Şimdi Ara

Claud Butler Kullanıcıları Kulübü (Güncelleme: Türkiyede Bulunan Modellerin İncelemeleri)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
13
Favori
25.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Öncelikle belirtmek isterim ki bisikleti Hepsiburada.com'dan aldım.800 Tl den 449 tl ye düşmüştü.29 Mayısta bisikletin siparişini verdim 5 gün sonra yani bugün getirdiler.Bisikleti açmak için can atıyordum ama beni engelleyen bir şey vardı.Ben açarsam bisikletin garantisi olmuyordu.İlla ki servis açacaktı.(Bisikleti Salcano getirttiriyor bu yüzden salcano servisine götürmek lazım)Salcanonun sitesinden servislere baktım.En yakını Üsküdar Ferah caddesindeydi.Babam taxici.Adam işini bırakıp bisikleti ve beni servise götürdü.Bisikleti yaptırdık.Birde kilit aldık.Getirirken bisikletin parçaları ayrı olduğu için araca sığdı.Ancak yaptırdıktan sonra sığmadığı için 5 km kadar bisikleti sürme fırsatım oldu.Şimdi Bisikletin artılarını ve eksilerini yazayım.

Buda benim Black Hawk'ım
     Claud Butler Kullanıcıları Kulübü (Güncelleme: Türkiyede Bulunan Modellerin İncelemeleri)]

Artıları;
    -Bisiklet darbeleri güzel emiyor.
    -Vites geçişleri rahat
    -Kaldırımdan çıkıp inerken fazla sarsılmıyorsunuz.
    -yol bisikleti kadar olmasada güzel hız yapabiliyorsunuz.Ben herhalde 25-30 km arası bir hız yapmışımdır.
    -Hafif bir bisiklet

Eksileri;
    -Bisiklet fazla hızlandığında 5-6 cm yalpalıyor.(Artık bu sorun yok)
    -Sele totonuzu çok acıtıyor değiştirmenizi tavsiye ederim.

Bunlar haricinde ben bisikletin başka bir eksisini göremedim.Alacaklara güzel günlerde kullanmaları dileğiyle

İnceleme yazımı kullanıcı kulübüne dönüştürmeye karar verdim.Söyleyin isminizi yazayım.

Black Hawk'ın Parçalarına Küçük Bir Bakış;

LASTİK (RUBENA)

Claud Butler Kullanıcıları Kulübü (Güncelleme: Türkiyede Bulunan Modellerin İncelemeleri)

VİTES (SHİMANO)

GİDON

VİTES KOLU (RevoShift)

FREN (V-FREN)

AMORTİSÖR

SELE

-Bysteve

-----------------------------------

CLAUD BUTLER OXFORD 700 ÖN İNCELEME - İLK İZLENİM

Arkadaşlar geçen gün bisikleti yaklaşık 14 km kadar kullanma fırsatım oldu, izlenimlerimi paylaşmak istiyorum. İlerde daha detaylı bir inceleme daha yapabilirim.

Benim gözlemlediğim eksiler:
    - Kadroda suluk kafesi takmak için vida girişleri yok. Ben kablo bağlamak için kullanılan plastik kelepçe ve elektrik bandı ile bağladım ama çok sağlam olmadı.
    - 6 vites yokuşlarda yetersiz kalıyor, 1'den daha düşük bir vites arıyorsunuz. Bu kişinin kondisyonuna göre de değişebilir tabi.
    - Sele biraz yol sonra acıtmaya başladı, değiştirmeyi düşünüyorum.

Artılar:
    + Vites geçişleri rahat. Tıkır tıkır çalışıyor her şey.
    + Son vitesteki hızı yeterli geldi bana.
    + Gidon yüksekte olduğu için daha dik, rahat bir oturuşu var.

Bunlar dışında eklemek istediklerim:
    Önceki bisikletim çift amortisörlü bir demir yığını olduğu için bu ondan çok daha hafif geldi bana. Tabi ki bir aluminyum kadrolu olana göre de ağırdır ama benim gibi daha önce hafif bir bisiklet kullanmadıysanız bu bile tatmin ediyor sizi.

Benim boyum 1.70 civarı, seleyi en kısa konumuna getirmeme rağmen azıcık büyük geldi bana. 1.70'den kısalar için bu daha büyük sorun olabilir, alırken bunu göz önünde bulundurun.

-Xanthochroid

----------------------------------

EXPLORER 700C İNCELEMESİ

Bendeki modelinde fotoğrafları olsun. Alıcılara bilgi olsun.

-bisikletin eksileri: Ben bi eksik bulamadım hiç yormuyor. komple aliminyum jantlar dahil. tek sıkıntı asfalttan inip bozuk yola girince sarsıntı dag bisikletine göre biraz fazla ama lastiğin ince olması sizi hiç yormuyor.

- artıları: rampalar hiç dert değil düz yolda araba kadar ort: 30/40 (tahminimce)km yapıyor. dahada yapar. şehir içi kullanıyorum çok memnunum. Parasının hakkını fazlasıyla veriyor ve dışardan bakınca çok havalı ve diğer bisikletlere benzemiyor. Boyum 1/85 çok rahat 1/75boy altı için sıkıntı olabilir. insanın bindikçe binesi geliyor.

En güzeli yağmurlu havada kullanımlarda fazla hızlı gitmezseniz tekerler sizi ıslatmıyor ilginç geldi sanırım lastiklerde diş olmadığından.

-351nofear

-----------------------------------

CLAUD BUTLER KULLANICILARI

1-Bysteve (Black Hawk)
    2-Blackcurse (Black Hawk)
    3-Xanthochroid (Oxford 700)
    4-Un momento (Oxford 700)
    5-351nofear (Explorer 700C)
    6-Cobain- (Black Hawk)
    7-Obilux (Black Hawk)

8-TurkyHacker (Black Hawk)
    9-errgin (Explorer 700C)
    10-freshpolat (Explorer 700C)
    11-inci-gunes (Black Hawk)
    12-Mojwak (Black Hawk)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wüste -- 26 Şubat 2016; 7:18:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kadrosu aluminyum heralde

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yorumun için teşekkürler dayanamadım city fun 60 aldım n11den. Okul haftaya bitecek kargoyu actirdim anneme inşallah servis sıkıntı yapmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: El Shaarawy AC Milan

Kadrosu aluminyum heralde

Evet alüminyum kadro shimano vites v-fren ve rubena lastikleri var.Fiyatına göre parçaları iyi.

• Hayırlı olsun hocam. Ben de bir hafta önce oxford 700 modelini aldım. Finaller falan derken fazla binemedim, iyice kullandıktan sonra ben de tecrübelerimi paylaşırım burada isteyen olursa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xanthochroid

Hayırlı olsun hocam. Ben de bir hafta önce oxford 700 modelini aldım. Finaller falan derken fazla binemedim, iyice kullandıktan sonra ben de tecrübelerimi paylaşırım burada isteyen olursa.

Teşekkür ederim .Sizinki de hayırlı olsun.Mutlu günlerde kullanın inşallah.

• hayırlı olsun bende Claud Butler City Bike Explorer 700C 21 Vites Şehir Bisikleti modelini aldım. şehir içi kullanacağım için tercih ettim. ayrıca hepsiburada dan 31 /05/2015 te pazar günü aldım. 50 tl maksi puan ve 50 tl hepsi burada hediye çekiyle 450 ye geldi sayılır. 4 gün sonra kargo diyordu fakat 01/06/2015 kargo bilgileri girlmiş 02/06/2015 öğlen gibi sevkiyata vermişler inşllah bu gün kargodan teslim alacağım sabırsızım. fiyata göre çok güzel bir bisiklet gibi geldi inş yanılmamışımdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 351nofear

hayırlı olsun bende Claud Butler City Bike Explorer 700C 21 Vites Şehir Bisikleti modelini aldım. şehir içi kullanacağım için tercih ettim. ayrıca hepsiburada dan 31 /05/2015 te pazar günü aldım. 50 tl maksi puan ve 50 tl hepsi burada hediye çekiyle 450 ye geldi sayılır. 4 gün sonra kargo diyordu fakat 01/06/2015 kargo bilgileri girlmiş 02/06/2015 öğlen gibi sevkiyata vermişler inşllah bu gün kargodan teslim alacağım sabırsızım. fiyata göre çok güzel bir bisiklet gibi geldi inş yanılmamışımdır.

Hiiç boşuna sevinmeyin hediye çekim var diye.6-23 haziran ve temmuzun başından sonuna kadar kullanabiliyorsunuz çekleri.Üstelik 200 tl ve üzeri alışverişlerde geçerli.Sanki biz hergün 200 tl lik alışveriş yapıyoruz.Birde üstüne üstlük 25+25 ayrı kullandırttırıyorlar.Haziran ve temmuzda.

• bu bisiklet kaç kilogram?

• quote:

Orijinalden alıntı: blackcurse

bu bisiklet kaç kilogram?

Ölçmedim ama 14-15 civarıdır.

• siparişi verdim bakalım umarım sıkıntısız olur

• quote:

siparişi verdim bakalım umarım sıkıntısız olur

Sorun yaşamıycağınıza eminim diyebilirim.Ancak size bir tavsiye.Sakın kutuyu siz açıp kurulumunu yapmayın.Yoksa garanti kapsamı dışında kalırsınız ve diğer ayın bedava bakım kuponunu kaçırırsınız.

• Konu Günceldir.Claud Butler kullanıcısı veya alıcısı olarak ''Ekle.'' demeniz yeterli.
  • Oxford ile benide ekleyebilirsin. simdilik 'essek olusu gibi' agirligindan baska bi problemimiz yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: un momento

Oxford ile benide ekleyebilirsin. simdilik 'essek olusu gibi' agirligindan baska bi problemimiz yok :)

Ekliyorum hocam

• Konu güncellendi.

• bisikletler geldi bugün, hocam bu içinden mi çıkıyor ücretsiz montaj için servis kağıdı? yoksa kutunun dışında mı? yani montaja gitmeden önce kutunun içinden almam gereken bir şey yok değil mi :)
  • quote:

bisikletler geldi bugün, hocam bu içinden mi çıkıyor ücretsiz montaj için servis kağıdı? yoksa kutunun dışında mı? yani montaja gitmeden önce kutunun içinden almam gereken bir şey yok değil mi :)

Kutunun içinden çıkıyor garanti kupon kurulum kartı vs. Yalnız kutunun sağ üst köşesinde bir poşet var.Onuda götürün.Fatura numarası olması lazım bilmezseniz garanti olmaz.

• Bende bugün hb'den almayı düşünüyorum ama salcano nova v ile cb hawk arasında kaldım. Fiyatları aynı, senin fikrini merak ettim eğer daha önce nova'yı incelediysen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cobain-

Bende bugün hb'den almayı düşünüyorum ama salcano nova v ile cb hawk arasında kaldım. Fiyatları aynı, senin fikrini merak ettim eğer daha önce nova'yı incelediysen.

Ben olsam cb alırdım novayı incelemedim.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.