Şimdi Ara

Ötv indirimli araç tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aracı ötv indirimi ile alacağımız için fiyat sınırlamamız yok, bütçe geniş ( 320d yi satıp alacaz ) . İlla ki araç dizel otomatik olacak. önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum

Muhtemel araçlar :
    - volvo s80
    -Mercedes cla
    - Honda Crv
    - Nissan x-trail.
    - vw passat
    Edit: motor hacmi 1.6 yı geçmeyecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkmenson -- 30 Mayıs 2015; 16:49:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yeni mondeo

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • engelli indirimi mi?

• S80 al geç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thedumbcusin

engelli indirimi mi?

evet perşembe günü %88 ağır rapor aldık. şimdi araç arayışına girecez.

• erkmenson kullanıcısına yanıt
    %90 olmadan nasıl alıcaksın?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

%90 olmadan nasıl alıcaksın?

yüzde 80 üzeri diyorlardı. Onu bilmiyorum valla oranının kaç olduğunu. Alacağımız kişi yatalak. Mümkün değil ayağa kalkması. Onu ben bi daha araştırayım. Bi kılıfını bulmuşlardır elbet. Şimdi birşey diyecem ama yeri sırası değil, tartışma konusu olur. Kısaca memleketin farklı bölgelerinde yasalar farklı işiyor diyeyim.

• Passat bence.

Yüzde 90 şart, 89 bile olmaz... Rapora itiraz edip başka bir kurumdan tekrar rapor alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: weycell1905

Yüzde 90 şart, 89 bile olmaz... Rapora itiraz edip başka bir kurumdan tekrar rapor alabilirsiniz.

bu aracı alacak kişi rapor alma işine pek sıcak bakmıyordu, uygun bulmuyordu. ben zorla ıkna ettım. gecen hafta almıslar. Sadece rapor aldık dedı. sonra kardesınden ogrendım ben yuzde 88 dıyeç O bi yolunu bulur, eli kolu genıstır. itiraz eder felan, birşeyler bulmustur..

• Yüzde 90 olmadan araç alınmıyor üstad.

Biz bu hafta ötv muafiyetli bir araç aldık yüzde 90 raporla.

Astra 1.6 CDTI 136 sport için 51.5, Corolla 1.6 Advance için 43, Civic Elagence oto eco LPG için de 48 bin liraya kadar pazarlık ettim.

Son karar Corolla oldu genişlik nedeniyle.

Son olarak raporunuzu araç almak istediğiniz bayiye gösterin gerekli açıklamayı yaparlar. Bu konuda içiniz de rahatlamış olur.
    raporda oran %90 altında ise alamassınız.
    http://www.engelliler.biz/forum/ozel-donanimli-otomobiller-motorlu-araclar-h-sinifi-ehliyet/ bu linkte güncel bilgilerden yararlanabılırsınız.
    umarım bu durumu suistimal edenlerden olmazsınız.

• C 200 BlueTEC
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

raporda oran %90 altında ise alamassınız.
    http://www.engelliler.biz/forum/ozel-donanimli-otomobiller-motorlu-araclar-h-sinifi-ehliyet/ bu linkte güncel bilgilerden yararlanabılırsınız.
    umarım bu durumu suistimal edenlerden olmazsınız.

ustam kendıme almıyorum. çok sevdıgım aıle dostumuz abımıze. zaten kendısı de pek sıcak bakmıordu, ben ısrar ettım madem boyle bı hakkınız var alın. ya keske devlet daha fazla ındırım yapsa. Allah'a çok şükür ki elimiz ayaığımız sağ sağlim. 50 liralık ötv indirimi o durumdaki ınsanlara az bıle. Zaten zorlu hayatları var.
    Şöyle bi örnek vereyim size :
    ingilizce arkadaş sınıfta 5-6 kişinin dersine zayıf vermiş ve ben ingilizceciyi çağırdım yanıma ( idareci olduğum için )
    -hocam bu notları biraz yükseltelim, yazıktır bu çocuklara.
    - Olmaz hocam 9 ay ağız kokularını ben çektim , bırak da değerlendirmesini ben yapayım dedi ( yüzde yüz haklı buraya kadar )
    - Zaten sınavlardan istenen başarıyı alamaıyoruz, notları kısmak doğru olmaz dedim
    - Batıdaki çocukların haklarına geçmiş olurum, tolarans tanıyamam dedi ( gene haklı )
    - Bu çocuklar anadilde eğitim almayarak geldikleri için zaten hayata 2-0 geride başlıyorlar, bunu değerlendirmenize kattınız mı , bu çocuklara zaten felek tokatını vurmuş vuracağı kadar, bi de biz mi atalım ? ( bu sefer 1 yanlış 1 doğruyu götürdü ve ben haklı çıktım )
    Uzun lafı kısası herhangi durumu kötüye kullanma yok, devletin verdiği imkan ve hukuk çerçevesinde indirimden yararlanmasını ben istedim. Rapor oranının kaç oldugunu bılmıyorum, artık burdan sonrasını o kendisi düşünür.

• Hastane raporu katidir itiraz edilmez sadece hakem hastane olabilir oda başka bir hastane'de ayrı bir süreçtir
  • Az önce diğer konuya uzaktan izlemek hatta izlememek en iyisi yazdım ama bilgi vermek amaçlı şu mesajı yazıp uzaklara doğru çekileyim...

Madem yakınınız kendisine şu uyarıda bulunun...

Yuzde 90 ve üzeri alınan engelli araçlarında ki satış prosedürünü altta yazıyorum...

1-Aracın 5. yılı dolduğu zaman hemen elden çıkarılıyor diye bir olay söz konusu değil
    2- Aracın 5. yılı dolduğunda satmak için öncelikle mahkemeye başvurmanız gerekiyor
    3-Mahkemenin görevlendirdiği Makine Mühendisleri Odası bilir kişileri aracınızı inceliyor
    4-Eğer her hangi bir sorun görmüyorlar ise aracın satışına müsaade etmiyorlar ve bunu raporla mahkemeye sunuyorlar ayrıca onay verirler ise araca fiyat biçiyorlar
    5-MMO onay verdi diyelim aracı satmak için hakim onayı gerekiyor
    6-Hakim onayı verdi aracı sattınız ama parasını alamıyorsunuz
    7-Engelli kardeşimiz,ablamız yada abimiz adına bankada vasisi tarafından hesap açılıyor ve bu hesaba yatan satılan aracın parası bloke oluyor
    8-Tekrar araç almak için bu parayı kullanmaya kalktığınızda yine hakim onayı gerekiyor
    9-Bu para sadece ve sadece engelli kişinin haklarını korumak adına blokeye alınıyor ve yine onun ihtiyaçlarını gidermek için harcanıyor
    10-Bu parayla başka neler alınabiliyor onu bende bilmiyorum...

Yakınınız bunları okusun ve tekrar değerlendirsin...Keyifli Forumlar

Yanlışım var ise düzelt lütfen @weycell1905

• ..NeyzeN.. kullanıcısına yanıt
    Vasi tayini durumunda işler özetle böyle, eline sağlık abi bilgilendirici olmuş.

Tuhaf insanların yönettiği şu forumda böyle bilgilendirici mesajlar sakıncalı olabilir.

• weycell1905 W kullanıcısına yanıt
    Veysel bir de şöyle bir durum var...

Aracı alırken çocuk 15 yaşında diyelim 5. yıl dolunca çocuk 20 yaşında oluyor ve Vasi atanması gerekiyor...Yani yuzde 90 ve üzeri rapor ile alınan her engelli aracı belli bir yaştan sonra aynı prosedürü uygulamak zorunda...

Forum olayına takılma...Burası forum değil ticarethane
  • vasiler sanırım bir gelir gider defteri tutmak zorunda muhtemelen ordan bir gider yazıyorlar

• ..NeyzeN.. kullanıcısına yanıt
    Bu proseduru ben bilmiyorum ama mantik hatalari var. Ozellikle paranin bloke edilmesi durumu cok sacma. Arabanin parasini devlet vermiyor ki parayi sahisa bloke etsin. Yani atiyorum engelli kisinin babasi araba aldi oglu uzerine. Oglunu tasiyor ediyor, gundelik olarakta kullaniyor. Buraya kadar sorun yok. E bu adam 5 yil sonra arabayi sattiginda mesela borcu vardir isleri kotuye gitmistir yeni araba almayacakta borcunu harcini kapatacak. Yada ev alacak eve yatiracak. Kendi parasini kullanamiyor o zaman.

Yada mmo geldi arabaya paha bicti. Piyasanin altinda. Ne haddine devletin senin malina paha bicmesi ?

Desenize kiytirik bir otv almiyor. 5 yil arabayi nufusuna veriyor. Ustune birde surunduruyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.