Şimdi Ara

Computex 2015 : ZenFone 2 yeni işlemcilerine kavuştu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Computex 2015 : ZenFone 2 yeni işlemcilerine kavuştu

Asus'un bu yıl en çok ses getiren ürünlerinden olan ZenFone 2 serisi bilindiği üzere Intel Atom işlemcilerle geliyor. Ancak Asus seride Qualcomm işlemcilere de yer vereceğini ve bunu yaz aylarında gerçekleştireceğini açıklamıştı. Firma sözünü tuttu. 

ZenFone 2 serisi artık Snapdragon 410 ve 615 yongasetleri ile yenilenmiş durumda. Serinin ismi aynı kalsa da bazı önemli değişiklikler var. Bu bakımdan aslında neden yeni bir seri olmadı sorusu akıllara geliyor. 

Yenilenmiş Zenfone 2 serisinde 3 adet model var. Bunlardan ilki Asus ZenFone 2 ZE500KL model numarasına sahip. 5 inçlik 720p çözünürlükte ekran sunan model Gorilla Glass 4 ile sağlamlaştırılmış. 64-bitlik Snapdragon 410 yongasetinden gücünü alan modelde 2GB/3GB RAM ve16GB/32GB kapasite yer alıyor. Modelin arka kısmında 13MP, ön kısmında 5MP çözünürlüğünde kamera var. 

Asus ZenFone 2 ZE500KL modeli 2GB RAM ve 16GB dahili kapasite ile 3GB RAM ve 32GB dahili kapasite şeklinde iki ayrı versiyona sahip olacak. Fiyatlandırma da buna göre belirlenecek. 

Asus ZenFone 2 ZE550KL modeli ise 5.5 inçlik 720p ekran çözünürlüğü ve Gorilla Glass 4 koruma ile geliyor. Modele yine Snapdragon 410 yongaseti güç veriyor. Arka 13MP çözünürlüğündeki kamera lazer otomatik odaklama desteği sunarken modelde sadece 2GB RAM ve 16GB dahili depolama seçeneği bulunacak. Batarya ise 3000mAh gücünde. 

Serideki amiral gemisi ise Asus ZenFone 2 ZE600KL olarak belirlenmiş. 6 inçlik ekranda 720p çözünürlük sunan model Gorilla Glass 4 kaplamaya sahip. Daha güçlü ve 8 Cortex-A53 çekirdeğine sahip Snapdragon 615 yongasetinin güç verdiği modelde yine RAM ve depolama kombinasyonları mevcut. Kamera ve batarya değerleri 5.5 inçlik model ile aynı. 

Tüketiciler 6 inçlik model için 2GB/3GB RAM ve 16GB/32GB depolama kapasitesi seçeneklerinden kombinasyonlar yapabilecek. Fiyat da buna göre belirlenecek. Hafıza kartı desteği konusunda şimdilik bir bilgi yok. Serinin ne zaman satışa çıkacağı da bilinmiyor. 

Bununla birlikte Snapdragon 615 yongasetine sahip 5.5 inçlik 720p/Full HD seçenekleri sunan bir model daha olduğu belirtiliyor. Ancak şimdilik detaylar mevcut değil.  

• Sitenin ismini mobilhaber.com yapın da olsun bitsin ya!

• Şaşırmış bunlar kaç tane zenfone2 çeşit var ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepsinin ismi bari aynı olmasa

• intel Z3580 işlemcilere ne oldu ?

• Zenfone 2 ailesini Intel ve Qualcomm işlemciler şeklinde ikiye ayırabiliriz.

• cihazlar çıkmadan eskidi..

• Qualcomm 415 ve 615 kullanana kadar mediatek yeni serilerini kullansalardı.
  • işin suyu çıktı 4k vidyo çeken bi zenfone zoom modeli olsa xeon flaşlı s808 li daha iyi olurdu

• Çeşitlilik iyidir ancak ZenFone'ların Intel işlemcilerle özdeşleştiğini ve Qualcomm cihazlara en azından ZenFone markası altında ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. Zaten aynı özelliklere sahip cihazlar var.

• iyi olmus en azından intel işlemcilerdeki sarj sorunu olmaz. İntel ile 3 saat ekran süresini zor goren snapdragon ile 6-7 saati görür.
  • bu telefonlara güncelleme geleceği zaman birde intele ayrı optimize qualcomm a ayrı optimize yapacaklar hey allah akıl versin bu intel den asus'un çıkarı neydi acabaki bir kısmında bile bu işlemcileri kullandı ne yaptı intel ellerindeki çöp diye görüp bedavaya mı verdi o işlemcileri
  • quote:

Orijinalden alıntı: GA-H55M-S2V

bu telefonlara güncelleme geleceği zaman birde intele ayrı optimize qualcomm a ayrı optimize yapacaklar hey allah akıl versin bu intel den asus'un çıkarı neydi acabaki bir kısmında bile bu işlemcileri kullandı ne yaptı intel ellerindeki çöp diye görüp bedavaya mı verdi o işlemcileri

Asus zaten Intel aşığı bir firma. Para yemesiyle ünlüdür.

Asus hiç bir zaman mükemmel olamadı, olamayacak da. Geleneksel kafayı bırakamadığı sürece.
  • umut_baris kullanıcısına yanıt
    Telefon sektörü için haklısın diyorum ama Bilgisayar Bileşenleri konusunda eline su dökebilen daha görmedim ki Gtx 980 Gold Edition ile aldığı ödüllerle rakiplerine attığı fark apaçık ortada bakalım daha yeni girdi telefon sektörüne ben zenfone 6 kullanıcısıyım ASUS ismine güvenerek aldım şu ana kadarda sattığı fiyata göre verdiği hizmet yinede takdir edilmeye değerdi ama bu intel telefon sektöründe bir hiç olduğunu ASUS tarafından rededilerek bir kaz daha bir cacık olmayacağını gösterdi.Ama asıl olay deminde bahsettiğim gibi bu işlemciler ellerinde mi patlamıştı üretim fazlası veya talep görmeyen ürünlerdi de ucuz cüz-i belkide bedavaya mı verildide tekrar alınmadı insanın aklına bu soru geliyor. Neden derseniz Jonny Shih ASUS Ceo'su Zenfone 3 te Qualcomm işlemci kullanılabilir demişti ama orda bile kesin konuşmadı link bu

https://www.technopat.net/2015/04/29/asus-zenfone-3-qualcomm-islemci-kullanacak/

ama bir anda zenfone 2 nin tanıtımda bile böyle birşey yokken qualcomm ile çıkacağının söylenmesi bir başka model olarak bile lanse edilmemesi benim aklıma bu soruyu getirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ResistibiLiTy -- 2 Haziran 2015; 20:08:09 >
  • Bize iteleyecekleri modelleri bunlar galiba :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: GA-H55M-S2V

Telefon sektörü için haklısın diyorum ama Bilgisayar Bileşenleri konusunda eline su dökebilen daha görmedim ki Gtx 980 Gold Edition ile aldığı ödüllerle rakiplerine attığı fark apaçık ortada bakalım daha yeni girdi telefon sektörüne ben zenfone 6 kullanıcısıyım ASUS ismine güvenerek aldım şu ana kadarda sattığı fiyata göre verdiği hizmet yinede takdir edilmeye değerdi ama bu intel telefon sektöründe bir hiç olduğunu ASUS tarafından rededilerek bir kaz daha bir cacık olmayacağını gösterdi.Ama asıl olay deminde bahsettiğim gibi bu işlemciler ellerinde mi patlamıştı üretim fazlası veya talep görmeyen ürünlerdi de ucuz cüz-i belkide bedavaya mı verildide tekrar alınmadı insanın aklına bu soru geliyor. Neden derseniz Jonny Shih ASUS Ceo'su Zenfone 3 te Qualcomm işlemci kullanılabilir demişti ama orda bile kesin konuşmadı link bu

https://www.technopat.net/2015/04/29/asus-zenfone-3-qualcomm-islemci-kullanacak/

ama bir anda zenfone 2 nin tanıtımda bile böyle birşey yokken qualcomm ile çıkacağının söylenmesi bir başka model olarak bile lanse edilmemesi benim aklıma bu soruyu getirdi.

Nvidia cephesi hakkında fikrim yok. Nvdia DX12 yol haritasıyla zihniyetini bir kere daha belli etti.

Intel işlemciler mobilite de vasat diyorum ama herkes aldığını ölümüne savunuyor, sentetik testlerle karşıma çıkıyorlar.
  • Telefon gelmeden revizyona gitti be, intel beceremedi mobil işini belli. asus ta intelin hatrına onunla çalıştı kesin. intelin atomlarından bi cacık olmaz.

• Asus bir sürü anlamsız model duyurdu,bir çoğuda piyasada yok ve onlara rağmen üst seviye bir cihazı hala yok.

Asus un üretim hacmide yetersiz, İntelde Asus da ne yaptıklarını bilmiyorlar...

• Bi gelmesi lazım Snapdragon 615 den umutluyum ben aslında bakalım görelim ama fiyatı ne olur onu bilemeyiz snapdragon serisi 1000 den aşağı olurmu bilmem birde her mağaza bunların hepsinden satmayacak aradığını kolay bulamayacaksın snapdragon alayım derken intel satmaya çalışacaklar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • on kişi on farklı zenfone 2 alabilir çok saçma bir olay

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.