Şimdi Ara

Yunus Emre

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
3
Favori
4.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Diriliş "Ertuğrul"un yapımcı şirketi Tekden Film yeni bir proje için kollarını sıvadı projenin adı ise büyük bir beşerin adını taşımakta "Yunus Emre"
    bu büyük şahısı biraz tanıtmak istersek şu şekilde açıklamam uygun düşer sanırım

"1321 yılında Eskişehir’de hayata gözlerini yuman Yunus Emre Tasavvuf şiirinin öncüsüdür. Yaratılan severiz Yaratan’dan ötüsü sözü ile kalplere kazınmış Yunus Emre 1991 yılı Unesco tarafından Yunus Emre yılı olarak kabul edilmiştir."

Allah aşkını kalbine kazımış olan Yunus Emre’nin hayatı anlatılacak dizi izleyicilere çok farklı duygular yaşatmaya hazırlanıyor. Diriliş Ertuğrul, Filintadan sonra böyle bir yapım görmek ise türk toplumunu mutlu edeceği kesin

Dizi şuanlık 23 bölüm olarak planlandı 18 haziran perşembe günü başlayacak dizi Ramazan ayı hafta içi her gün yayında olacağı söylendi eğer dizi beğenilirse ikinci sezon için yönetmen açık kapı bıraktı. İnşallah Diriliş kalitesinde bir dizi olur hepinize hayırlı akşamlar.

Dizinin yönetmen ve tarih kısmında şu isimler bulunmakta

yönetmen:

-Kamil Aydın

Tarih Danışmanı:

- Doç. Dr. Mustafa Tatçı

şu an bilinen oyuncu kadrosu şu iki kişi dışında diğer oyuncuların hangi rolde oynayacağı ise şuan belli değil

YUNUS EMRE - GÖKHAN ATALAY

Yunus Emre

TAPDUK EMRE - PAYİDAR TÜFEKÇİOĞLU

Yunus Emre

Geri kalan oyuncu kadrosu ise şu şekilde

Baran Akbulut

Mehmet Çepiç

Seda Tosun

Asuman Çakır

Rüzgar Aksoy

Mehmet Ali Tuncer

Müge Uyar

Ergun Taş

Ahmet Talay

Ufuk Aşar

Sedat Erdiş

Murat Ercanlı

Atilla Kılıç

Umut Tanyolu

Birand Tunca

[size=5]
    dizinin ilk tanıtım videosu alttaki linkte bulunmaktadır.

https://www.youtube.com/watch?v=45gF4ihqaKo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliemre461 -- 25 Haziran 2015; 14:50:47 >

• dizi 25 dakika evvel trt1 de başladı şuan gayet güzel gidiyor çok beğendim
  • ilk bölümü beğendim sıkılmadan izlettirdi kendini.bakalım devamı nasıl olacak.
  • Çok sağlam bir giriş yaptı dizi

• Gerçekten kaliteli bir dizi olacağını ilk bölümden gösterdi.
    Diriliş dizisindeki İbnul Arabi hz. sahnelerini sevenler için harika bir dizi özellikle.
  • dirilişte keşke bu dizi gibi kısa ve öz olsa ben bu bölümünü çok beğendim. ramazan-ı şerifin maneviyatına yakışan bi dizi
  • Gökhan Atalay'ın, Diriliş dizisinde ölmesinin sebebi, bu dizide rol alacak olmasıymış demekki. İlk bölüm itibariyle güzeldi, böyle devam eder umarım.
  • 2.bölümde bitti ilerleyişi güzel en iyi tarafıda 50 dakika sürmesi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dün ilk bölüme biraz bakabildim , keşke tüm diziler böyle kısa çekilse de tadında olsa.
  • 2. bölümde güzeldi kısa ve öz olması çok güzel
  • 2. bölüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atabey_sahabettin -- 20 Haziran 2015; 9:51:48 >
  • Güzel dizi gerçekten severek izledim şu iki bölümü.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gerçekten süper dizi müzikleri de uyum sağlıyor hayranlıkla izliyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • on numara olmuş , kısa ve öz.
  • 3. bölümde güzeldi.

Çok felsefik konuşuyorlar hoşuma gidiyor
  • 3. bölüm

• Çok kisa geliyor hergün olmasi bu kisaligi biraz telafi ediyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok güzel bir dizi çıkarmıslar ortaya bölümlerin kısalığı olsun işleyişi olsun süper
    şeyh ile yunusun konusmaları gerçekten mükemmel hazırlanmıs insallah bu ayarda devam ederler
  • sonunda sesimizi duydular ecnebilere özenirdik kısa kısa film çekerler diye bu bölümde on numaraydı
  • 2 küsür saat dizi çekmek için diziyi saçma sapan bakışma sahneleri ile dolduracaklarına , bu şekilde 45 dk. lık çekilsin akıcı çekilsin.

Hele şükür kısa sade dizi çekebildiler. Büyük ihtimal ramazan sonunda bitecek. Ramazan için çekilmiş olmalı 20-25 bölümlük.

3-4 sezon , her bölüm 2 saatten dizi çekileceğine şunun gibi 2 dizi çekilse 45 dk. lık 10 numara olur.

Olay sakız gibi uzamıyor , saçma salak bakışma sahneleri , aptal saptal süre dolsun diye konan konuşma sahneleri yok. daha ne olsun
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.