Şimdi Ara

czt&207rc rolling kazası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
1.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öndeki dörtlüleri yakmış uyarmış. Frene basmakta geç kalmış sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Czt lerde esp var bildigim kadariyla, nasil dagilmis boyle anlamadim..

Gecmiyorsa zorlamanin mantigi yok. rolling pilotajdan cok araca bakar ama birda pilotaj da hatali, o kadar gec basip bir de abaninca frene dans başlamış

• Frenler kilitlenmiş sanki.

• O ne bicim direksiyonu oynatmaktır be
    Ayrica ondeki adam dortluleri yakmis ne basiyon daha

• Ne oluyor orada? Eleman ne icin uyariyor? Yolda kaygan birsey mi var?

• Sağlık durumları iyimiş diğer forumlarda öyle yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkprlk35 -- 30 Mayıs 2015; 18:51:56 >
  • bilgisayarda olanlar k. evis adlı kişinin yorumunu buraya kopyalayabilir misiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thedumbcusin

bilgisayarda olanlar k. evis adlı kişinin yorumunu buraya kopyalayabilir misiniz

"K. Evis 18 saat önce
    207'dekilerin kamerasinida izledim. Arkadaslar kendilerine cok guveniyorlar ki farlar bile acik degil. Muhtemelen yaylar presten gecmis, araba sekiyor gibi hissettim. Bir de direksiyon nasil tutulur, koltuk ayari nedir, frene hangi hizda nasil basilir gibi en temel bilgiler eksik arkadasta. Ayrica aracindaki lastiklerde hasat olmustur ve bundan bihaberdir kesin. Neyse gecmis olsun ama bir kere bile olsa su guvenli surus egitimlerine katilin, lutfen!"

Cidden de dedigi gibi, farlar kapali olduğu için 207dekiler de sonradan farkediyor kaza yaptiklarini..
    Orta bankede dalma hizlari da bayagi yuksek, kendilerine birsey olmadiysa bile arac perttir, yakinda piyasaya girer citir hasarli olarak
    Cztnin frenleri brembo tarzi guclu bir sistem olmasi lazim, oyle bir hizda boyle bir fren gucu ölümcül olabiliyor, ama esp kapali miydi merak ettim.. birkac kez buna benzer frenaj uyguladim ama arka kopmadigi gibi direksiyona mudahale etmem de gerekmedi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rallier_61 -- 30 Mayıs 2015; 18:27:04 >

• bu da diğer araçtan
  • Czt nin sürücüsü gerçekten çok acemi direksiyonu tutuşu komedi, resmen araç takla atsın diye uğraşmış. Ayrıca vites düşürmeden durmaya çalışması da cabası. Geçmiş olsun
  • Sekeee sekee bir hal oldular.

O hizda, o yaylarla, frene oyle dokunursa kacinilmaz sonu yakalayacagini on gormeliydi.

• Vallah lastik kelek diyebilirim.

Direksiyon felan tamam da araç sanki arabadan çok kızak gibi ilerliyor.Direksiyonla saçma sapan hareket ve vurma anında müdaheleden çok

küfüre yoğunlaşması da cehalet beliritisi bana göre.
  • supremum01 kullanıcısına yanıt
    Yaycilara laf soyleyince, hayat tarzi edindikleri icin, agresiflesiyorlar..
    Adama "kasisten gecerken yolu işgal ediyorsun" diyorum, " yol senin mi" diyor..
    Makasli kamyon gibi seke seke gidip de tehlike yaratmaya ne gerek var..

• Yolda yag su vs birseyler olmasi lazim sonucta bu arabalar tiri viri arabalar degil tamam bir alman gibi teknolojisi guvenligide yok belki ama yolda bir durum var belliki birde kullananin kani deli bir kardesimiz heyecan ve acemilik ile bu hale gelmis. Yaylarda kesme bicme isitmada varsa kacinilmaz son gelmis.

• İkiside hatalı ama suçun büyüğü czt de gibi duruyor.Farların kapalı olması,büyük ihtimalle espnin iptali,direksiyon tutuş açısı falan baya sıkıntı.
  • Son sözler
  • quote:

Orijinalden alıntı: rallier_61

Czt lerde esp var bildigim kadariyla, nasil dagilmis boyle anlamadim..

Gecmiyorsa zorlamanin mantigi yok. rolling pilotajdan cok araca bakar ama birda pilotaj da hatali, o kadar gec basip bir de abaninca frene dans başlamış

Nasıl araba kullanmayan bilmez büyük ihtimal araba dip basik araba sekterken frene bastığı için gotu atmis

• Ben 207 hafif sol şeride gelince eleman sert bir direksiyon hamlesi yapıyor(muhtemelen refleks) frenle beraber ve o hızda da arabanın hakimiyeti kayboluyor gibi görüyorum.

Yani yay veya yolda birşey olması vs vs yok
  • Iki kişi czt nin dörtlülerine basıyor. Bu tamam bitti manasında aslında. Yoksa öndeki bi uyarı yapmıyor onlara. Yok yere kaza yapmışlar.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.