduğunuz için teşekkür ederim. Bu bahsettiğimiz kitle genel anlamda yaşça küçük olanlar ancak öyle olsa dahi bu denli yıkıcı olmaları hiç de normal değil bu bir toplum sorunu olma yolunda gidiyor. Eskiden biri bişey alınca hayırlı olsun denirdi ama artık kendisi alamadığı karşıdaki aldığı için anlamsız eleştiriler ve yıpratma politikası güdülüyor. Herşeyden önce bu hayran kitlesi olan markalar yabancı markalar ve bizler sadece tüketiciyiz işimize ve ihtiyaçlarımıza uygun olanı bütçemiz doğrultusunda alıp kullanmalıyız. Ama bunlar maalesef bunu anlamıyor. Mesela Samsung'un Apple'ın çok satması güzel telefonlar yapması gelişmesi bir kesimi neden rahatsız eder anlamış değilim işte burada bahsettiğim etik değerlerin yokluğu ve kültür yoksunluğu devreye giriyor. Öyle bir nesil yetişti ki daha doğar doğmaz tabletlerle oyun oynayan direk bilgisayarda gözlerini açan bir nesil. Bunlar sokakta arkadaşlığın insani duyguların ne demek olduğunu öğrenemediler ve kıskançlığın , kötü düşüncenin zihinlerde hakim gezdiği bir nesil oluştu maalesef. Size başarılar ve sabır diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ___Lawyer___ -- 3 Haziran 2015; 19:28:19 >

• Fiyatlar düştükten sonra o sayılara ulaşır. Şimdilik 2800tl vermek mantıklı değil.

• quote:

Bu tarz haberlerden Donanımhaberin çıkarı olduğunu düşünenler bile var. Halbuki buradaki haberlerin hiçbirisi uydurma değil dünya medyasında da yer alan haberler. Özel haberlerde çok çıkıyor tabi ama onları özel kılan hiç bilinmeyen bilgiler verilmesi. Nedense bi çok markanın haberleri altına reklam tarzı yorumlar geliyor. En çok ben üzülüyorum yazan olarak emin olabilirsiniz. Nasıl her markanın reklamı yapılabilir ki? ya da olumsuz bir haber çıktığında nereye kayboluyor onu yazanlar? hatalı,yanlış değerlendirilmiş şeyler olabilir. Onları belirtenleri ayrı bi yere koyuyorum. Ama buradaki haberleri ön yargı yerine bilgi almak için okusa keşke herkes.

Aldırmayın bence, Apple haberi açınca Apple reklamı diye ağlıyorlar, Samsung haberinde ise Samsung reklamı diye. ekrem71'e de sürekli saldırıyorlar. Fanboy'larda malesef mantık aramayacaksınız, karşı markanın haberi çıkınca direkt kötü amaçlı düşünürler.

• Plastik leğen tasarımına devam etseydi daha fazla satardı. Sorun fışkıran bir cihaz için o fiyat çok yüksek. Hiç değilse fiyatı düşük olduğu için cazibesi olurdu. LG G2 ya da G3 gibi. 20 gün içinde 6 milyon satış diğer S serisiyle kıyaslandığında samsung için kötü.
  • Bir şekilde alışıyoruz biz de. Zaten zamanla o kullanıcıların da aradaki farkı ayırt etmeye başlayacağına inanıyorum. En azından burada sizler gibi kullanıcılar da diğer kitleye yön verecek zamanla.
    bunun dışında her türlü eleştiriyi de dikkatle takip ediyoruz zaten tüm editörler olarak. Kimsenin hata yapmaktan güceneceğini sanmıyorum önemli olan eleştirileri olumlu alabilmek. Bana da eleştiri geliyor özellikle yazım hataları ile ilgili ben de git gide dikkat ederek daha güzel bir seviyeye taşımaya çalışıyorum.

Tekrar teşekkürler, gözünüze takılan bir şey olursa siz de değerli yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen.
    İyi akşamlar
  • su tuketim cılgınlıgı

• quote:

Bir şekilde alışıyoruz biz de. Zaten zamanla o kullanıcıların da aradaki farkı ayırt etmeye başlayacağına inanıyorum. En azından burada sizler gibi kullanıcılar da diğer kitleye yön verecek zamanla.
    bunun dışında her türlü eleştiriyi de dikkatle takip ediyoruz zaten tüm editörler olarak. Kimsenin hata yapmaktan güceneceğini sanmıyorum önemli olan eleştirileri olumlu alabilmek. Bana da eleştiri geliyor özellikle yazım hataları ile ilgili ben de git gide dikkat ederek daha güzel bir seviyeye taşımaya çalışıyorum.

Tekrar teşekkürler, gözünüze takılan bir şey olursa siz de değerli yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen.
    İyi akşamlar

Rica ederim ben teşekkürler ve başarılar dilerim size. İyi akşamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

quote:

Bu tarz haberlerden Donanımhaberin çıkarı olduğunu düşünenler bile var. Halbuki buradaki haberlerin hiçbirisi uydurma değil dünya medyasında da yer alan haberler. Özel haberlerde çok çıkıyor tabi ama onları özel kılan hiç bilinmeyen bilgiler verilmesi. Nedense bi çok markanın haberleri altına reklam tarzı yorumlar geliyor. En çok ben üzülüyorum yazan olarak emin olabilirsiniz. Nasıl her markanın reklamı yapılabilir ki? ya da olumsuz bir haber çıktığında nereye kayboluyor onu yazanlar? hatalı,yanlış değerlendirilmiş şeyler olabilir. Onları belirtenleri ayrı bi yere koyuyorum. Ama buradaki haberleri ön yargı yerine bilgi almak için okusa keşke herkes.

Aldırmayın bence, Apple haberi açınca Apple reklamı diye ağlıyorlar, Samsung haberinde ise Samsung reklamı diye. ekrem71'e de sürekli saldırıyorlar. Fanboy'larda malesef mantık aramayacaksınız, karşı markanın haberi çıkınca direkt kötü amaçlı düşünürler.

okisht ile ekrem71'i karşılatıramazsın ekrem71 her haberin altına kendi yorumunu katıyor bu sorun değil adam Samsungu yerden yere vurup Appleda göklere çıkarıyor Ağır apple fanı ekrem71.Tarafsız bile olmayı başaramıyorken editörlük yapmak ne kadar doğru sizce=?

• Ee noldu 1 ay gecince fiyatlar duser diyordunuz kac au gecti hala bir hateket yok pusuda bekliuoriz

• 50 milyon güzel bir rakam, devam Samsung!

• En üstte s6 plus haberi var.
    Mobil sektördeki yöneticileri değişmeli.
    O kadar alt,orta seviye derken üst segmentte otomasyona bağlandı.
  • seneye S7 çıkacak.

• telefon günümüzün ilerisinde bir telefon. şu an için açık ara farkla en muhteşem telefon ama en fazla satışı başka telefon yapıyor.. şu isim ve statü göstergesi olmasa çok şey değişirdi. s6 varken kim ip6 alırdı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.