Şimdi Ara

Bulgaristan yasalarını iyi bilen birileri bakabilirmi arkadaşlar ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşımın başında bir olay var bulgaristanlı bir bayan ile görüşüyor fakat bayanı türkiyeye çağırınca bulgaristan kapisindan cıkabilmek için özellikle bayanlarla ilgili bir yasaymış bu dediklerine göre 450 Euro bir para yanında bulundurması gerekiyormuş türkiyeye gelecek olan bayan şahısın Açıklama kısmına gelince neden 450 euro buraya gelen bayan kötü yollara düşmemesi için bulgaristan yasalarınca belirlenmiş olan 450 euroyu bir nevi harçlık olarak yanında taşıması gerekiyormuş

Ben böyle birşeyi ilk defa duyuyorum arkadaşlar sizce bu durum gerçek olabilirmi arkadaşım parayi gönderip göndermemek durumunda kararsız kaldi. Yardımlarınız için teşekkürler

İyi çalışmalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Görkem-ayt -- 30 Mayıs 2015; 17:22:36 >

• 450 değil en az 4500 euro olması lazım.söyle arkadaşına versin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siz ciddimisiniz ? gerçekten
  • Bence dolandıracaklar senin arkadaşını.
  • %70 dolandıracak gibi geliyor bizde aksini düşünmüyoruz fakat 1,5 yıldır görüşüyorlar ve şuana kadar para konusu ilk kez geçmeye başladı aralarında ikilimde kaldığı için bana danaştı bende sizlere sormak istedim ama sanırım somut bir bilgiye ulaşamayacağiz buradada.
  • Bulgar vatandasiyim. Öyle bir yada yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler hocam bunun 4 yıldır çıkan bir yasa olduğunu idda ediyorlar eminmisiniz bu konuda ?
  • Yüzde yüz dolandırıcılık.O parayı alacak ve hiç gelmeyecek
    http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2012/09/24/bu-numaralardan-gelen-aramalara-dikkat
  • Arkadaşa bayan gönderelim yoksa çok dolandırılır böyle. =)
  • memlketimin saf insanları

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dolandiricilar dikkat edin, boyle seylere kanan insanlar var mi hala...
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkahn

Dolandiricilar dikkat edin, boyle seylere kanan insanlar var mi hala...

Sene 2015 ve manzara bu. Tövbe yarabbim tövbe.böyle vatandaşları dolandırıp soyup soğana çevirsinlerde anca akıllanır bu tipler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Görkem-ayt G kullanıcısına yanıt
    Hocam Bulgar vatandaşıyım ülkenin 1/3 lük kesmini gezmişimdir ve bu tarz dolandırıcılıklarla ev satın alanlar bile gördüm. Aşağılamak için söylemiyorum ancak genelde çingene çetelerinden çıkıyor bunlar(oranın yerlileri anlattı babamın Bulgar arkadaşları),arkadaşınız o bayanı unutsun bence.%99 ihtimalle dolandırıyor.Böyle bir yasa söz konusu değil diyelim olduğunu iddia ediyor kaynağını yollasın Türkçeye çevirisinde yardımcı olurum(ayrıca hukuk öğrencisiyim )Ayrıca bu tarz kişiler genelde tek seferle de yetinmezler parayı yollarsınız bu sefer annem hasta 200 euro yollar mısın,iyileşsin öyle gelirim derler,en son alabileceklerini alıp ortadan kaybolurlar.Bulgaristan'dan gelen cevapsız çağrı geyiği internette meşhurdur bilirsiniz.Gerçek mi sahte mi diye hala kararsız kaldıysanız kesin çözümü de söyleyeyim diğer arkadaşlar da faydalansın.Sen borç para al bir şekilde kendini buraya at ben sana gelince parayı veririm deyin hemen sohbeti keserler bunun örneklerini çok gördüm.Ayrıca bu para isteyenlerle Bulgarca konuşunca da şaşırıyorlarArkadaşınız bunu desin,gelen tepkiyi buraya yazın lütfen. Tavsiyem Bulgaristan'dan düzgün kadın bulunur ancak bu ciddi işleri internette halletmeye çalışmayın gidin yerinde tecrübe edin

Edit:Mesajınızı tekrar okudum üstteki %99'u 100 yapıyorum.-Sadece kadınlara özgü bir yasa- diye bir şey direk olarak cinsiyet ayrımcılığına girer ve Ab üyesi bir ülkede böyle bir kanun çıkarılması mümkün değildir(herkes için dese yine bir nebze inandırıcı olurmuş).Kurucu anlaşmalar ve AİHS'ye aykırı çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radamelfalcao -- 31 Mayıs 2015; 0:53:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: radamelfalcao

Hocam Bulgar vatandaşıyım ülkenin 1/3 lük kesmini gezmişimdir ve bu tarz dolandırıcılıklarla ev satın alanlar bile gördüm. Aşağılamak için söylemiyorum ancak genelde çingene çetelerinden çıkıyor bunlar(oranın yerlileri anlattı babamın Bulgar arkadaşları),arkadaşınız o bayanı unutsun bence.%99 ihtimalle dolandırıyor.Böyle bir yasa söz konusu değil diyelim olduğunu iddia ediyor kaynağını yollasın Türkçeye çevirisinde yardımcı olurum(ayrıca hukuk öğrencisiyim )Ayrıca bu tarz kişiler genelde tek seferle de yetinmezler parayı yollarsınız bu sefer annem hasta 200 euro yollar mısın,iyileşsin öyle gelirim derler,en son alabileceklerini alıp ortadan kaybolurlar.Bulgaristan'dan gelen cevapsız çağrı geyiği internette meşhurdur bilirsiniz.Gerçek mi sahte mi diye hala kararsız kaldıysanız kesin çözümü de söyleyeyim diğer arkadaşlar da faydalansın.Sen borç para al bir şekilde kendini buraya at ben sana gelince parayı veririm deyin hemen sohbeti keserler bunun örneklerini çok gördüm.Ayrıca bu para isteyenlerle Bulgarca konuşunca da şaşırıyorlarArkadaşınız bunu desin,gelen tepkiyi buraya yazın lütfen. Tavsiyem Bulgaristan'dan düzgün kadın bulunur ancak bu ciddi işleri internette halletmeye çalışmayın gidin yerinde tecrübe edin

Edit:Mesajınızı tekrar okudum üstteki %99'u 100 yapıyorum.-Sadece kadınlara özgü bir yasa- diye bir şey direk olarak cinsiyet ayrımcılığına girer ve Ab üyesi bir ülkede böyle bir kanun çıkarılması mümkün değildir(herkes için dese yine bir nebze inandırıcı olurmuş).Kurucu anlaşmalar ve AİHS'ye aykırı çünkü

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim verdiğiniz cevaplardan ötürü (
    radamelfalcao ) özellikle size konuyu derinlemesine açıklamışsınız arkadaşımda bunları okutuktan sonra bir nebze mantıklı düşünmeye başladı şuan itibari ile ilişkisini bitirmeye karar verdi yardımlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkürlerini iletmemi istedi

iyi çalışmalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Görkem-ayt

quote:

Orijinalden alıntı: radamelfalcao

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim verdiğiniz cevaplardan ötürü (
    radamelfalcao ) özellikle size konuyu derinlemesine açıklamışsınız arkadaşımda bunları okutuktan sonra bir nebze mantıklı düşünmeye başladı şuan itibari ile ilişkisini bitirmeye karar verdi yardımlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkürlerini iletmemi istedi

iyi çalışmalar.

insanlar bu kadar saf mı?

• ve ayrıca kızı niye buraya çağırıyorsun sen git oraya!
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbolinea

ve ayrıca kızı niye buraya çağırıyorsun sen git oraya!

Arkadaşlar konu hakkında yeterli bilgiye sahip kişiler tarafından tatmin edici cevaba ulaşıldı Arkadaşım kızla olan ilişkisini bitirdi yorumlarınız için hepinize teşekkürler

konu kapanabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.