Şimdi Ara

C Segmentinin En İdeal F/P Aracı Resimli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
2
Favori
854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün evdeydim boş zamanım vardı, C segmenti 6 markanın tablosunu yapayım dedim. Bilgisayar evde değildi, o yüzden A4e çizdim:)

Yeni araba alacak arkadaşlara belki bi yardımı olur. Fiyatları Resmi sitesinden aldım, donanımlarına ise otomobil sitelerinden baktım.

Listeye bakınca fiyat/performans olarak en uygun Leon görünüyor.
     C Segmentinin En İdeal F/P Aracı Resimli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Oysa Volvo V40 ve Mazda 3 olması gerekiyordu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 50-55 bin bandındaki araçlara baktım. Oysa onlar 80-90bindi.

• golfteki liste fiyatına bakmayın sağlam indirim yapıyorlar passat gibi değil sırf auto hold için bile leon yerine golf terchi edebilirim ışıklarda büyük rahatlık

ayrıca kum beji koltuklar his ve görünüş olarak çok hoş böylece siyaha göre kol dayama ve kapıdaki kol konulan bölümde deri oluyor

yanlış bilgi varsa eksi atacağınıza söyleyin düzeltelim yoksa eksileri forumdaki vw düşmanlarının sayısı olarak alıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MKVll -- 30 Mayıs 2015; 21:31:00 >
  • Golf güzel gibi duruyor cc sonradan taktırılabiliyor, elektronik park freni guzel sistem, motoru yeni nesil az yakan guzel bir ünite, arka havalandırma kanalı gibi konfor özellikleri mevcut, ender elektronik gibi bir firma ile sonradan istediğiniz özelliği taktırabilirsiniz.
    Ben golfe sıcak bakıyorum seçenekler arasından.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kardeşim benim arkadaşta 1.6 atmosferik astra hb vardı 2014 model çekişi iyi değildi bunu turbo beslemelileri çok iyi fakat yakıt efsane fazla, sattı Focus aldı ama titanium serisinden aldı.
  • 2013 1.6 astra j aracım vardı astra benim için kötü bir deneyim oldu,satıp 2014 1.6 focus aldım gayet mutluyum.

• Birde tüketimleri tutsa , hepsini anladımda hyundaiye ne oluyor i30 1.4 okadar edermi enfazla edeceği 45.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

Birde tüketimleri tutsa , hepsini anladımda hyundaiye ne oluyor i30 1.4 okadar edermi enfazla edeceği 45.

Şehir içinde aynı kullanım şartlarında eski aracım astra j fabrika verilerinin 1 tl üzerinde yakıyordu,focusum ise fabrika verilerinin 0.5 tl altında yakıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajf39 -- 30 Mayıs 2015; 20:35:49 >
  • Audi A4 C sinifi diye okudum.

• Hocam hem astra hem focus kullanmışsınız; ikisinin de artılarını, eksilerini, ne kadar süre kullandığınızı paylaşabilir misiniz.

• İyide bunu niye a4'e yaptın
  • quote:

Orijinalden alıntı: thedumbcusin

golfteki liste fiyatına bakmayın sağlam indirim yapıyorlar passat gibi değil sırf auto hold için bile leon yerine golf terchi edebilirim ışıklarda büyük rahatlık

ayrıca kum beji koltuklar his ve görünüş olarak çok hoş böylece siyaha göre kol dayama ve kapıdaki kol konulan bölümde deri oluyor

yanlış bilgi varsa eksi atacağınıza söyleyin düzeltelim yoksa eksileri forumdaki vw düşmanlarının sayısı olarak alıyorum

Kesinlikle katılıyorum liste fiyatı golf için geçerli değil gerçekten ciddi indirim oluyor golf'te.1-1.5 ay önce golf 1.2 tsı fiyatı astra ve corollanın en boşu ile aynıydı pazarlık sonucu...
  • Megané neden yok hocam o da 50bin bandında güzel araç aslında .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

Megané neden yok hocam o da 50bin bandında güzel araç aslında .

Kağıtta yer kalmadı hocam

• Neye yapsaydım:)

• kesinlikle opel astra. bayi geçen 48500'e bırakıyordu 1.6 edition'ı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CyberBot

Neye yapsaydım:)

hocam çok zor oluyorda tam ekran yapınca sağa çek sola çek excelde felan yapaydınız ondan dedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: CyberBot

Hocam hem astra hem focus kullanmışsınız; ikisinin de artılarını, eksilerini, ne kadar süre kullandığınızı paylaşabilir misiniz.

Daha önce bi Astra focus konusunda yazdığım yazımı paylaşıyorum

2013 1.6 astra j hb aracımı satıp neden 2014 1.6 focus3 hb aldım  

-astranın kendisini zor taşıyan bir motoru var,gitmediği gibi çok da fazla yakıyor,emin olun astranın 140 bglik 1.4 t motoru anca focusun 1.6 atmosforik 125 pslik motoru kadar gidiyor,focus astradan 100 kmşehir içinde 1,5-2 lt uzun yolda 0,5 lt az yakıyor.  

-astranın çok sert bi süspansiyonu var şehir içinde insanı çok rakatsız ediyor,uzun yolda şehir içindeki rakatsızlığı yok  

-astranın yol tutuşu iyi virajlarda kesinlikle yana yatma eylimi yok fakat sert virajlarda tedirgin ediyor,focusta sert virajlarda bir miktar yana yatma eğlimi var ama kesinlikle tedirgin etmiyor,kontrolün sizde olduğunu hissettiriyor  

-astranın direksiyonu çok hissiz,focus bu konuda gayet iyi direksiyon çok hisli buna bağlı olarakta sürüş keyfi harika,kardeşimin 2006 model focusu var emin olun onun sürüş keyfi bile astradan daha iyi  

-astranın çok oynak bir direksiyonu var özellikle uzun yolda araç sabit bir çizgide gitmiyor,önceleri benim aracımda mı sıkıntı var diye düşündüm ama biçok otomobil dergisinin astra testinde aynı şeyden bahsedildiğini gördüm.  

-opelin servisleri benim gözümde beş para etmez,müşteri memnuniyeti konusunda ford daha başarılı,astrayla kaç kez servise girdim çıktım bakım yaptırdım opel birkez bile beni arayıp servisimizden memnun kaldınız mı diye sormadı,focusuma tan otoda park sensörü ve cyclone multimedya cihazı taktırdım,on gün içinde hem tan otodan hemde otosan dan arayarak yapılan işlemlerle ilgili memnun kalıp kalmadığımı sordular  

-astranın özellikle kışın iç mekan plastik aksamından ve ön takımdan gelen tıkırtılar beni deli ediyordu,bu konuda focus daha başarılı  

-astranın görüş açıları çok kısıtlı,özellikle ön direkler görüş alanını çok kapatıyor,sırf bu yüzden kaç tane yayayı son anda farkettim  

-opelin servisleri çok pahalı,astranın 15000 km bakımı için 500 tl aldılar,focusun 15000 km bakımı 350 tl.  

ASTRANIN FOCUSTAN İYİ OLDUĞU KONULAR  

-astranın kasasını sınıfında tek geçerim  

-astranın iç mekan malzeme kalitesi bi tık ilerde( ön göğüs hariç)  

-astranın iç mekân genişliği bi tık ilerde. 

sonuçta ikiside sınıfında kendini kanıtlamış araçlar ama ben yukarıda saydığım nedenlerden dolayı astrayı bi türlü sevemedim,bu yazımda astrayı karalamak veya kötülemek gibi bir amacım yok,iki aracı da kullanmış biri olarak ne gördüysem onu yazdım.

• neden listede toyota yok ;) gerçi sende haklısın hyundainin listede olduğu kağıtta toyotanın işi olmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HAKTAN06 -- 31 Mayıs 2015; 9:42:17 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.