Şimdi Ara

Uzun yola çıkmama 1 gün kala motordan gelen ses acil!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba beyler uzun yola çıkmama 1 gün var ve bugun arabanın motorundan kayış bölümünün oralardan araç rolantideyken sanki bilye dağılmışta veya içinde bişey parçalanmış gibi ses yapıyor ama araca gaz verince ses olmuyor sadece rolantideyken var sesi kayıt ettim bilgili arkadaşlar tecrübesi olan arkadaşlardan bi yardımcı olursa çok sevinirim memleketteyim ve burda sanayi yok.Araç peugeout 307 1.6 hdi.

http://www.dosya.tc/server/xs1ceo/PTT-20150530-WA0007.rar.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasret62 -- 30 Mayıs 2015; 21:47:36 >

• gergi bilyası makarasından geliyor gibi ses.

edit : buyrunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkmenson -- 30 Mayıs 2015; 21:56:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu da benim mareamdan gelen ses.
  • erkmenson kullanıcısına yanıt
    Videodaki parçadan geliyor gibi ses ve baya sallanıyor gibi geldi bana o parça.ustayı aradım oda motor kasnağı olabilir dedi ama emin değilim dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutck

Videodaki parçadan geliyor gibi ses ve baya sallanıyor gibi geldi bana o parça.ustayı aradım oda motor kasnağı olabilir dedi ama emin değilim dedi.

birşey olmaz hocam ben bu sesin üstüne 2000 km felan gittim. sıkıntı yok. en fazla triger kopar :) olmasın düşük maliyetli , ama kafanız rahat olsun değiştirin

• Kayış ses yapıyor olabilir. Bunun için kayışa araç çalışırken biraz su dökün ses kesiliyorsa kayıştan yapıyodur.
  • Yarın 60 km uzağımda saniye gidip göstercem mecbur işimi şansa bırakmak istemiyorum.Daha önce motor soğukken kayıştan cik cik ses geliyordu motor ısınınca geçiyordu acaba o sesle ilgisi varmı merak ediyorum.
  • ozgur_gs_91 O kullanıcısına yanıt
    Kayışa su döktüm seste kesilme olmadı ses kayıştan gelmiyor.Arkadaşın attığı ilk videodaki gergi bilyasından geliyor gibi ses.gergi bilyası değişimi işcilik dahil ne kadara patlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutck

Kayışa su döktüm seste kesilme olmadı ses kayıştan gelmiyor.Arkadaşın attığı ilk videodaki gergi bilyasından geliyor gibi ses.gergi bilyası değişimi işcilik dahil ne kadara patlar ?

40 tl ile kayışla beraber değiştridim :) v kayışınının da zamanı gelmişti. 12 liraydı gergi bilyası rulmanı

edit : fiyatta bi hatam var. toplamda 40 lira verdim ama rulman ne kadar bılmıyorum hesab et araç marea kayıs ve rulman işçilik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkmenson -- 30 Mayıs 2015; 23:09:47 >
  • Aynen gergi bilyasından geliyordur ses. Corollada baya eskimişti benim de triger seti değiştirirken değiştirmiştim. Ses tanımı ise şöyleydi bende, sanki yağı bitmiş bir dişli takımı çalışıyor gibiydi, cır cır cır cır cır ediyordu. Söküldüğünde zor dönüyordu.

Ayrıca o da ses yapar mı bilmiyorum ama devirdaim pompası da eskiyor zamanla. Yine tirger seti değişirken bu sefer Bora da usta göstermişti abi açmışken değiştirelim dedi. Baktım döndürürken hem zor dönüyor hemde tırt tırt tırt ediyordu içinde bilyeler yenmiş gibiydi. Sıfırını gösterdi yağ gibi dönüyordu hiç zorlanmadan :)
  • erkmenson kullanıcısına yanıt
    Umarim parca vardir bide parca bekliyemem pazartesi gecesi yola cikmam lazim egerki yoksa riski alip istanbula 1100 km bu sekilde gidicem.

• Isin kotusu pazar gunu acik olurmu dukkanlar sanmiyorum.sansa bak ya yola cikmama 1 gun kala olana bak hay boyle isin.

• Pazar günü çalışan ustalardan hayır gelmez.

• Kayis falan koparmi arkadaslar sizce ? Yolda birakmasindan korkuyorum sadece.

• Kardeş benzer ses benden de geliyordu. Rölantide. Devir daim rulmanıymış. Fikir verir belki. İyi yolculuklar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.