Şimdi Ara

Fallout 4 (2015) [ANA KONU] (184. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.619
Cevap
57
Favori
155.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.4 beta patch çıktı evet dneyen varmı 1.3 yaması bende haritada fast travel yaparken oyundan atabiliyodu 1.2 yamaya döndüm şuan
  • SellYourSoul kullanıcısına yanıt
    Bethesda yapamyor değil,oyun motorunun el verdiği kadar yapıyorlar bunu dediklerinin hepsi oyun motoru ile ilgili.Modlara destek vermek için böyle yapıyorlar.
  • Yapamıyorlar hocam, çok net. Bunda Creation Engine'in eski bir motor olmasıda var elbet size katılıyorum ancak asıl neden Bethesda Stüdyolarındaki arkadaşların beceriksiz olması yada yeterince uğraşmaması. Bunu deme sebebim olarakta Skyrim'e çıkan onlarca animasyon modunu gösterebilirim. Çok rahat ve akıcı çalışan ve ekstra başka bir motor, program vs işin içine katılmadan yapılan çok güzel animasyon modları var. Eğer bunu modcu arkadaşlar yapıp küçük bir eklentiyle oyuna ekleyebiliyorsa ve koskoca Bethesda çalışanları yapamıyorsa kusura bakmayın ben buna "motor elverişsiz adamlar ne yapsın" diyemem. Skyrim'e oranla bayağı gelişme var açıkçası ama günümüz oyunları ile karşılaştırınca bayağı geride kaldığı açık. Yakın zamanda GECK çıkacak diye haber yapıldı bakalım yine modcu arkadaşlar halledecekler bu konuyu gibi görünüyor.

• KingdomOfH3aven kullanıcısına yanıt
    Skyrim e çıkan anim. modları farklı bir alty yapı kullanılarak yapılmadı ki ikisi aynı zaten
  • Tamam işte bende diyorum ki modu yapan adamlar beceriyor ama Bethesda'daki arkadaşlar beceremiyor. Motorla alakası yok.
  • Survival zorluğa yeni gelecek düzenlemeler ile ilgili bilgilerin bir kısmı reddit'ten sızdırılmış. Şuan elimizde olanlar:

Save: Manuel ve quick-save kalkmış. Sadece yatakta yatıp en az bir saat uyuyarak save yapılabilecek.

Kombat: Artık daha çok hasar verip daha çok hasar alacağız. Çok daha zorlayıcı olacağı söyleniyor ve Adrenaline perki gelecek, aşşağıya detayları yazacağım.

Fast Travel: Fast Travel tamamen kalkıyor. Bir yere gitmek istiyorsanız yürüyerek gitmek zorundasınız.

Ağırlığı olan Mühimmat: Mermiler ve kovanların artık bir ağırlığı olacak ve bu kalibresine göre belirlenecek. Daha ağır eşyalar olan roket, fusion core ve mini nuke gibi ekipmanlar ciddi bir ağırlık yapacak.

Pusula: Artık düşmanlar radarda görünmeyecek. Ayrıca artık uzaktaki mekanlarda radarda gözükmeyecek, gözükmesi için daha fazla yakınında olmamız gerekecek.

Adrenaline: Bu üstte kombat kısmında belirttiğim perkin ayrıntıları. Survival zorluk otomatik olarak adrenalin perkini verecek. Bu perk verdiğimiz hasarı arttıracak. Diğer perklerden farklı olarak bu perki geliştirmek için daha çok düşman öldürmemiz gerekecek. Daha fazla geliştirilmiş adrenalin perki daha fazla hasar anlamına gelecek. Bir saatten fazla uyumak adrenalin perkinin rankını düşürecek. Pip-boy'daki stat kısmından rankın ne durumda olduğunu görebileceğiz.

Sağlık: Kendimize iyi bakmazsak hayatta kalmak ciddi zor olacak. Düzenli olarak su, yiyecek tüketip, dinlenmemiz gerekecek. Uzun süre aç, susuz veya uykusuz kalmak sağlığımıza etki edecek, SPECIAL statlarımızı düşürecek ve "Fatigue" durumu verecek. Fatigue hastalıklara karşı bağışıklığı düşürecek bir özellik ve bu özellik ayrıca daha fazla hasar almamıza neden olacak.

Fatigue: Fatigue radyasyon gibi bir etkisi olacak ancak sağlığımızı kapatmak yerine AP (action point)'i etkileyecek. Fatigue büyüdükçe yani yorgunluk arttıkça daha az action pointimiz olacak.

Hastalık: Tehlikeye girmiş bir bağışıklık sistemi ve bir kaç sorgulanabilir karar bizi ölüme götürecek. Pişmemiş yemek yemek, arıtılmamış su içmek, hastalıklardan hasar almak (ghoullardan yada böceklerden hastalık kapmak yada yan etkisi bulunan kimyasal ilaçları kullanmak) hasta olma riskimizi arttıracak. Hasta olduğumuzda ekranda bir yazı belirecek. Yine statlardan hastalığımızın ne durumda olduğunu görebileceğiz.

Anti-biyotikler: Antibiyotikleri Chem-Station'lardan craft edebileceğiz yada doktorlardan satın alabileceğiz. Bunlar bazı hastalıkları tedavi edebilecek.

Yatak tipleri: Yattığımız yatağın tipine göre dinlenme durumumuz değişiklik gösterecek. Bir uyku tulumu oyunu save etmemizi ve kısmen dinlenmemizi sağlayacak ama asla güzel bir yatağın sağladığı rahatlığı sağlamayacak.

Sakat Uzuvlar: Sakatlanmış uzuvlar artık kombattan sonra otomatik iyileşmeyecek ve stimpak kullanana kadar sakat kalacak.

Toplam ağırlık: Taşıyabildiğinizden fazla ağırlık bulundurmak artık Endurance ve Agility statlarına etki edecek ve periyodik olarak bacaklarınıza hasar verecek.

Companions: Companion'lar yere düştükten sonra artık kendileri kalkmayacak. Eğer onu yerde bırakıp giderseniz eve geri dönecekler.

Düşmanlar ve Loot popülasyonu: Artık temizlediğimiz mekanlar tekrar düşmanlarla dolacak ve loot oranı biraz düşürülecek.

Kaynak: PC Gamer -http://www.pcgamer.com/fallout-4-survival-mode-changes-leak/?utm_content=buffer53e25&utm_medium=social&utm_source=twitter&utm_campaign=buffer-pcgamer

Çeviri: Ben

Edit: İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KingdomOfH3aven -- 25 Şubat 2016; 0:32:35 >

• KingdomOfH3aven kullanıcısına yanıt
    Modcular farklı birşey yapmıyor demek istiyorum,ikiside aynı...
  • valla çok fena gözüküyor şimdi aklımdaki soru 25 saat oynadığım oyundan mı devam etsem yoksa sıfırdan mı başlasam
  • 20. leveldayim. 30 saat civari oynamisimdir. Simdi sadece ana gorevleri yapip hikayeyi bitirmek mumkun mu? Bir de hikaye yaklasik kac saatte bitiyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Minuteman tarafında oyunu bitirdim.Institute tarafında oynamak için save atabilecek arkadaş var mı ?
  • Arkadaşlar Fallout 4'te ana görev ve yan görev ayrımı nasıl yapılır ?

• Luck perkinin altlarında sandıklardan daha fazla eşya bulmamıza yarayan bir perk var. Ayrıca her türlü binanın içinde özellikle lavabolarda sağlık paketi var onlardan mutlaka çıkıyor. 50 levelim very hardta oynuyorum 200 küsür stimpack im var.
  • Yok mu bilen arkadaşlar, bu oyunda, hangisinin ana görev, hangisinin yan görev olduğunu nasıl anlıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: armozgur

Yok mu bilen arkadaşlar, bu oyunda, hangisinin ana görev, hangisinin yan görev olduğunu nasıl anlıyoruz.

öyle bir ayrım yapılmamış quest ekranında

- çocuğunu arıyorsun onla ilgili görevler ana görev diğerleri yan görevler
  • Ya fallout yerine keske skyrim 6 çıksaydı yaaa .

• Recomended CPU i7 4790 diyor ben i5 6500 ile gtx 970 kullanacağım, sıkıntı çıkar mı 1080p 60fps de?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhantezel92

Recomended CPU i7 4790 diyor ben i5 6500 ile gtx 970 kullanacağım, sıkıntı çıkar mı 1080p 60fps de?

Çok rahat oynarsınız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerseriGezgin

quote:

Orijinalden alıntı: oguzhantezel92

Recomended CPU i7 4790 diyor ben i5 6500 ile gtx 970 kullanacağım, sıkıntı çıkar mı 1080p 60fps de?

Çok rahat oynarsınız..

Peki teşekkürler

• arkadaşlar crimson 16.2 ile fallout 4 nasıl stabilmi ?

amd 6100 8 gb kingston sapphire r9 270x ile 16.1 de oyundan atmalar çok oluyodu

eski en son sürüm catalyste geri döndüm stabil çalışıyor fakat görüntü çok solgun crimsona göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: @FLOyD

arkadaşlar crimson 16.2 ile fallout 4 nasıl stabilmi ?

amd 6100 8 gb kingston sapphire r9 270x ile 16.1 de oyundan atmalar çok oluyodu

eski en son sürüm catalyste geri döndüm stabil çalışıyor fakat görüntü çok solgun crimsona göre.

Stabil. Sürücüyü komple silip öyle kurun.

Edit: Hatta 16.2.1 çıkmış onu kurun direk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Final Getsuga Tenshou -- 2 Mart 2016; 9:59:46 >
  • 
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.