Şimdi Ara

Hattım VDSL2 Destekliyor mu? Yardım!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
3.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar işin içinden çıkamadığım bir durum var sizin de yorum/görüş ve bilgilerinizi almak istiyorum.
    Bulunduğum İstanbul Silivri. silivriyi e-5 otoyolu bir bakıma ikiye bölüyor diyebiliriz. yolun bir tarafında fiber yok diğer tarafında var. Bende yolun hemen kıyısında ve fiber olmayan kısımda oturuyorum. internetten hattı kontrol ettiğimde vdsl2 ye uygun görünmekte diyor. daha sonra ttnet MH ile görüştüm aynı şeyi onlarda teyid etti ve 50 mbit olan pakete geçiş yapmak istediğimi belirttim. bende buna istinaden modem kampanyasında faydalanmak için (elimdeki modem vdsl2 yi desteklemediğinden) ttnet abone noktasına gittim fakat oradaki yetkili bana sadece 16 mbit adsl kullanabilirsiniz dedi.

Şimdi kim doğru söylüyor kim alan söylüyor çözemedim. sizce hangisi doğrudur. Bu tar bir durum yaşayanlarınız varsa bilgi verebilirlerse sevinirim.

• Türk telekom müdürlüğüne git.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çalışma saatlerimden dolayı müdürlüğe gitme şansım olmuyor. hattı sorguladığımda fiber HAYIT vdsl2 EVET şeklinde çıkıyor ve ttnet MH temsilcisi eğer desteklemese alt yapınız sistem bu pakete geçişe izin vermez dedi bugun yaptığım görüşmede. iyice kafam karıştı.
  • Xdsl numaranızı verirseniz özelden destekleyip desteklemediğini söyleyebilirim
  • pm gönderdim noyu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backspace7 -- 3 Haziran 2015; 17:36:53 >
  • Başvur ozaman kart varsa bağlantı saglanir

• Backspace7 kullanıcısına yanıt
    Cevapladım
  • Sistemdeki bilgiler yanlış olabiliyor.Eğer bağlı olduğunuz santralde vdsl kartı varsa mesafeye bağlı olarak vdsl alabilirsiniz.Daha önce benimde başıma geldi.Sistemde vdsl var görünüyordu basvurdum.Gelen ekip santralde vdsl yok deyip istersen adsl bağlayalım dedi.Vdsl istiyorum bağlamanın anlamı yok dedim.1 gün sonra sözleşme ve modemi teslim ettim.Bağlı olduğunuz müdürlüğün numarasını bulup ararsanız en garanti bilgiyi onlar verirler.

• Furkan.Akbekmez F kullanıcısına yanıt
    pm için teşekkürler. satnrale 350 metre uzaklık iyi mi yoksa kotü bir mesafemidir sizce? 45 mbit olmasada 40 gelir ortalama sanırsam. birde bu tarz bilgilere herhangi bir web sitesi veya uygulama gibi bir yoldan mı ulaşılıyor yoksa siz Telekom/ttnetten bir bağlantı yolu ile mi ulaştınız acaba?
  • gargamel11 kullanıcısına yanıt
    dediğiniz mantıklı bugün bir arayayım gitme sansım olmuyor ama telefon ile bilgi verirler umarım.
  • Önce ttnet ile görüştüm bulunulan yerin santrale uzaklığı 500 metre içinde olan yerlerde vdsl2 desteği alınabiliyormuş. sonrada Telekomu aradım bulungum yerin santrele uzaklığının 350 metre görünmesinden kaynaklı olarak vdsl2 desteği var görünüyor ama santralde bu destek yok dediler. bakalım bugun yarın net bir bilgi gelecek teknik ekip tarafından kayıt bırakmıştım dun cunku. ama telekomdan aldığım cevaptan sonra umudum baya azaldı bu konuda
    350 metre kötü bir mesafe değil.Eğerki bina içi kablolamada güzelse 50 mbite kadar ulasır bu hız değeri.Boş vdsl2 portu var gözüküyordu sistemde ancak telekom yok demiş bu da ilginç
    ttnetten geri döndüler alt yapı desteklemiyor o yüzden hipernete geçişinizi iptal ettik diye. baya heves yapmıştım bu konuda ama kursağımda kaldı. Telekom santrale vdsl desteğini getirmesi gerekiyormuş.
    bunun için telekoma başvuru yapmam ne derece işe yarar talepte bulunduğumda acaba?
    Binada baska isteyen varsa beraber giderseniz etkisi büyük olcaktır.Yakın bir zamanda vdsl2 kart getirirler bu sayede
  • cumartesi günü Telekom ofisi açık oluyor sanırsam bi gidip başvuru yapıcam bakalım şansımızı deneyelim
  • Selam arkadaşlar bir sorum olacak.
    Şaunda ttnet
    ULTRANET LİMİTSİZ 75GB(ADSL)_12Ay_indirimli_intern
    TTNET Alo Konuştukça Öde_Sabit_Ucret_5TL_(12 Taahh
    kullanıyorum aylık 59TL kontratsız.

En az 25 hız ve 75gb Akk gerekiyor bana fiber yok binada ama ttnet sitesinden hipernet mevcut yazıyor. Karşı binanın önünde kutu var hemen ve ordada fiber internet mevcut. süperonline ve ttnete bizim bina için söyledim ama ilgilenmedi kimse. Telefonlada az önce görüştüm sadece ultranet alabilirim dedi operator.

Modem ve ttnet alo alabileceğim en uygun kampanya nedir. Hangi modem seçmeliyim.
    Yada kablonet kutusuda var binada kablonetmi tercih edeyim?
    Arayıp iptal ettirmek istersem indirim alabilirmiyim?
    Biraz önce bulunduğum yerdeki Telekom ofisi ile gorustum santralde vdsl kart var görünmekte dedi konuştuğum kişi ama 8 mbit destekliyor filan dedi böyle bişey mumkun acaba? suan cunku adsl ile zaten 12-13 mbit hız gelebiliyor vdsl için 8 mbit görünmesi bana biraz enteresan geldi.
  • Bölgede tip 7 geniş bant kabini varmı ? sana hizmet veren yoksa veremezler.
  • Abone indoor eski tip ana santralden hizmet alıyor

Adslde modem arayüzünde 17 mbit
    Vdslde 45 mbit ulasılabilir hızı mevcut.

Şuanda abone portunun bulundugu kart vdsl2 destekli zaten.
    Peki bu şekilde bir durum söz konusuyken ttnet vdsl sinyali üzerinden neden işlem yapıp aktif ettirememiş olabilir. cunku onlarda da vdsl alt yapııs gorunmekte telekom vdsl kart var diyor sıkıntı nerede olabilir bu hizmeti alamamakla ilgili?
    ayrıcı sizce ne yapmam gerekli bundan sonraki adımda en işe yarar ve etkili olaması bakımından bu hizmeti alabilmek için
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.