Şimdi Ara

Sokak kedisi hakkında..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhaba sokaktan kedi alacağım evime ancak bazı sorularım var yardım ederseniz sevinirim..

1- Evim biraz tozlu yani halıların altı üstü falan kurumuş toz dolu elektrik süpürgem bozulmuştu ondan sonra hiç alamadım bir sıkıntı çıkarmı kedi için? gerçi sokakta yaşayan bir kedi için sorun olmaz?

2- Sokağımızın hemen köşesinde Veteriner var neyse ki aldığımda kediyi ilk veterinere götürüp hangi aşıları yaptırmalıyım ve fiyatları nelerdir?

3- Aşısını vs.. yaptırdırdıktan sonra eve getirip küvetimiz var ona ılık veya sıcak su doldurup onu temizlemeli miyim? rahatsız olurmu? ıslak mendile pek güvenmiyorum..

4- Tuvalet eğitimini nasıl verebilirim kumu alırım ancak sonrasında ne yapmalıyım tuvaleti geldiğini nasıl anlıyacağım anlasam kumuna götürür oraya yapmasını sağlarım ama evin belirli yerlerine kaçırıcak diye endişeliyim nasıl wc eğitimini sağlarım?

Evet arkadaşlar sorularım bu kadar yanıtlayan herkese şimdiden çok teşekkür ederim iyi günler diliyorum..

• havanın özgürlüğünü niye kısıtlıyorsunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yılmaz058 kullanıcısına yanıt
    Sokaklarda kalmaktansa daha iyi bakıcağıma inanıyorum..
  • Bir kediye para harcayacağınıza sokaktaki kedileri beslemeye ve onları kısırlaştırmaya harcayın derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Astronot Pizza kullanıcısına yanıt
    bence tavukçulardan falan bu kemikleri yada ne bileyim ciğer falanda alıp sokaktaki tüm hayvanlara dağıtın.

• yılmaz058 kullanıcısına yanıt
    Şunu da belirtmek istiyorum ki evet biraz kendimi de düşünüyorum açıkçası şirin bir kedi beslemek istiyorum fakat sokak ortamı ev gibi olamaz dışarıda bin bir türlü insan var ne yapıcakları belli olmayan.. onu geçtim yemeğini vermek yetmiyor sadece yemek değil sevgide vermek gerekiyor açıkcası bu canlıya sokakta hastalandığı zaman onu teşhis edip onu veterinere götürecek bir kişi olmuyor maalesef..
  • tahmin etmiştim biraz da kendinizi de düşündüğünüzü.

1- veterinere gidip sorun fiyatları.

2-tozu sorun etmez heralde kediler.

3- genellikle banyo yaptirilmaktan rahatsız olurlar. 4 patisini birden tutun. elinizde bulaşık eldiveni gibi biraz sert bir eldiven olsun. cırmalara falan karşı. ilik suyla yikayabilirsiniz. sonra da kurulayın güzelce tamamdır.şampuanla gözlerini yakmayin hayvanin.

4-tuvalet egitimini bilmiyorum. ama ilk günlerde başınıza bela açması muhtemeldir.

• Hocam konuyu forumun Evcil Hayvanlar kısmına açarsanız yardımcı olurlar
  • Eve kedi almıştım 2-3 güne öldü. Daha yeni doğmuştu. Daha gözleri bile açık değildi. Arka bahçeye hüzünlü bir şekilde gömdüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Qweqweqwe123456789 -- 30 Mayıs 2015; 18:22:37 >
  • Sokaktan mı almıştın? Geçmiş olsun benim de tavşanım ölmüştü zamanında
    Evet. 7-8 sene oluyor. Yeni doğmuş kedi. Miyavlıyordu annesi yoktu bende eve aldım ama maalesef fazla yaşamadı.

• Çok üzüldüm :'/ büyük ihtimal anne sütü alamadığı yüzündendir siz iyi bir şey yapmışsınız kendinizi suçlamayın..
    Tekrar kedi almayı düşünüyormusunuz?
    Tabi evde kedi köpek olursa güzel olurda hayvanla uğraşmak zor iş. Güzel bir bahçemiz olsa alabilirdim.

• Evet haklısın yetiştirmek zor ancak tuvalet eğitimini verdiğin zaman olay bitiyor :D koy yemini suyunu istediği zaman içsin evin içinde dolaşsın sev vs..
    aslında çok da zor değil bakmak sadece biraz sabır istiyor..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.