Şimdi Ara

Fallout 4 (2015) [ANA KONU] (136. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.612
Cevap
56
Favori
154.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: shakircan

quote:

Orijinalden alıntı: Nén-El

quote:

Orijinalden alıntı: shakircan

quote:

Orijinalden alıntı: Nén-El

quote:

Orijinalden alıntı: RadioheadTR

Arkadaşlar diamond citye kaç level olduğumda gideyim bir de herkesin kullandığı bir otomatik tüfek var ismi ne onun? Bir de mermi nereden bulunur en iyi

Benim kullanmayı en sevdiğim silah 10mm pistol oldu. Ama mermisi az çıkıyordu. Sonra görev icabı bir yere girdim zibilyon gibi 10mm mermi buldum. Spoiler olarak yazayım yeri.

Vault 81'in içinde gizli bir bölüm var, oraya görev icabı gidiyoruz.

hocam vault 81 in içinde nerede orası... 3 tanede fusion core umu aldılar girişte valla... bişey çıkmayınca içeride baya bir saydırmıştım...

Girişte niye fusion core alsınlar ki, öyle birşey olmadı.

İlk girişte o görev çıkmamıştı, ilk girdiğimizde bir çocukla tanışıyoruz. Bir süre sonra Vault 81'e tekrar gitniştim, o çocuk hastalanmış. Tedaviyi bulmak için bir görev çıktı. Gizli bir bölümü varmış vault'un oraya o görev ile giriliyor.

Bu arada 38.lik mermim zibilyon gibi oldu şu an ama 308.lik mermi bulamıyorum artık. Sniper tüfeğim 308.likti. İdareli kullanıyorum mecburen. :)

Vaultlarımı karıştırıyorum acaba?

Görev ile gitmedim ben.
    Vaultun girişinde pip boyu kapıyı açmak için kullandığımızda içeriden sen kimsin diye birisi sesleniyor (hoparlörden). Sonra gezerken uğrayım diyince vaultun yöneticisi kadın alıyor sözü, 3 tane fusion core getir alıyım seni içeri diyor... tamam diyince içeri girerken 3 fusion core u alıyor.

Tamam orası, benim Charisma yüksek olduğu için bedava girmeye ikna etmiş olabilirim, hatırlamıyorum Core istediğini. Ticaret amacıyla giriyorum demiştim, ikna olmuşlardı.

• dediğin görevi hatırlamıyorum belki yapmamışımdır ama bazı kasalar için illa anahtar istiyor onu bulman gerekiyor olabilir
  • Çok az oyunun atmosferi bende etki bırakır. Fallout 4 onlardan biri. Bir an önce oyuna girip o atmosferini yaşamak istiyorum. Nedense Fallout 3 ve NV'de bu kalıcı atmosferi alamamıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-63DBB8E76 -- 25 Kasım 2015; 18:17:11 >
  • darkmatter2525 videosu bilenler bilir. izlediğimden beri gülüyorum harika olmuş.

• Beyler bu silahları updatelemek için genelde az bulunan cristalı neren bulabiliriz, bir de yük taşıma kapasite mi nasıl arttırırım, sorum çok aslında şimdi köpek benimle geliyordu sonra robot çıktı sonra da bir kadın ama sadece biriyle göreve çıkabiliyorum hepsiyle nasıl gezebilirim, son soru kendime ait yeri rastgele seçtim oyunun başındaki benzin istasyonu burayı benim evim olarak belli etmek için bir şeye gerek var mı üstümde taşıyamadığım şeyleri oraya koyuyorum mesela biri gelebilir mi ne yapmalıyım, teşekkürler.
  • Ya nu siteye yine niye girilmiyor. Allah hostlarınıza ateşler salsın.

Neyse resim atacaktım. Radierlerin ibretlik sonu:
    Fallout 4 (2015) [ANA KONU]Fallout 4 (2015) [ANA KONU]

Buda bizim Cujo'nun yeni hali:
    Fallout 4 (2015) [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-63DBB8E76 -- 27 Kasım 2015; 17:39:31 >

• Fallout 4 severler. Önceki videomun üzerine Sanctury gelişti güzelleşti. Bu halinide bi sizlere göstereyim dedim ve küçük bir tur videosu daha çektim. Keyifli seyirler ...

• quote:

Orijinalden alıntı: N'DexteR

Keşke bethesda seriyi casual kesime göre uyarlamasaydı yada bunu ayarında yapsaydı.

Call of duty ile kıyaslayan var, oyunda silah görünce counter strike Gibi düşünüp alıp pişman olan var.

Ne hale geldi konudaki yorumlar.

Pişman olan kesim counter gibi düşünenler değil onlar haklı çıktı. Pişman olan kesim RPG severler. Oyunda int 10 ile int 1 diyalogları aynı Allah aşkına gidin bir Fallout 2 oynayın hiç olmadı New vegas oynayında oyun görün yahu. Gelmişsiniz burda açık dünya FPS oyununu RPG diye kakalamaya çalışıyorsunuz.
    Borderlands RPG edition olmuş oyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PsiKoman -- 26 Kasım 2015; 0:56:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PsiKoman

quote:

Keşke bethesda seriyi casual kesime göre uyarlamasaydı yada bunu ayarında yapsaydı.

Call of duty ile kıyaslayan var, oyunda silah görünce counter strike Gibi düşünüp alıp pişman olan var.

Pişman olan kesim counter gibi düşünenler değil onlar haklı çıktı. Pişman olan kesim GERÇEK RPG severler. Oyunda int 10 ile int 1 diyalogları aynı Allah aşkına gidin bir Fallout 2 oynayın hiç olmadı New vegas oynayında oyun görün yahu. Gelmişsiniz burda açık dünya FPS oyununu RPG diye kakalamaya çalışıyorsunuz.

Oyunun ana hikayesini bitirdim az önce. 70 saat oynamışım daha yan görevler var.

dediğin gibi düşünüyorum. . Derin bir rpg değil kesinlikle. Ama yine de çok kaliteli bir open world oyun olmuş. Gerçekten çok eşsiz olmuş yine de. Öneriyorum

• Fallout 4 (2015) [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: akabeyss

quote:

Orijinalden alıntı: PsiKoman

quote:

Pişman olan kesim counter gibi düşünenler değil onlar haklı çıktı. Pişman olan kesim GERÇEK RPG severler. Oyunda int 10 ile int 1 diyalogları aynı Allah aşkına gidin bir Fallout 2 oynayın hiç olmadı New vegas oynayında oyun görün yahu. Gelmişsiniz burda açık dünya FPS oyununu RPG diye kakalamaya çalışıyorsunuz.

Oyunun ana hikayesini bitirdim az önce. 70 saat oynamışım daha yan görevler var.

dediğin gibi düşünüyorum. . Derin bir rpg değil kesinlikle. Ama yine de çok kaliteli bir open world oyun olmuş. Gerçekten çok eşsiz olmuş yine de. Öneriyorum

Oyun Fallout adıyla çıkmasaydı kesinlikle bu kadar eleştirilmezdi, fallout ismini kullanan bir oyun olmuş bana kalırsa.Onun haricinde sizin gibi düşünüyorum.
    Eski oyunlarda İNT 1 karakter yaratırsanız karakterinizin Diyalogları nasıl oluyordu:

• deathness666 kullanıcısına yanıt
    açıklamaların ve de detayların için çok teşekkür ederim zahmet oldu..

zaman bulursan en kısa zamanda denemek istiyorum
  • SAYIN KARDEŞLERİM,
    ben bu oyunu zengin arkadaşımın evinde oynadım.
    VE çok beğendim herkeze öneririm
    konuyu açan arkadaşıma emekleri için TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİRİM
  • Tercih tabi ama new vegas dünyası bana daha derin ve etkileyici gelmişti verdiğin kararların sonuçlarını acı acı yaşıyordun diyalog çok boldu yeni oyunuda sevdim ama seri ilerledikçe eskileri arıyoruz sanırım bir fallout sever olarak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk Fallout'tan itibaren seriyi oynayan bir kişi olarak, henüz Fallout 4'ü oynamamış arkadaşlara ve mevcut oyunculara izlenimlerimi aktarmak isterim:
    Oyunun eksik görüdğüm taraflarıyla başlayayım.(Arkadaşların çoğu yukarıda belirtmiş gerçi)

Olumsuz Gördüğüm Yönler:
    1. Eski Fallout dünyasını bilenler için diyalog sistemi ve hikaye derinliği çok düşük kalmış. Hikaye derinliği aslında çok zayıf olmasa da hikayeyi sunuş şekillerinde ve NPC'lerde ciddi anlamda özensizlik hissediyorum. Nerede Fallout'un ilk serilerinde radyasyondon dolayı kafasında envai çeşit bitki yetişen ghoullarımız, "jet"in mucidi sapık ergen gencimiz vd. Biraz önce saydığım karakterlerin seslendirmelerinden tutun da anlattıkları hikayelere kadar insanı "Post Apokaliptik" dünyada olduğuna inandırma söz konusuydu önceden. Arkadaşların haklı olarak eleştirdikleri "nerd" seviyesine dayanmış INT ağırlıklı giden bir kişinin ağzından dökülenler serinin ilk oyunları ile karşılaştırdığımızda kendini maalesef hiç belli edemiyor. Diyalog sisteminde eski Fallout oyunlarında "şu adama bir sert gireyim alsın ağzının payını diyerek" başladığım sonrasında ise elemanın sinirlenip minigunıyla beni paramparça etmesinden tutun da karakterimin özelliklerinden zeka, karizma gibi öne çıkan yönlerimi konuşmalarında vurgulayan ve konuşmayı bazen buna göre şekillendiren NPC'ler mevcuttu. Geçenlerde Fallout 4'te Diamon City'e yeni girdim. En fazla "Şşşşt mavili, hepsi senin mi?, O giydiğin Vault Suit mi görmeyeli epey olmuştu vb." gibisinden yerel halkın sözlü tacizlerine maruz kalıyorum:)
    Peki Fallout 4'te konu derinliği yok mu? Elbette var, fakat bu konu derinliğine ulaşabilmeniz için özellikle bilgisayarlardaki notları, logları vs. okumanız gerekiyor. Bu da eski Fallout serilerinde özenle işlenmiş NPC'ler ağzıyla aktarılan hikayeye oranla biraz zayıf kalıyor bence. Fallout 4 günümüz oyunlarının havasına girip "Ara sahneler"e de başvurmuyor. İnsanın hikayeyi içselleştirmesi zorlaşıyor. Nerede "Chosen One" , nerede oğlunu arayan yerel halk kahramanı?

Not: Oyunun hikaye yönüyle sizi içine çekememesi noktasında başımdan geçen şu olayı anlatayım. Spolier vermeden anlatmak gerekirse, oğlumuz Shaun'un peşinde bu dağ senin bu radyasyonlu varil benim diye koştururken bir ara ses geldi uzaklardan. "Help me, help me?" diye, bizim köpecik de beni bekler "hadi sahip, oğlunun başı dertte" diye. O an fellik fellik bayanı aradım, ghoul mu sıkıştırmış, Mutant mı kovalamış nedir diye. Normalde ilk Fallout serilerinde Su bulmalıyım, Vaultumu kurtarmalıyım diye ne lootları esgeçmiş adamdım, şimdi ailenizin kahramanı edasında yardıma muhtaç bayanı tercih ediyorum oğluma. bu benim kötü baba olmamdan ziyade, oyunun hikayeye beni bağlamadaki başarıslığı bence.

2. Settlement sistemi bazı oyuncuların ilgilisini celbetse de Fallout serisi ile çok bağdaştırabileceğimiz bir olay değil. "Şuraya iki oda bir salon yapayım, şurada yardıma muhtaç insanlar iki tas çorba içsin, ısınsın zavallılar" olayına çok karşı değilim ama ev yapayım şuraya bir kanepe, şuraya da gazetelik vs. çok ısınamadım açıkçası. Ama crafting meselesini sevdim. Herkes oyun türüne bağlı olarak zırh ve silah güncelleştirmeleri yapabiliyor. Bence bu özellik iyi düşünülmüş. Yalnız mermiler de craft edilebilseydi daha iyi olurdu.

3. Grafik meselesine çok girmeyeceğim. Eğer Fallout oynuyorsanız en son konuşacağınız şey grafil olmalıdır çünkü.

(Aklıma geldikçe mesjı düzenleyeceğim.)

Olumlu izlenimlerim:
    1. Açık dünya oyununu iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Oyunun başından kalkınca ilk düşündüğünüz şey, bir sonraki seansta nerelere gitsem, hangi özelliklerimi geliştirsem oluyor. Açamadğınız bir kasa ya da hackleyemediğiniz bir bilgisayarla karşılaşınca, "O perkleri bunlara harcayaydım ne olurrduuu?" diye hayıflanasınız geliyor gerçekten.

2. Oyundaki "perk"sistemi eski fallout oyunlarından bağımsız ve level sınırlaması yok. Yani yeterli levele ulaştığınızda iyi bir çilingir, bilgisayar dahisi, satrançta Kasparov, karizmada bir Brad Pitt olabilirsiniz. Oyunun tüm yönlerini keşfetme adına level sınırlaması olmamasını olumlu bulan bir kişiyim. Bu durum oyunu daha uzun soluklu hale getiriyor çünkü.

3. Bir yerleşim birimi kurma konusunda eleştiri getirsem de "mazlumlara kanat germe" fikri güzel bir fikir. Ne de olsa "yerel halk kahramanı"yız:) Bu noktada insanların raiderlara karşı mücadelesinde taraf belirlemek ve onları savunmak, ellerine iki redscorpion steak sıkıştırmak flan güzel şeyler.
    Bir ipucu: Oyunda Adhesive bulmak zor fakat silah tasarımı vb noktalarda çok gerekli. Bu ihtiyacınızı mutfruit, corn ve diğer yetiştirilmesi gerekenleri yetiştirip yemek yapım bölümünde utility kısmından karşılayabiliyorsunuz.(5 adhesive veriyor her bir üretim.) Eğer şu telefonu da alayım, bu daktilodan da ne screw çıkar ha diye ortalıkta dolaşmaktan sıkılıyorsanız, perkler içerisinde scrap ile ilgili bir perk var, silahları ve armorları parçaladığınızda içinden screw, gear gibi malzemeleri de alabilir hale geliyorsunuz. Her taraf telefon kaynıyor perk harcamaya gerek var mı buna şimdi diyenleri duya gibiyim. Benim gibi companion la oynamayı sevmeyenler ağırlılkar konusunda sıkıntı yaşayabilirler bu yüzden bu perki almakta yarar var. Köpeğinize de eşya yüklemeyi unutmayın bu arada. İsterse 150 kilo taşıyor olsun, ghoul görünce fırtına gibi bir problem olmuyor merak etmeyin:) Yine Lone wanderer perki de 50 taşıma kapasitesi ve %15 hasar koruma ile bu konuda size yardımcı olacaktır.

Ekleme: Eğer taşıma kapasitenizi arttırmak istiyorsanız, armorlarınıza "pocketed" özelliği ekleyin. Yanlış hatırlamıyorsam, her pocketed özelliği +5 taşıma kapasitesi veriyordu.

4. Oyunda hangi tarzda oynadığınız çok önemli. Melee sevenler özellikle oyun başlarında silah sıkıntısı yaşayacaklar. oyunun Melee kısmı biraz zayıf kalmış. Benim gibi sniper, rifle sevenler, bu perkleri mutlaka oyunun başından itibaren geliştirsinler. Sneak,Ninja, sandman perkleri ideal bir "stealth killer"a dönüştürecektir sizleri. Bir de legendary görünce 5 stimpack bir morarmış göze de malolsa öldürmeye çalışın, güzel eşyalar düşüyor çünkü. Mesele stealth-sniper build takılan birisi için Chamelon armor düştü. Legendary düşmanları pistolla öldürmenin zevki bir başka yani:D

5. Ana görevi çok boşlamayın çünkü yan görevler belirli bir süre sonra kısırdöngü haline geliyor. Şunu bul, bunu getir, bu settlementın sana ihtiyacı var vs. Şu wastelandin tek kahramanı ben miyim arkadaş dedirtiyor insana. Yalnız dışarıda aktif bir dünya var, millet birbibiryle çarpışıyor, nukeler havada uçuşuyor, "lenn çıkartmayın bakayım beni dışarı, gelirim bak oraya" diyorsunuz bazen:)

Arkadaşların da dediği gibi açık dünya temelli eski Falloutlardan ayrı düşünürsen oyun güzel bir oyun, fakat madem öyle bu oyunun adına Fallout deyip yeni nesli Fallout ile böyle tanıştırmamak lazımdı bence;)

Not: Şahsi fikirlerimdir, katılıp katılmamak siz değerli arkadaşların seçimidir;)

Vakit oldukça mesajı güncelleyeceğim, İmla hatalarından dolayı kusura bakmayınız, düzeltme gelecektir;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zafer_b -- 26 Kasım 2015; 10:28:30 >

• oluşturduğumuz Armor-supply-weapon trader store lara elemanları nasıl oturtuyoruz..?

quote:

Orijinalden alıntı: Big Boss Snake

İnsanları görevlendirmen lazım. Workshop kısmındayken insanların üzerine gelip E tuşuna bas sonra atayacağın yere gidip tekrar E tuluna bas.

olmuyor ..başka bir yolu var mı? açık olası gereken perk falan..(Local Leader açık)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeriko77 -- 26 Kasım 2015; 10:15:04 >
  • zafer_b kullanıcısına yanıt
    Eline saglık hocam. Böle yazılara can kurban yoksa cod gibi olmuş diyip eleştirdik zannedenlere birşey söyleyince para verdiler ondan laf söyletmiyorlar oluyor adımız. Derdini düzgün anlatana niye karşı çıkalım sonuçta oyunu beğenmek ve beğenmemek tercih sebebi.

Build konusunda hocam hemfikiriz bende sneak kasıyorum. Hem non auto pistol hemde non auto rifle acıyorum perk ileride sniper perkinede vericem. Gerçekten susturuculu 10 mm tabanca ile ki bana %50 super mutant dmg li leg dustu. Tek yiyor garipler sneak atackla :D

Adhesive uretiminden bende bahsettim hocam önceki mesajlarımdan birinde gerçekten fena işe yarıyor ben o konuda düzeni kurdum duzenli 24 er alıyorum 3 malzemedende zaten hergun waterda bırakıyorlar workshoplara.

Companion olayı aslında köpeğimi çoğu zaman özlüyorum ama genel anlamda iyi iş çıkartıyorlar. Bide tabi ben perklerini almak derdindeyim aramı iyi tutuyorum.

• jeriko77 kullanıcısına yanıt
    https://youtu.be/5iz0dwT0VLE

https://youtu.be/7a5EVeNh5UA

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tizar

darkmatter2525 videosu bilenler bilir. izlediğimden beri gülüyorum harika olmuş.

Efsane olmuş : )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c36ab7c4 -- 26 Kasım 2015; 10:26:18 >
  • 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.