Şimdi Ara

Fallout 4 (2015) [ANA KONU] (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.619
Cevap
57
Favori
155.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
68. Sırada  bugün en iyi #5
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Teslaman

Aynen öyle, dediğiniz gibi. Artık firmalar, oyunları çıtır çerez arcade tadında oynayan sığ kafa yapısında olan yeni nesil oyunculara göre oyun yapıyorlar veya bir seriyi şekillendiriyorlar, eş anlamlısı mahvediyorlar. Fallout serisi ise New Vegas'a kadar iyi gitti. Yine de 3 ve New Vegas, bi Fallout 1-2 değil.

Ya öyle bir oyun düşünün ki, o kadar ayrıntılı o kadar dolu ki, intelligence'i 0(sıfır) olan bir karakter yarattığınızda oyun baştan aşağı değişiyor. Oyun çok acımasız ve değişken. Kara mizahtan tutun oyun bütün yozlaşmışlığı ile o paslı demirin suyunu çıkarıp içiriyor size. O pis havayı soluyorsunuz, çünkü oyunda çaresiz kalabiliyorsunuz. Yeni nesil oyunlar gibi birileri elinizden tutmuyor.

Çıktığı tarihin çok ötesinde bir oyun Fallout 1 ve 2. Herkes anlayamaz bunu. Özellikle yeni COD'cu GTA'cı oyuncu nesli hiç anlayamaz.

O yüzden elimizdeki ile yetineceğiz. Ama olurda hardcore modu olmazsa, diyalog sistemi değişmezse ve şu atmosfer oturtulmazsa (ki hiç olacağını sanmıyorum bugidişle) afedersiniz bi yerimle oynar bitiririm. Satın filan da almam. Şu trailerlara bakınca zaten pre-order filan düşünmüyorum kesinlikle.

boş boş konuşma bilader ya. neymişde bioshock gibi atmosfer varmış, dialog sistemi kötüymüş... dediklerin oyuna özgüdür değişip değişmemesi senin keyfine değil yapanın keyfine kalmıştır. adamlar oyunda olsa ortaya bi eser koyuyorlar. sana ona buna soracaklar değiller neyi nası yapacaklarını.

sonra şu fallout sevdasınıda artık ya maziye gömün yada açıp açıp oynayın yeter gına geldi sizin(sen ve senin gibi düşünenler) izometrik fallout sevdanızdan. o oyunlar iyiyse başından kalkma bilader sana bunları zorla boğazına çökerek oynatmıyor. özgürsün yani seçimlerin konusunda.

birde bi oyuna seriye iyi veya kötü demek tabiki herkesin kendi takdiridir. ancak ilk oyununa şaheser dediğiniz bir oyuna gelip sonradan yapılanlar çöp diyorsanız sizin oynadığınız oyuna harcadığınız zamana saygınız yok demektir. atıyorum yarın half life 3 çıksa ben bir half life manyağı olarak ilk half life kalitesinde bile yapılsa yere göğe sığdıramam oyunu. maksat her zaman mekanikler değildir bazen efsanelere saygı duymaktır.

neyse liseliler anlamaz bu dediklerimi büyüyünce anlarsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: r0ket

quote:

Orijinalden alıntı: Teslaman

Aynen öyle, dediğiniz gibi. Artık firmalar, oyunları çıtır çerez arcade tadında oynayan sığ kafa yapısında olan yeni nesil oyunculara göre oyun yapıyorlar veya bir seriyi şekillendiriyorlar, eş anlamlısı mahvediyorlar. Fallout serisi ise New Vegas'a kadar iyi gitti. Yine de 3 ve New Vegas, bi Fallout 1-2 değil.

Ya öyle bir oyun düşünün ki, o kadar ayrıntılı o kadar dolu ki, intelligence'i 0(sıfır) olan bir karakter yarattığınızda oyun baştan aşağı değişiyor. Oyun çok acımasız ve değişken. Kara mizahtan tutun oyun bütün yozlaşmışlığı ile o paslı demirin suyunu çıkarıp içiriyor size. O pis havayı soluyorsunuz, çünkü oyunda çaresiz kalabiliyorsunuz. Yeni nesil oyunlar gibi birileri elinizden tutmuyor.

Çıktığı tarihin çok ötesinde bir oyun Fallout 1 ve 2. Herkes anlayamaz bunu. Özellikle yeni COD'cu GTA'cı oyuncu nesli hiç anlayamaz.

O yüzden elimizdeki ile yetineceğiz. Ama olurda hardcore modu olmazsa, diyalog sistemi değişmezse ve şu atmosfer oturtulmazsa (ki hiç olacağını sanmıyorum bugidişle) afedersiniz bi yerimle oynar bitiririm. Satın filan da almam. Şu trailerlara bakınca zaten pre-order filan düşünmüyorum kesinlikle.

boş boş konuşma bilader ya. neymişde bioshock gibi atmosfer varmış, dialog sistemi kötüymüş... dediklerin oyuna özgüdür değişip değişmemesi senin keyfine değil yapanın keyfine kalmıştır. adamlar oyunda olsa ortaya bi eser koyuyorlar. sana ona buna soracaklar değiller neyi nası yapacaklarını.

sonra şu fallout sevdasınıda artık ya maziye gömün yada açıp açıp oynayın yeter gına geldi sizin(sen ve senin gibi düşünenler) izometrik fallout sevdanızdan. o oyunlar iyiyse başından kalkma bilader sana bunları zorla boğazına çökerek oynatmıyor. özgürsün yani seçimlerin konusunda.

birde bi oyuna seriye iyi veya kötü demek tabiki herkesin kendi takdiridir. ancak ilk oyununa şaheser dediğiniz bir oyuna gelip sonradan yapılanlar çöp diyorsanız sizin oynadığınız oyuna harcadığınız zamana saygınız yok demektir. atıyorum yarın half life 3 çıksa ben bir half life manyağı olarak ilk half life kalitesinde bile yapılsa yere göğe sığdıramam oyunu. maksat her zaman mekanikler değildir bazen efsanelere saygı duymaktır.

neyse liseliler anlamaz bu dediklerimi büyüyünce anlarsınız.

O yazdığın yazıda kendinle çeliştiğini geçtim, benim dediklerimin aynısını söylüyorsun. Sadece ilk paragraftaki cümlen yanlış. Oldu o zaman Fallout'u araba yarışına çevirsinler ya da Half Life'ı TPS-RPG yapsınlar. Buna nasıl tepki göstermeyeyim ? Oyun resmen arcade-shooter'a dönüşmeye başlamış. Kaldı ki ben sadece 1-2 iyidir gerisi çöptür filan demedim. Fallout 3'üde gayet beğendim ve New Vegas'ıda çok beğenerek oynadım. Hatta hala oynuyorum Fallout 4 çıkacak diye tekrardan başladım New Vegas'a. Gayette güzel gerek hardcore olayı olsun gerek konu işleyişi ve atmosferi olsun. Çöl eyaletinin harap olmuş havasını daha iyi veremezlerdi. Ve oyun dolu dolu. Buna bir şey dediğim yok.

Önce yazdıklarımı bir sakin kafayla okuyun, ondan sonra yorum atın rica edeceğim.

• r0ket kullanıcısına yanıt
    şimdi fallout denilen seriyi insanlar 1 ve 2 ile tanıdı. serinin fanları, bir başka değişle senin o yapanın keyfine kalmış dediğin "yapanların" müşterileri 1-2'yi çok sevdiler. ticari olarak bile bakılsa ürünü müşterinin sevdiği gibi yapması gerekmez mi yapımcının? yapımcı oyunu iş olsun, maksat muhabbet olsun, keyfimize göre takılalım diye mi yapıyor yoksa müşterisine beğendirip satmak için mi? yani oyunu elbette bizim keyfimize göre yapacaklar ve bize sormak zorundalar.

he burada şunu diyebilirsin sizin gibi zevk sahibi insanlar artık pek kalmadı, cod'cu, gta'cı veletler müşterisi artık bu adamların o yüzden size değil yeni müşterilerinin taleplerine kulak veriyorlar dersen sana hak veririm.
  • İzometriği unutun. Firmalar artık ceplerini doldurmalarının derdinde. Oyuncuya "yeni nesil oyuncuya" nasıl satabiliriz derdindeler. Ben F3'in atmosferine aşık olmuştum resmen. Bu NV'da biraz azalmıştı. F4'da da biraz daha düşeceğini düşünüyorum ama pc elverseydi ön sipariş yapardım sonuçta bu Fallout..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her ne kadar fallout 3'ü seriden saymasam da dediğin gibi atmosferi şahane. Ama bana asla bir fallout 2'nin verdiği tadı ve özgürlük hissini veremedi. Bu yüzden 3'e hep mesafeli durdum. 3 yuzunden nv'a da ısınamadım. 4 ise gorunuse göre iyice ozunden kopup bambaşka mecralara savrulmuş.. Ama yine de preorder yaptım.. Artık bir fallout oyunu oynamak beklentisinde değilim.. Yeni, farklı bir oyun olarak bakıyorum.. Bu açıdan baktığımızda oyuna sovup saymaktansa zevk almaya başlayabiliriz belki..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fallout 1 ve 2 nin ruhunu yaşamak isteyenlere Underrail'i öneriyorum. Yıl sonuna doğru çıkmasını ümit ediyoruz.

Utanmadan reklam de edeyim:

http://forum.donanimhaber.com/m_85641073/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siberarmi -- 2 Ağustos 2015; 18:32:19 >
  • Haber var mı? =)
  • bugün ön sipariş verdim kinguin'den 116 TL ye geldi artık hayırlısı bekliyoruz çıkış tarihini... :)
  • Fallout Shelter androide geldi
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bethsoft.falloutshelter

Fallout 4 malum firmada 162TL den önsiparişe açıldı, normal fiyatı 180TL
    Steam fiyatının yüksek olmasının sebebi olarak bu gösterilebilir. Tabi birde bu var:
    'Aral ile Bethesda anlaştı':http://tr.ign.com/aral/74249/news/bethesda-aral-game-ile-anlasti

Fallout 4'ün Steam Fiyatı 179 TL:http://forum.donanimhaber.com/m_106499134/tm.htm
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=5013&game=Fallout%204 Buradaki gereksinimler doğrumu acaba ? Doğruysa Mediumda oynayabilirim herhalde.
  • New Vegastaki gibi faction derinliği olur umarım ama BOS ve Commenwealth den başka birşey göremedik. Raiderleri saymıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: absurdgamer

New Vegastaki gibi faction derinliği olur umarım ama BOS ve Commenwealth den başka birşey göremedik. Raiderleri saymıyorum.

vardır elbet
  • Buraya bakılırsa Enclave yok gibi ama belli olmaz:

http://fallout.wikia.com/wiki/The_Commonwealth
  • Her geçen gün 10 Kasım'a yaklaşıyoruz, muhtemelen tüm yılımızı dolduracak kalitede bir yapım olacak. Sabırsızlık had safhada....
  • Nuke Colaları aldık elimize bekliyoruz.
  • quote:

Nuke Colaları aldık elimize bekliyoruz.

rad x te alın radyasyon kapar yoksa
  • quote:

Orijinalden alıntı: The wind blow

quote:

Nuke Colaları aldık elimize bekliyoruz.

rad x te alın radyasyon kapar yoksa

Haklısın

Yanındada bir brahmin biftek of of.
  • Mod desteği TES ve diğer Fallout oyunlarında olduğu gibi bu oyunda da olacaktır. Skyrim bile günlük 30k oyuncu görebiliyor. Fallout'da bir o kadar görecektir.
  • quote:

New Vegastaki gibi faction derinliği olur umarım ama BOS ve Commenwealth den başka birşey göremedik. Raiderleri saymıyorum.

Oyunun cikmasina az kaldi adamlar senaryoyu niye aciklasin? Sirf merak edip oyunu alacak olanlar vardir
  • Yeni özelliklerde tanıtsınlar meraktan ölüyoruz.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.